PDA

Zobacz pełną wersję : Zaszla pomylka ...



Alicja
22-08-2011, 16:03
Hmm to forum chyba nie dziala poprawnie. Pod moim nickiem adres strony WWW jest automatycznie zamieniany na adres www.terrarium.com.pl. Jak sporo zainteresowanych moze wie, chcialam podac inny adres WWW. Poniewaz nie podejrzewam tworcow strony Terrrarium o dzialanosc monopolistyczna przypuszczam, ze zaszlo jakies niedopatrzenie.

Do tego chcialam zaznaczyc ze pare osob ma bana na Waszego chata. Z tego co wiem ban jest kara za nieodpowiednie zachowanie na czacie a takie w przypadku tych osob nie mialo miejsca.

dr Robert
22-08-2011, 16:14
Nook, popraw się...

ochroniarz
22-08-2011, 16:47
Powiem moze troche z ironia..... : cos za duzo chyba tych niedopatrzen.
Panowie.... opanujcie sie, taki "porzadny serwis"..... taaaaakie niedopatrzenia.... Oj cos mi sie wydaje ze to jednak proby wprowadzenia monopolu :-/. Tylko gdzie tu sens i jakas logika. Az sie cisnie na usta : Kto od miecza wojuje....." - tylko ze nie przypuszczam by ktos z "konkurencji" tego miecza chcial uzywac..... nie ten poziom zdecydowanie. Wiec pewnie po raz kolejny w Waszym "mniemaniu" pozostaniecie gora w tym sporze ktory mozna by spokojnie do piaskownicy przeniesc (a moze tam sprobujecie).

I jeszcze kwestia banow bez wyraznej przyczyny (za twarz dajecie, czy za posiadanie wlasnej strony o tematyce zagrazajacej Waszej jedynie slusznej "skarbnicy wiedzy" ???? ).

Proponuje lekture stron zawierajacych podstawy netykiety..... warto poczytac, naprawde. A jezeli nie chcecie by ktos obcy (czytaj: niepowolany) pojawial sie na czacie to proponuje rozwiazanie invite-only, wtedy bedziecie zapraszac jedynie Tych wyroznionych z nieposzlakowana (w Waszym mniemaniu) opinia.
Ciekawe tylko kto wtedy bedzie tu zagladal...... :) ;)

Pewnie to usuniecie, jak moje nazwisko z listy zlotowiczow ( przy okazji dziekuje ;) ) , nawet nie zapytaliscie kto ja jestem.... ciekawe praktyki (i nie mowcie ze to przypadek, bo wypadlem ze srodka listy razem z ekipa serwisu .... no wlasnie, jakiego ??? ).... no coment....

pepre
23-08-2011, 02:09
alicjo droga, zadnej pomylki nie ma. ty na forum jedynie reklamujesz swoja strone wpisujac jej adres do podpisu, a tresc twoich postow sprowadza sie do sredniej 4 slow. bana na serwis, maja osoby ktore wiecznie przychodza na czata i probuja zbuntowac czatowiczow, a jedyne slowa plynce z ich ust to wulgaryzmy, ktore bardzo skutecznie obrzydzaja kazdemu siedzene na czacie.

Atrax
23-08-2011, 02:43
Szanowny Piotrze!
z uwagą śledze ostatnio Wasze forum w nadziei, że coś sie poprawi na lepsze. Widze jednak,że nie. Może po prostu jest to spowodowane Twoją zbyt krótką pamięcią lub niedoinformowaniem
1. Jeśli chodzi o bany to niekoniecznie mówisz prawdę - przypomnij sobie proszę mój przypadek.....
2. Serwis www.terrar.......pl nie należy do alicji!!!, właściwie to do nikogo nie należy jedynie do rzeszy spragnionych wiedzy terrarystów. Alicja jest tam współredaktorką.
3. Odnośnie "reklamowania" alicji... hm... jesli jest opcja wpisywania strony internetowej no to wpisuje.... a jezeli chodzi o krótkie posty.. nie sądze że wszystkie Twoje są długie ......
Mam nadzieję że to co napisałem nie obraziło znowu Twojego ego i nie zaczniesz znowu na mnie najeżdżac w dosc sprytny przyznam sposób bo nie wprost........
Pozdrawiam
Atrax

piotrs
23-08-2011, 03:42
Ja nie będę owijał. Prośba: Nook, Kober -jeżeli nie chcecie współpracować z sobą (Wasza niezależna decyzja) to przynajmniej nie przeszkadzajcie terrarystom w uzyskaniu pożądanej wiedzy. Nie wnikam kto i kiedy miał rację.Obaj macie rację zapewne w części. Rozmawialiśmy o tym i miałem nadzieję,że juz będzie z Wami OK. To nikomu nie przyniesie nic dobrego. Lubię oba "serwisy" i Was (wraz ze współpracownikami) też. Postawcie sobie grubą krechę,przymknijcie oczy i zacznijcie z sobą od zera. Zależy mi na Wasze zgodzie (niekoniecznie wielkiej miłości) i zróbcie to dla dobra wszystkich odwiedzających Was terrarystów i ich zwierzaków.Jeszcze raz proszę.Nie pozbywajcie się zwolenników z powodów ambicjonalnych.Powodzenia.

pepre
23-08-2011, 03:42
pragne rowniez zwrocic uwage na fakt iz ten topic znajduje sie na niedpowiednim forum... mam nadzieje ze wszyscy zainteresowani zdaza to przeczytac zanim zostanie on usniety (po czym wszyscy beda oburzeni ze zostal skasowany)

Alicja
23-08-2011, 04:25
A na ktorym forum powinien sie znajdowac?

Moze wreszcie pogadamy o calej tej sprawie zamiast bawic sie w blokowanie adresow WWW, usuwanie wiadomosci itd.

Ty Pepre byles podobno taki chetny do zgody - a teraz bez przerwy mamy bana na czata( ja moze czasem powiem cos 'ostrzejszego' ale nie zazucaj mi wulgaryzmu ...)wlasciwie bez powodu.
Poniewaz jednak mam znajomych, ktorzy przychodza i tu i tu, wiem jak sie o mnie mowi ... warcze jak rasowa suka, przy robieniu zdjec, co Pepre? ... To jest po prostu brak kultury osobistej i napewno nie ulatwi jakiegos rozejmu(o ile go w ogole chcecie) ...

Samui - piszesz "Prośba: Nook, Kober -jeżeli nie chcecie współpracować z sobą (Wasza niezależna decyzja) to przynajmniej nie przeszkadzajcie terrarystom w uzyskaniu pożądanej wiedzy" ...
Chcialbym zauwazyc, ze struktura terr....pl niewiele przypomina strukture Terrarium, gdzie Nook jest Wielkim Bratem, a inni sa ewidentnie pod. Na Terrarystyke pracuje zespol redaktorski skladajacy sie z paru osob. Adminem jest Das, ktorego zapewne nie znacie. Decyzje podejmujemy wspolnie...

Ja moze napisze, jak to wyglada z mojej strony.
Poczatkowo chcialam, zeby nowa strona, wtedy dopiero w fazie planow miala wspolny chat z Terrarium.com podjela wymiane banerow itd ...Okazalo sie to niemozliwe do realizacji, a osoby deklarujace wspolprace z nowa stroną spotykaly sie z wyzwiskami ze strony Nooka. Niektore epitety wstyd przytaczac ...
Takie monopolistyczne tendencje sa po prostu smieszne. Na zachodzie istnieja tysiace stron o tematyce terrarystycznej i nie ma z tego powodu zadnych sporow.
Byc moze za jakis czas czesc osob stworzy 3 stronne terrarystycza...czy oni tez uslysza to, czego my sie nasluchalismy??

Nam ( w imieniu Redakcji Terrar....pl) nie przeszkadza istnienie Waszej stronki ... to Wam przeszkadza istnienie naszej, a my uwazani jestesmy za Wrogow publicznych numero Uno.

Od Was zalezy czy skonczy sie ta zalosna walka o niewiadomo co, czy tez nie ...

Leny
23-08-2011, 06:23
Po co wogóle Kober i spółka stworzyli kolejną strone terrarystyczną. To niepotrzebnie spowodowało podział terrarystów na 2 grupy. Jeśli chodzi o wyzwiska, nie raz byłem świadkiem (bywając na chacie serwisu terrarystyka.com.pl) jak obrzucano wyzwiskami wiele osób z tego serwisu-przeważnie naszego "Wielkiego Brata"- Nooka.

Pozdrawiam
Leny

Leny
23-08-2011, 06:28
Konkurencja ponoć jest dobra ale nie zawsze...
Wyżej chodzi oczywiście o chat serwisu terrar.....pl

Łukasz U.
23-08-2011, 07:01
Z czystej ciekawości Zobaczyłem co tam słychać na stronie terrar....pl, i wiecie co zgadzam sie z lenym. Po pierona zakładać nową stronę jeżeli jej zawartość jest dokładnie takak sama jak tej już istniejącej. No ja też moge założyć stronkę na temat żółwi wodnych, bo jestem w tym dobry, tylko po co, łatwiej mi wejść tutaj i publikować materiały w miejscu gdzie znajdzie je sporo ludzi, zamiast silić sie na orginalność i 157 raz pisać opis żółwia czerwonolicego. Nie wnikam w sam spór bo nie jestem stronom i mam w nosie kto ma racje. Zamiast kłapać dziobem lepiej byście sie wszyscy wzieli do roboty i opisali gatunek którego jeszcze nie ma. O np. legwanach zielonych można znaleść więcej niż ustawa przewiduje, a jak ktoś ,tak jak ja zapyta o hodowle mrówek, to nigdzie nie można nic znaleść. Jak zapytać na czcie czy na forum to jednak ludzie sporo wiedzą, może ktos spróbuje te wiedze zebrać i opóblikować?
No ale to wymagałoby pracy i nie bdzie sie można pochwalić, że ma sie stronę, swoją, własną, i jest sie cool (tak to sie chyba pisze), jest sie trendi. Troszeczke więcej pokory moi kochani.
Poszukujący wiedzy terrarysta Łukasz U.

pepre
23-08-2011, 07:19
alicjo, chyba dobrze pamietasz ze ja bylem bardzo pozytywnie nastawiony, i to zupelnie z dobrej woli my przyszlismy do pokoiku w ktorym wy przebywaliscie w celach jak najbardziej pokojowych, jak wystawilem do ciebie reke, co uslyszalem? "WRRRRRRRRRRRR" a bana ostatni raz dostalas jak bylas na czacie i spowodowalas kolejna klotnie z nookiem na czacie ogolnym ktory czytaja wszyscy, sprawy osobiste wiekszosc z nas zostawia na email lub na "priv" na czacie a nie na "ogolnym" czacie, czy na "ogolnym" forum. na czacie jest priv na forum jest "na kazdy temat".

chcieliscie wlasny serwis? macie go, tylko brakuje wam takich entuzjastow jak wy ktorzy by tam zagladali i cos pisali, znalezli cos wiecej niz jest tutaj. tylko i wylacznie sprawa ambicji, ze kazdy z was ktory nie mogl tu napisac artykulu moze go opublikowac tam, tam zasmakowac popularnosci, slawy, lecz w moim przekonaniu nie oto chodzi w terrarystyce(tylko wyrazam swoje zdanie) skoro juz swoje macie, to po co tu zagladac, i jeszcze wiecznie narzekac?

co do wulgaryzmow, naprawde alice, nieraz bylem na waszym czacie, i nieraz zostalem ostro pogoniony przez glownodowodzacego. juz tam niezagladam, moze i wy sie nad tym zastanowcie, bedzie nam wszystkim razniej, i bedzie przynajmniej spokoj, a nie wieczne klotnie, bujki, skandale, (jakich zreszta juz od waszego odejscia nie bylo)

Drutus
23-08-2011, 08:08
Witam poproszę adres drugiego serwisu poprzesiaduję i tu i tam na chacie i sam ocenię i oblukam zawartość

Fryta
23-08-2011, 08:48
hmmmmmm
a ja dzieki tej wojnie dałem sobie na jakiś czas spokój z pisaniem czegokolwiek. Jak inni chcą niech piszą, ja mam dość.
Poza tym o co ta cała wojna? Strony przeciez sporo się różnią:
U Nooka - masa dokładnej wiedzy, opisy, porady. Szybko się uruchamia. Naprawdę największy serwis.
U Kobera - dużo lepsza grafika choć znacznie wolniej się przez to wszystlo ładuje. Opisy tez nie złe, a i pomysł z tabelkami ciekawy (ułatwia znalezienie najprostrzych i najbardziej podstawowych danych.
Ja korzystam z obu serwisów. Oba mi się podobają. Oba mogą iść w różne strony nadal będąc stronami terrarystycznymi. Nie musza byc przecież jednakowe. Jak ktos ma pomysł na trzecią stronę to też niech robi. U nas i tak ciężko znaleźć konkretną informację. A na forum często widać, że do danego tematu mozna podejść na kilka różnych sposobów, a wiele osób moze mieć różne podejście do terrarystyki. Dlaczego strony nie moga być różne? Każda ma już swój odmienny styl. Niech się różnią. Dlaczego ma być jedna? Konkurencja dobrze zrobi - zdrowa konkurencja. Wojna mi nie odpowiada.

Alicja
23-08-2011, 09:59
Fryta mysle napisal najrozsadniej. (Procz tego ze mi strony laduja sie tak samo szybko ...)Wypominanie o dokonywanie rozlamow miedzy terrarystami jest po prostu smieszne - w innych krajach jest mnostwo stron, u nas moze byc zdaniem co poniektorych - jedna ...

Natomiast jesli ktos bierze sie za porownywanie obu stron, pragne zaznaczyc ze w porownaniu z Terrarium.com jestesmy noworodkiem ...

Leny nie przypuszczam, zebys cos slyszal bo wchodzisz do nas na 1min i zaraz wychodzisz. Potrafisz robic tak po 20 dziennie.

Pepre tez mi sie wydawalo, ze byles nastawiony w miare pozytywnie ale to chyba byla maska, biorac pod uwage, ze niewybredne wyzwiska sypia sie nadal ... Dla mnie poniewaz cala sprawa z biczogonami (roznica zdan) jest dosc smieszna wynika z tego, ze to chyba wyraz soladirnosci z Nookiem?
PS: nieraz byles dluzej na czacie i nikt Cie nie wywalal. Najczesciej sam sie zloscisz i sobie idziesz ;)

Do Samuiego - Kober prosil o przekazanie, ze niestety nie moze tutaj ustosunkowac sie do Twojego posta poniewaz ma bana na serwis :(

Leny
23-08-2011, 10:19
Alicja może i istneje kilka set stron. Ale myśle, że nie robią tego co wy. A wy za plecami namawianie ludzi na przejście do nowego serwisu. To jest bardzo chamskie...

Kiedy ja wchodziłem do was po 20 razy dziennie ?? Nie przypominam sobie...

Pozdrawiam
Leny

Alicja
23-08-2011, 10:22
Acha Fryta .. to nie jest 'u Kobera' ...to jest tak samo u Kobera jak u Malego np... u Awi .. u mnie ...u Patryka ...
Inny system jest mozliwy i funkcjonuje :)

Fryta
23-08-2011, 11:37
Przepraszam. Mój błąd. :)

Serpent
23-08-2011, 11:50
Witam zwaśnione rody ;-)

Chciałem się tylko wypowiedzieć co do tego iż od pewnego czasu sie porównuje ilość stron o tematyce terrarystycznej-Polskich z Zachodnimi i mówi: ''w innych krajach to .........'' Chciałbym wyczulić Wasze zmysły na to, iż to prawda że na zachodzie jest więcej stron i nie kolidują ze sobą ale chwila zastanowienia da odpowiedź na to dlaczego tak się dzieje muwiąc prościej tam na Zachodzie ilość stron terrarystycznych jest współmierna do ilości osób zajmujących sie hodowlą zwierząt egzotycznych wystarczy spojżeć na liczniki wejść ile osób wchodzi i kożysta z róznych stron i każda strona ma swoich wielbicieli więc się nie kłucą ani nic takiego. Była mowa że garstka osób może jeszcze 3 stronke zrobić mozliwe ale czy będzie na to zapotrzebowanie--osobiścię wątpie
Tak samo jak nie ma zwiększonego zapotrzebowania na pieczywo to nie powstają nowe piekarnie. Strony powinny być dla terrarystów a nie terraryści dla stron. Ludzie tworzący kolejną stronke powinni kierować się nie własnymi kaprysami lecz tym czy jest na kolejną zapotrzebowanie. Na razie koniec mojego wywodu.

Pozdrawiam

Alicja
23-08-2011, 12:05
Witaj Serpent...

To prawda co piszesz, ale z pewnosci ilosc terrarystow w Polsce bedzie rosla ... Z czasem wzrosnie wiec tez liczba osob skupiajacych sie wokol WWW, w PST-e itd.

Oczy drobiu
23-08-2011, 12:28
Zgadzam sie co do tych banow. Sam kilka dostalem od Peprego i to za nic, poprostu nie dazy mnie sympatia. Nook jesli czytasz moj post to chce Ci powiedziec zebys lepiej dobieral wspolpracownikow (mam na mysli tylko Peprego).

Pozdrawiam

small
23-08-2011, 12:35
> Po co wogóle Kober i spółka stworzyli kolejną strone
> terrarystyczną. To niepotrzebnie spowodowało podział
> terrarystów na 2 grupy.

Hehehe zupelnie jak dyrektor TPSA :>>>> (Monopol fajna rzecz) :/

small
23-08-2011, 12:37
> co do wulgaryzmow, naprawde alice, nieraz bylem na waszym
> czacie, i nieraz zostalem ostro pogoniony przez
> glownodowodzacego.

A kto to taki?? Dam mu bana obiecuje :DD

Alicja
23-08-2011, 12:54
Adrian dziekuje za slowa otuchy. Milo cos takiego wylowic w ogolnej krytyce. Oczywiscie zapraszamy do wspolpracy (tez mam nadzieje, ze nie dostaniesz bana :))

Wojtecki
23-08-2011, 13:36
Powiem tak ....Sądząc po fachowości wypowiedzi Alicji na rózne tematy na tym forum ( z tendencjami do praktyk monopolistycznych,co da się odczuć ) i na innym równie ciekawym, i umieszczonych opisach gadów muszę stwierdzić , że dziewczyna wie o co chodzi i czuje to... w przeciwieństwie niestety do Ciebie przyjacielu drogi - potrafi odróznic gady jako gatunek od pajęczaków, a to jest plus . Twoja wypowiedz jest zupełnie nie obiektywna i nie na miejscu i przeszyta jest nie uzasadnioną arogancją.
Ps. Nie faworyzuje stron terrarystycznych , ale nie lubie jak ktoś wypowiada niesłuszne osądy mając na celu bóg wie co i bóg wie po co???
Jeżeli jesteś jakoś z tą stroną osobiście (terrarium.com.pl)związany,bo pewnie tak -ten ton... to wybacz ,ale pominąłeś się z powołaniem.Strona ogólnie jest merytorycznie dobra ,ale twoje podejscie i wiedza jaką zaprezentowałeś pozostawia wiele do życzenia...
Pozostając obiektywny -pozdrawiam

Patrykus
23-08-2011, 13:40
heh...komuna wraca. Cenzuowanie wypowiedzi, monopol. Strona errarium.com.pl gdy była w naszym wieku była awet gorsza od nas, więc dajcie nam trochę czasu ok? Sam zaglądam tutaj regularnie, na chacie jestem rzadko. Jest dużo osób które stąd które szanuje. Pepre Alicjja często ppisze długie wypowiedzi, ja osobiście uważam, że razem z Awi są naszymi najwiekszymi "skarbnicami wiedzy" :-) Ja też przy tworzeniu stronki brałem pod uwagę możliwość połączenia chatów, ale to mogłoby skończyć się pożądną awanturą....Kiedyś w rozmowie ze mną powiedziałeś, że "gdyby nie terrarium to nic by nie powstało" ja miałem prawie 2 lata stronkę, ale przyznam szczerze, że na jej robieniu kompletnie się nie znam...Samui ja osobiście marzę o takiej zgodzie, ale nie wydaje się to możliwe :-( Leny a moze nie przychodzisz na minutę i nie spadasz (przynajmniej kiedy chat terariumr był na polchacie) a druga stronka była zrobiona ponieważ
- Mamy takie ambicje
- Nook nie zawsze chciał umieszczać nasze opisy.
- Leny Ty tez pewnie byś chciał mieć własną stronkę....
- Każdy chce mieć coś swojego, być poważanym, tak naprawdę cała robota zrobiona przez redaktorów com.pl spływa na Nooka (w poście gratulacje "Nook jesteś wielki" :-P) A włąsnie ten post, pepre po co prowokujesz? pepre często jest tak, że Ty coś powiesz alicjja odpowie i zaczyna się niepotrzebna kłótnia....Co do banów, jeszcze kilka dni temu żadna osoba z ter.com nie miała bana. Pepre z ego co słyzałem Ty obgadywałeś alicjje, my CIebie z reguły nie obgadujemy....
Z strony terrarium konkurencja jest nieuczciwa.
Tlye na teraz
Pozdrawiam swoją ekipę oraz monopol ;)

pepre
23-08-2011, 13:48
iiiii alicjo, co ty masz do biczogonow - bo niezbyt zrozumielem co mialas na mysli.

Edi
23-08-2011, 14:49
Witam
Ja również odwiedzam obie strony.Terrarium.com.pl jest bardzo dobra...ale czy najlepsza??W sprawach związanych z terrarystyką jest wiele różnych zdań.Czy na jednej stronie umieści się wszystkie możliwe rozwiązania danego problemu??Nie,podane rozwiązanie zależy od autora opisu(albo,żeby nie było, tego,kto opracował opis na podstawie dostępnej mu literatury zw. z terrarystyką).Dlaczego nie mielibyśmy poznać innych rozwiązań,innych zdań na dany temat??
Alicjo,pozostali współredaktorzy Terrarysyki-myślę,że Wasza strona jest tak samo potrzebna jak i ta.
Pepre,szkoda,że (prawie)każda Twoja wypowiedź to aluzja w stronę Terrarystyki...
Pozdrawiam

pepre
23-08-2011, 15:10
no coz, mam bardzo silne zdanie ktorego nie zmienie. szkoda tylko ze jednak na taka zaczepke tyle osob odpisuje... skoro itak powinno to byc usuniete bo zajmuje cenne miejsce na dysku, na niewlasciwym forum.

Trębik
23-08-2011, 15:13
a moze zacznijcie jeszcze walczyć z pl.rec.zwierzaki.terrarium

W pilocie ?miesiecznika? terrarium to wszystko bylo wspaniale opisane

PO PROSTU ZYJEMY W POLSCE!

a tam gdzie dwoch Polakow tam trzy zdania ja wiec dorzucam czwarte
:-)

Adrian Furman -AdN-
23-08-2011, 15:23
RZECZYWISCIE! bez kitu nie da sie wpisac terr..styka ! a ciekawe czy to zadziała W W W. T E R R A R .... P L ?? ......bez przesady, obie strony sa spoko i juz, przeciez wpisujac na wp czy onecie terrarystyka (terrarium, gady itp.), znajdziemy tam terrar....pl i terrarium.com.
Aha pepre ja nie wiedzialem o tym monopolu i napisalem ze na terrar.... jest malo uaktualnien. Do waszej strony nie mam zarzutów. Ale poczekajmy mi sie wydaje ze terrar... sie tez rozkreci. :)
aha i jeszcze 1 : naprawde jest frajda zrobic cos swojego, ja (nie wiem czy sie przyznawac :) tez chcem cos swojego stworzyc w przyszłosci (bliskiej).
Moge powiedziec ze nie redakcja tej strony nie powinna zarzucac czegos takiego jak przekabacanie stałych bywalców...kazdy ma wolna wole i mysli, a wogule terrar... jest strona w pełni ORGINALNA i wszystkie opisy (sam to sprawdzalem) i inne rzeczy nie sa skopiowane ani powielane...brawo!
Mysle ze najlepszym rozwiazaniem tej sytuacji jest niewracanie do tematu, niech kazdy robi swoje nie wchodzac innym w droge...bany powinny byc zdjete (przynajmniej na okres próbny) i monopol zakonczony!

Adrian Furman -AdN-
23-08-2011, 15:25
pisalem troche zagmatwanie (sory) ale jestem zmeczony, i spiesze sie do wyra :P

poolek
23-08-2011, 15:58
Witam !
Uwazam ze powinniscie ten spor przeniesc do dzialu "bez cenzury". Mysle tez, ze poruszanie spraw prywatnych powinno sie odbywac miedzy zainteresowanymi, a nie wciagac w swoje sprawy ludzi obcych, i obrzucac sie oblotem, publicznie, (jak to robil krzaklewski - ktoremu to na dobre nie wyszlo).Zycze szybkiego zakonczenia tego bzdurnego sporu .
Pozdrawiam !!!

pepre
23-08-2011, 16:05
jestem za a nwet przeciw! (heh zartuje oczywiscie) ogolnie widze ze juz pare osob chce by zakonczyc ten temat. wyjdzie to wszytkim na dobre. mozemy juz ten spor zakonczyc? czy jednak chcecie dalej ciagnac? jeslit ak zapraszam zainteresowanych by do siebie wysylali emaile albo przeneisli sprawe na forum bez cenzury, nawet, dla ulatwienia zalozylem nowy topic.
http://terrarium.com.pl/forum/read.php?f=9&i=195&t=195

prosze. BASTA! (dajcie mi juz spokojnie pojsc spac, i w spokoju sie jutro obudzic a nie miec zmarnowany dzien... prosze?)

pepre
23-08-2011, 16:07
THE END

Alicja
23-08-2011, 16:08
Poolek mysle, ze wypowiadamy sie w miare kulturalnie a sprawa istnieje i warto o tym podyskutowac ...Zreszta jak widac, zainteresowanie jest.
Ciesze sie, ze tyle osob potepia monopolistyczne tendencje widoczne na Terrarium.com.pl

Adrian juz mysli o wlasnej WWW i w przyszlosci tych stron bedzie coraz wiecej ...

Alicja
23-08-2011, 16:10
Dobranoc Pepre ...

Fryta
23-08-2011, 16:23
I oby było jak najwięcej! Juz sa strony o owadach, gekonach, legwanach, itp. Sa potrzebne bo to niestety jedyne źródło w miarę dokładnych infirmacji (na literaturę nie ma raczej co liczyć - poziom niski a ceny wysokie). Może zaczęlibyście działać w jakims konkretnym celu razem, a nie zwalczać się na każdym kroku? A jak nie to chociaz sobie nie przeszkadzajcie. I tak wiele osób korzysta z obu stron, nie można więc mówic o "podbieraniu klientów". Niech każdy robi swoje, a zainteresowani i tak znajdą to co ich interesuje na obu stronach. Zamiast się kłucić bez przerwy i prowadzić jałowe dysputy na czatach może lepiej postarać się i zadbac o jeszcze wyższy poziom stron! Na pewno duzo da się zmienić i poprawić.
A swoją droga myślę, ze dobrze, ze mogli tu sie wypowiedzieć nie tylko zainteresowani (Twórcyobu stron) ale też Ci, dla których te strony stworzono. Radziłbym przemyślec dokładnie to co tu napisali odbiorcy. Bez nich zadna strona, nawet najlepsza nie ma racji bytu.

dr Robert
23-08-2011, 17:15
Gdyby nie fakt, że u wielu ludzi te sprawy budzą tak silne emocje, możnaby się nieźle usmiać. Z całym szacunkiem dla wszystkich prowadzących strony, kiedy chcę uzyskać jakies poważniejsze porady to sięgam do forum angielsko- lub niemieckojęzycznego. Ale to nie wina prowadzących serwisy tylko słabego zaawansowania terrarystyki w Polsce. Tak więc z mojej perspektywy to wygląda jak "burza w szklance wody". Poza Polską jest jeszcze swiat. Nie do końca rozumiem o co chodzi. Każdy ma prawo tworzyć sobie tyle stron terrarystycznych ile mu się podoba. Być może wygodniej byłoby korzystać z jednego, wielkiego serwisu, ale takie rozdrobnienie panuje wszędzie na swiecie, więc nie unikniemy tego w Polsce. Ale nie słyszałem nigdy aby stosowano tam mało eleganckie metody walki polegające na blokowaniu konkurentów. To i tak nic nie da. Jeżeli już rywalizacja to na uczciwych zasadach.

Alicja
23-08-2011, 18:01
Smiech to zdrowie :D

Robert ... uwazam, ze biorac pod uwage stan wiedzy wszystkich zaintersowanych te 2 polskie serwisy na dzien dziesiejszy nie maja Tobie nic do zaoferowania - naga prawda. Za to Ty masz im (milo mi bylo widziec posta na forum...)

No chyba, ze np nie wiedziales, ze niektore agamy lubia sobie zagrysc myszke chipsami lisciowymi? To tez zawsze jakas nowa wiedza ;-)))

dr Robert
23-08-2011, 18:17
Alicja nie jest znowu aż tak dobrze z moją wiedzą i aż tak źle z polskimi serwisami. Np. na wężach, nie mówiąc już o bezkręgowcach znam się słabo. To jest taki problem, że jak zaczynasz interesować się jakąs bardziej wąską grupą to przestają Ci wystarczać opisy na polskich stronach. Jak zaczęłas trzymac agamę brodate i się nimi interesować i wiesz jak i gdzie szukać informacji to jasne, że stałas się specjalistką od brodatych (a wczesniej od legwanów). Nigdy ich nie trzymałem, więc jak przejrzałem Twój opis to rzeczywiscie te chipsy zwróciły moją uwagę i trochę się na tych chipsach zatrzymałem :)))

Achatina
24-08-2011, 01:41
Uwazam , ze Forum jest dla wszystkich zainteresowanych i powinno sluzyc dla nich , najgorsze jest to jednak ,ze skupiacie sie wiecej na wzajemnej rywalizacji niz na innych ciekawszych dla forum sprawach z ktorych wiele osob mogloby skorzystac. Musze stwierdzic, ze ciezko jest przebic mur ktorym otoczyly sie niektore grupy .Ich ignorancja dla nowych jest czasami zaskakujaca .

Łukasz U.
24-08-2011, 03:18
Praktykus to ja napisałem NOOK jesteś wielki w gratulacjach jeżeli ktoś też to napisał to sie z nim zagadzam. Nikt nikogo nie prowokował przynajmniej ja nie czuje sie sprowokowany. Wiem ile pracy i energi kosztuje stwożenie podobnego serwisu bo zjmuje sie tym zawodowo, przy tej witrynie wysiadają wszyetkie komercyjne jakie znam. Chodzi mi o całokształt, aktualizacje i część merytoryczną i dlatego uważam że Nook jest wielki, bo zebrał ludzi, wycismoł z nich wiedze, zaraził entuzjazmem i za to że mu sie ciągle chce. Z tego co widze to raczej można go posądzić o molestowanie o materiały niż o utrudnianie jakichkolwiek publikacji. Do mnie mailował już z tysiąc razy żebym coś napisał ale nie mam kiedy i wiem że nie jestem wyjątkiem. Napastuje kżdego kto umieści coś wartościowego na forum. Tak trzymać nook. A co do innych witryn to zgadza sie że mogą powstawać, tylko po co opisywać ponownie te same gatunki, zróbcie strone o czymś niepowtażalnym a nie powielajcie schemat. Więcej treści mnij formy.

Łukasz U.
24-08-2011, 03:49
Alicjo to że ktoś chce założyć swoją stronę nie jest walką z monopolem, tylko poprostu pomysłem i nie dorabiaj do tego filozofii. Co do powstających witryn, to mam znowu tę samą prośbę, nie róbcie rzeczy które już istnieją (podaje ten durny przykład z mrówkami ale on to dobrze oddaje). Jak ktoś chce dostać wiadomości na temat lega czy żółwi czerwonolicych to ma ich pod dostatkiem i średnio potrzeba jeszcze jednego opisu, ale szukasz czegoś nowego np. tych moich mrówek to nic sie nie da znaleść, bo więcej czasu poświęcacie na kłótnie niż zajmowanie sie serwisem. Opiszcie coś czego nigdzie nie ma, a w miejscu opisów już istniejących w sieci umieście linki. Napewno nikt sie nie obrazi, co więcej przy takich linkach można dopisać własne uwagi do opisu.

Alicja
24-08-2011, 05:15
Lukasz a mozesz mi powiedziec, dlaczego tylko zadasz? Zrobcie to, tego nie robcie itd. Ja interesuje sie przede wszystkim jaszczurkami, mrowki wiec wystepuja u mnie jako pokarm molocha przykladowo ...
Moze sam cos napiszesz czy zrobisz? Chocby o tych mrowkach wlasnie.

Bycie jedynie krytycznym odbiorca to zadna sztuka ...

Co do Nooka zaangazowania w serwis - tak, napewno jest zaangazowany ale mnie razi pomijanie pracy innych ludzi.


Robert - te chipsy wyszly jakos przypadkowo, ale z biegiem czasu coraz bardziej przekonuje sie, ze korzystniej dawac je niz swiezy pokarm roslinny. Sa osbniki bardziej lub mniej tolerujace swiezy pokarm roslinny w wiekszych ilosciach. Tak czy inaczej to ciekawe zachowanie gdy Smok kazdorazwo po zjedzeniu myszy szuka chipsow i zjada kilka sztuk. Kiedys nie bylo, to dlugo lazil i szukal. Nie wiem jak to tlumaczyc ... :)

Edi
24-08-2011, 06:17
Witam
Pepre,dlaczego cały czas upierasz się,żeby przenieść ten temat na forum "Na każdy temat"("Miejsce na wszystkie off-topiki i inne tematy nie związane z terrarystyką")?Przecież ten temat,jakby nie patrzeć, związany jest z terrarystyką.W dodatku dotyczy "chyba" też tego serwisu.Dlatego,to że znalazł się na forum "Terrarium"("Główne forum serwisu terrarium...") chyba nie jest przypadkiem.
Pozdrawiam

Patrykus
24-08-2011, 08:23
Łukasz_U Nook jest bardzo zaangażowny w serwis, ale jak chciałem coś psac o żółwiach greckich (mam 3) to nie...a jak dowiedział się, że powsaje stronka, a ja biorę udział w projekcie to był żły a jednyne co mi proponował to iberyskiego...nie chciałem... kiedy srone dzieliły kilka dni od publikacji dostałem informacje od nooka na gg, ze nikt nie chce robić greka to czy ja bym nie zrobił? łaski bez...

pepre
24-08-2011, 08:35
bo co by nie patrzec ten topic byl i jest zwykla prowokacja buntu i nie da sie ukrys bardzo skuteczna, chytra, kryptoreklama serwisu ktory zyje tylko z osob ktore tu podbierze. wyszukaj terrarium na wp.pl zobaczymy czy ktos do tej strony trafi... tu jest jedyne miejsce gdzie maja dostep do duzego grona ludzi dokladnie w temtyce ich strony. alicja na sile ciagnie temat by jak najwiecej osob sie sprawa zainteresowalo. od 20tu postow zdania sie powtarzaja...

Leny
24-08-2011, 08:42
Zgadzam się całkowicie z pepre !

Pozdrawiam
Leny

Patrykus
24-08-2011, 08:43
pepre-bueheheeheheheheheheheheheheehehe
propos reklamy na naszym froum jest donośnik do tej strony Twojego autrostwa. Prowokacją to był Twój post "gratulacje". Pepre każdy Twój post nas gani, a żaden nawet nie poprze inicjatwy robienia stron itp. Oczywiście punkt patrzenia ależ od punkty siedzienia, ale Ty mówisz tak subiektywnie..0% obiektymizmu.

pepre
24-08-2011, 09:07
skoro tak moze przynajmniej uda sie pobic rekord odpowiedzi na jeden topic.

to sie robi nudne, mowa trawa, w kolko to samo.

Łukasz U.
26-08-2011, 04:48
Alicja to świetnie że interesujesz sie jaszczurkami, zamieść opisy takich których nie można znaleść nigdzie (np. przytoczonego przez ciebie molocha nie znalazłem, możliwe że wynika to z mojego wstętu do łacińskich nazw i nie umiałem go znależć, ale cóż nikt nie jest doskonały), chodzi mi o to by nie tworzyć kolejnego serwisu z tym samym, tylko niech każdy znajdzie specjalizacje, albo coś czego nie ma gdzie indziej. Napisałem o mrówkach bo to dobry przykład jest kupa spamu w necie (czyli małoważnych sztucznie powielanych informacji) a nie można znaleść czegoś bardziej wyspecjalizowanego np. mrówek. A co do mojej aktywności twurczej to niestety mrówami sie nie zajmę bo sie na tym nie znam. Znam sie na żółwiach wodnych i na tym polu sie udzielam. Ponadto mój czas jaki mogę na to poświęcić jest poważnie ograniczony (praca, rodzina itp.). Oprucz publikacji na witrynach tera można znaleść więcej moich materiałów w sieci, muszę to jakoś godzić. Dlatego zamiast tworzyć własną witrynę, której nie będę w stanie poświęcić tyle czsu i energi co np. Nook, wole publikować u innych. I wcale mi nie przeszkadza, że Nook podpisuje sie pod całą witryną jako pod swoją własnością. Mnie wystarczy że podpisze mój tekst moim nazwiskiem (czy nickiem) nie czuje sie w ten sposób pominięty, czy przemilczany, może poprostu nie zrzera mnie chora ambicja, a może mam zdrowy stosunek do proporcji pomiędzy tym co w tą konkretną rzecz wkłada Nook a moja skromna osoba. Troszeczke pokory jeszcze nikomu nie zaszkodzilo ;).

Łukasz U.
26-08-2011, 04:57
Praktykus dziwisz sie Nookowi że nie zlecił ci greka bo np. juz to komuś zlecił, i np wolał żebyś napisał uzupełnienie. Potem kiedy pierwszy autor wycofał sie, bo mu sie nie chciało, Nook pomiętając o twojej propozycji zwrócił sie do ciebie, ale twoja ambicyjka ucierpiała i wypiołeś sie na propozycje. Prawdopodobny scenariusz? Sam koordynyje z racji zawodu twórczą pracę innych. Wierz mi nic tak tego nie potrafi spieprzyć jak nieodpowiedzialność i wygórowane ambicje. Nie znam sytuacji i nie wybielam Nooka ale sądząc po moich z nim kontaktach myślę że raczej tak właśnie było. Troszeczkę więcej pokory ;).

Łukasz U.
26-08-2011, 05:04
Pepre nie przesadzas troszeczke z tą spiskową teorią dziejów. Tam prowokacja tu prowokacja, ludzie a co to akcja szpiegowska. Nie za dużo bondów sie naoglądałeś ostatnio. Pozatym troszeczke szacunku i pokory wobec konkurencji. Ja akurat najpierw trafiłem na terrarystyk a dopiero potem na terrarium. Więc akurat w moim przypadku można mówić że to wy podebraliście klienta terrarystyce ;). Tylko że nikt nie kieruje sie wypowiedziami na forum żeby odwiedzać tę czy inną witrynę. Odwiedzam terrarium bo jesteście lepsi merytorycznie niż jakakolwiek inna witryna polsko czy anglo języczna i żaden topik tego nie zmieni. Spokojniej koledzy i więcej pokory.

Jeronimo
26-08-2011, 06:38
dr Robert napisał(a):
> [cut] kiedy chcę uzyskać jakies
> poważniejsze porady to sięgam do forum angielsko- lub
> niemieckojęzycznego.
[cut]

gdzie moge znalezc jakies "dobre" forum niemieckojezyczne o jaszczurkach (szukam oczywiscie czegos o gekonach lamparcich :D).

z gory thx i pozdawiam

Nook
27-08-2011, 07:24
Hmm to forum chyba nie dziala poprawnie. Pod moim nickiem adres strony WWW jest automatycznie zamieniany na adres www.terrarium.com.pl. Jak sporo zainteresowanych moze wie, chcialam podac inny adres WWW. Poniewaz nie podejrzewam tworcow strony Terrrarium o dzialanosc monopolistyczna przypuszczam, ze zaszlo jakies niedopatrzenie.

-- tylko jedna strona jest zablokowana na forum (już odblokowana ale nie wiem na jak długo), żadna inna terrarystyczna, więc prosze nie pisać o monopolu. Jednak monopol oczywiście musi być skoro nie ma żadnej dorównującej konkurencji, jednak poprzez słowo monopol nie zawsze trzeba rozumieć "zło" gdyż strona stale rozwija się, nie dąży do pełnej komercjalizacji (w pewnym stopniu musi być, ponieważ musi sama na siebie zarabiać.

Do tego chcialam zaznaczyc ze pare osob ma bana na Waszego chata. Z tego co wiem ban jest kara za nieodpowiednie zachowanie na czacie a takie w przypadku tych osob nie mialo miejsca.

-- Twoje złe zachowanie ma miejsce i to prawie za każdym razem. Bana dostaje osoba nie odpowiednie zachowująca się na czacie, jeśli dostalaś bana to znaczy że się nie zachowywałaś odpowiednio (nie chodzi o własne uwagi administratora lecz o internetową netykietę).
Właśnie Ty Alicjo nie przestrzegasz tych najprostszych zasad, dlatego proszę nie rób z siebie wielkiej pokrzywdzonej, zmyślasz, starasz się podporządkować sobie innych ludzi, gdyż masz swoją właśną "prawdę", a ona wcale nie jest taka jak ją przedstawiasz.

Osobiście nie podoba mi się to, jak było spotkanie we Wrocławiu również na mnie naskakiwałaś, jednak ignorowałem to, gdyż wiedziałem że to pierwszy prawdziwy zlot i nie chciałem psuć pracy innych, ktorzy z wielkim poswieceniem pracowali nad nim (Alicjo najwyraźniej chciałaś im ich wielką pracę popsuć, dlaczego? ), a mogłem być na prawdę bardzo nie miły.

Nook
27-08-2011, 07:40
Powiem moze troche z ironia..... : cos za duzo chyba tych niedopatrzen.
Panowie.... opanujcie sie, taki "porzadny serwis"..... taaaaakie niedopatrzenia.... Oj cos mi sie wydaje ze to jednak proby wprowadzenia monopolu :-/. Tylko gdzie tu sens i jakas logika. Az sie cisnie na usta : Kto od miecza wojuje....." - tylko ze nie przypuszczam by ktos z "konkurencji" tego miecza chcial uzywac..... nie ten poziom zdecydowanie. Wiec pewnie po raz kolejny w Waszym "mniemaniu" pozostaniecie gora w tym sporze ktory mozna by spokojnie do piaskownicy przeniesc (a moze tam sprobujecie).

-- wiekszość została sprostowana w odpowiedzi na wiadomość Alicji. Jeśli chodzi o piaskownice to strona Terrarystyki się w niej zawsze bawiła i to przez nią powstał cały ten spór. Jeśli chodzi o bany (które zdaje się uważacie za dziecinade, mimo że sami ją stosujecie) to sa konieczne dla osob nie okrzesanych, źle zachowujacych się, przeszkadzajacych innym terrarysystom.

I jeszcze kwestia banow bez wyraznej przyczyny (za twarz dajecie, czy za posiadanie wlasnej strony o tematyce zagrazajacej Waszej jedynie slusznej "skarbnicy wiedzy" ???? ).

-- odp - patrz: góra.
Jak juz pisałem w odpowiedzi na post Alicji, nikt nam nie zagraża a Wy najwidoczniej chcecie stać się wielce pokrzywdzonymi, macie bana bo nie potraficie się zachować a nie dlatego że prowadzicie stronę!

Proponuje lekture stron zawierajacych podstawy netykiety..... warto poczytac, naprawde. A jezeli nie chcecie by ktos obcy (czytaj: niepowolany) pojawial sie na czacie to proponuje rozwiazanie invite-only, wtedy bedziecie zapraszac jedynie Tych wyroznionych z nieposzlakowana (w Waszym mniemaniu) opinia.
Ciekawe tylko kto wtedy bedzie tu zagladal...... :) ;)

-- i kto tu nie przestrzega netykiety, sam zasugerowałem przeczytanie jej Waszemu rzecznikowi czyli Alicji, miejmy nadzieję że skorzysta z tej dobrej rady.

Pewnie to usuniecie, jak moje nazwisko z listy zlotowiczow ( przy okazji dziekuje ;) ) , nawet nie zapytaliscie kto ja jestem.... ciekawe praktyki (i nie mowcie ze to przypadek, bo wypadlem ze srodka listy razem z ekipa serwisu .... no wlasnie, jakiego ??? ).... no coment....

-- no oczywiście wkoncu my wszystko kasujemy i blokujemy, cóż jeszcze wymyślisz aby stać się bardziej pokrzywdzonym ??? (z tego co widzę tylko na tym Wam zależy)

Nook
27-08-2011, 07:52
Atrax napisał(a):
>
> Szanowny Piotrze!
> z uwagą śledze ostatnio Wasze forum w nadziei, że coś sie
> poprawi na lepsze. Widze jednak,że nie. Może po prostu jest
> to spowodowane Twoją zbyt krótką pamięcią lub
> niedoinformowaniem
> 1. Jeśli chodzi o bany to niekoniecznie mówisz prawdę -
> przypomnij sobie proszę mój przypadek.....

-- a to dobre, kolejny osobnik który stara się udowodnik jak ot wielce stał się pokrzywdzonym.
Tak ban był i zdaje się że to ja go załozyłem przez przypadek i kilka razy za to przepraszałem, na prawdę przykro mi że ta moja głupia pomyłka (pomylenie klawiszy) taką reakcję w Tobie zbudziła że postanowiłeś zerwać kontakt z serwisem terrarium.com.pl. Nie zbyt dobrze o Tobie to świadczy, zapewne chciałeś wykorzystac sytuacje bana aby zerwać gdyż nie potrafiłeś wprost powiedzieć co Cię trapi (nie sądze aby taka głupia pomyłka z banem na to wpłyneła - choć może??? wkoncu to straszne nie moc wejśc kilka minut na czata!!!!!)

> 2. Serwis www.terrar.......pl nie należy do alicji!!!,
> właściwie to do nikogo nie należy jedynie do rzeszy
> spragnionych wiedzy terrarystów. Alicja jest tam
> współredaktorką.

-- to jest piękne jak kiedyś usłyszałem demokracja, fajnie że w tej Waszej demokracji ktos stoi na szczycie i w każdej chwili może zrobić co zechce. Chyba mylicie nieco pojęcia. Alicja jest z tego co widze rzecznikiem więc Piotr ma prawo kierować do niej pytania w sprawach serwisu Terrarystyka)

> 3. Odnośnie "reklamowania" alicji... hm... jesli jest opcja
> wpisywania strony internetowej no to wpisuje.... a jezeli
> chodzi o krótkie posty.. nie sądze że wszystkie Twoje są
> długie ......

> Mam nadzieję że to co napisałem nie obraziło znowu Twojego
> ego i nie zaczniesz znowu na mnie najeżdżac w dosc sprytny
> przyznam sposób bo nie wprost........

-- wybacz drogi Atraxie że odpowiedziałem na ten post, ale znalazł się na forum a nie na prywatnej skrzynce e-mailowej Piotra P.

Nook
27-08-2011, 08:12
Ty Pepre byles podobno taki chetny do zgody - a teraz bez przerwy mamy bana na czata( ja moze czasem powiem cos 'ostrzejszego' ale nie zazucaj mi wulgaryzmu ...)wlasciwie bez powodu.

-- z tego co widze (i widziałem, mimo że w sprawy obługi czata i forum zbytnio sie nie mieszam) to bana ma jedynie Alicja, i pisałem już wcześniej o tym za co go ma. Tak więc Alicjo, któraś jest rzecznikiem mówisz fałsz, nie wprowadzaj ludzi w błąd mówiąc że macie bez przerwy bana na czata.
Zakladaliscie własny serwis żeby zrobić swój włąsny odłamek gdzie będziecie mogli "rządzić", wiec może siedzcie na swoim czacie, i tam rozrabiajcie, a zostawcie tą stronę w spokoju - wystarczy tylko przestrzegać netykiety (wiem, pisze w trzeciej osobie ale to wszystko kieruje przede wszystkim do rzecznika czyli Alicji)

Poniewaz jednak mam znajomych, ktorzy przychodza i tu i tu, wiem jak sie o mnie mowi ... warcze jak rasowa suka, przy robieniu zdjec, co Pepre? ... To jest po prostu brak kultury osobistej i napewno nie ulatwi jakiegos rozejmu(o ile go w ogole chcecie) ...

-- oj Alicja również nie jest bez winy, na prawdę chyba chcesz żeby ta dyskusja przerodziła się w taką stylu "ty powiedziałaś na mnie *****, ja na ciebie ******" i po co to komu! Razem po sobie jedziecie no i co! Nie musicie siebie lubieć, nie musicie dojśc do kompromisu, jak chcecie to siebie wyklinajcie ale na priv!

Samui - piszesz "Prośba: Nook, Kober -jeżeli nie chcecie współpracować z sobą (Wasza niezależna decyzja) to przynajmniej nie przeszkadzajcie terrarystom w uzyskaniu pożądanej wiedzy" ...
Chcialbym zauwazyc, ze struktura terr....pl niewiele przypomina strukture Terrarium, gdzie Nook jest Wielkim Bratem, a inni sa ewidentnie pod. Na Terrarystyke pracuje zespol redaktorski skladajacy sie z paru osob. Adminem jest Das, ktorego zapewne nie znacie. Decyzje podejmujemy wspolnie...

-- pisałem już wcześniej że całość nie wygląda tak pięknie jak to przedstawia Alicja, tam gdzie zawsze jest ktoś na szczycie i ma nie ograniczoną "władzę" nie można mowic o demokracji! W internecie tak właśnie jest (przynajmniej jeśli chodzi o amatorskie serwisy)!
Alicjo, W również blokujecie stronę terrarium.com.pl! Struktura, strukturą grunt to działać!
Tak na marginesie czasem potrzebna jest silna władza dyktatorska, grunt to to aby dyktator był odpowiedni (to już taka wolna myśl, nie związana z odpowiedzią)

Ja moze napisze, jak to wyglada z mojej strony.
Poczatkowo chcialam, zeby nowa strona, wtedy dopiero w fazie planow miala wspolny chat z Terrarium.com podjela wymiane banerow itd ...Okazalo sie to niemozliwe do realizacji, a osoby deklarujace wspolprace z nowa stroną spotykaly sie z wyzwiskami ze strony Nooka. Niektore epitety wstyd przytaczac ...

-- HAH i co jeszcze! no słucham, słucham, może się czegoś sam o sobie więcej dowiem ;).
To co pisze Alicja to jeden wielki fałsz, wszystko wynikło ze zbyt wygórowanej ambicji Pana Kobera, którego usilnie prosiłem kilka razy o to aby okrzesał się, jednak nie udało się ! i stąd cały nasz kłopot!

Takie monopolistyczne tendencje sa po prostu smieszne. Na zachodzie istnieja tysiace stron o tematyce terrarystycznej i nie ma z tego powodu zadnych sporow.
Byc moze za jakis czas czesc osob stworzy 3 stronne terrarystycza...czy oni tez uslysza to, czego my sie nasluchalismy??

-- Według Ciebie brak współpracy to od razu spór - dziwne, niech się Pan Kober do mnie odezwie chętnie przedstawie mu propozycje współpracy, tak aby były zadowalające dla obu stron! W internecie tak - istnieją tysiące stron co nie znaczy ze każda ma ze sobą wspołpracować! Każdy robi co chce

Nam ( w imieniu Redakcji Terrar....pl) nie przeszkadza istnienie Waszej stronki ... to Wam przeszkadza istnienie naszej, a my uwazani jestesmy za Wrogow publicznych numero Uno.

-- to ciekawe, bardzo ciekawe :), skoro tak uważasz, ja się w to nie mieszam co myślą setki terrarystów odwiedzających nasz serwis

Od Was zalezy czy skonczy sie ta zalosna walka o niewiadomo co, czy tez nie ...

-- no pewnie tylko i wyłącznie od nas...

Patrykus
27-08-2011, 08:17
Nook dyskusja się tworzona przez parę osób ale dlaczego nie dasz się wypowiedzieć np. koberowi, który ma bana?
Nook brak demokracjio to jest z całym szacunkiem u Cebie, a Alicjja jest rzecznikiem ponieważ, ako jedyna odważyła się otworzyć takiego posta, a kto ma odpowiedzieć jak prawie wszyscy mają bana :-)?
Lukasz_U- masz rację, ale ta osoba nie miała greckiego żółwia (ja mam 3), ale nie wierzę żebyś sam to wywnioskował, a na zgodę do opisy trochę czekałem i się nie doczekałem....
Pepre- sam byłem świadkiem jak wchodziłeś do ans na chat z tekstem '"Atrax wszystkim d....liże" Pepre najłatwiej o.... na jakimś kroku, a sam czasami się śmiales, że nie możesz u nas siedzieć za długo bo później mają do Ciebie pretensje z com.pl...

Nook
27-08-2011, 08:18
> a ja dzieki tej wojnie dałem sobie na jakiś czas spokój z
> pisaniem czegokolwiek. Jak inni chcą niech piszą, ja mam dość.
> Poza tym o co ta cała wojna? Strony przeciez sporo się różnią:
> U Nooka - masa dokładnej wiedzy, opisy, porady. Szybko się
> uruchamia. Naprawdę największy serwis.
> U Kobera - dużo lepsza grafika choć znacznie wolniej się
> przez to wszystlo ładuje. Opisy tez nie złe, a i pomysł z
> tabelkami ciekawy (ułatwia znalezienie najprostrzych i
> najbardziej podstawowych danych.
> Ja korzystam z obu serwisów. Oba mi się podobają. Oba mogą
> iść w różne strony nadal będąc stronami terrarystycznymi. Nie
> musza byc przecież jednakowe. Jak ktos ma pomysł na trzecią
> stronę to też niech robi. U nas i tak ciężko znaleźć
> konkretną informację. A na forum często widać, że do danego
> tematu mozna podejść na kilka różnych sposobów, a wiele osób
> moze mieć różne podejście do terrarystyki. Dlaczego strony
> nie moga być różne? Każda ma już swój odmienny styl. Niech
> się różnią. Dlaczego ma być jedna? Konkurencja dobrze zrobi -
> zdrowa konkurencja. Wojna mi nie odpowiada.

-- Ja zaznaczam że spór jest wyłącznie ze stroną Terrarystyka, z żadną inną. Konkurencja bardzo robi - i dobrze, o wojnie nie można mówić jest jedynie spór, a brak współpracy nie koniecznie musi o tym świadczyć.
Poprostu spór nie jest między stronami a kilkoma osobami robiącymi te strony.

Patrykus
27-08-2011, 08:22
Nook Ty pewnie nawet nie wiesz ze to w odpowiedzi na brak greka powstała terr.pl- wcześniej ewentualnie miała być duża strona o żółwiach, le z uwagi na Twoje argumenty powiedziałem Koberowi, że niestety nie zrobię bo Tobie coś obiecałem, ale później się bardzo wkurzyłem i zagadałem do Kobera i tak zaczęła się tworzyć strona.

Nook
27-08-2011, 08:25
Nook dyskusja się tworzona przez parę osób ale dlaczego nie dasz się wypowiedzieć np. koberowi, który ma bana?

-- też mam u niego na serwisie bana, a że dyskusja jest akurat tutaj... Macie rzecznika - Alicję - załatwiajcie wszystko przez nią a nie pojedyńczo!

Nook brak demokracjio to jest z całym szacunkiem u Cebie, a Alicjja jest rzecznikiem ponieważ, ako jedyna odważyła się otworzyć takiego posta, a kto ma odpowiedzieć jak prawie wszyscy mają bana :-)?

-- prawie wszyscy czyli Kober? to serwis u Was robią 2 osoby że tak piszesz?

Lukasz_U- masz rację, ale ta osoba nie miała greckiego żółwia (ja mam 3), ale nie wierzę żebyś sam to wywnioskował, a na zgodę do opisy trochę czekałem i się nie doczekałem....

-- jak Łukasz mądrze napisał, czekałem na opis innej, bardziej doświadczonej osoby, chyba nie masz mi tego za złe? Ja tylko chce aby na stronie terrarysta dostawał prawidłowe i rzetelne informacje, czasem kosztem nerwów.
U Was pisza amatorzy i na prawde nie dziwie się ze poziom merytoryczny macie taki jak macie (moglibyście chociaż napisać źródła, bo część Waszych redaktorów poprostu spisuje na żywca informacje z książek! - chce Wam pomóc bo ktoś może Wam wytoczyć proces)

Pepre- sam byłem świadkiem jak wchodziłeś do ans na chat z tekstem '"Atrax wszystkim d....liże" Pepre najłatwiej o.... na jakimś kroku, a sam czasami się śmiales, że nie możesz u nas siedzieć za długo bo później mają do Ciebie pretensje z com.pl...

-- i znowu, kilka osob siebie nie lubi z dwóch serwisów a Wy już piszecie o wojnie między serwisami, którą sami sobie wymyśliliście, dla stworzenia wizji pokrzywdzenia!

Nook
27-08-2011, 08:26
Patrykus napisał(a):
>
> Nook Ty pewnie nawet nie wiesz ze to w odpowiedzi na brak
> greka powstała terr.pl- wcześniej ewentualnie miała być duża
> strona o żółwiach, le z uwagi na Twoje argumenty powiedziałem
> Koberowi, że niestety nie zrobię bo Tobie coś obiecałem, ale
> później się bardzo wkurzyłem i zagadałem do Kobera i tak
> zaczęła się tworzyć strona.

A co to ma do rzeczy ? Strona powstała - no i dobrze. Jak już pisałem, piszcie przez Alicję bo to inaczej takie schodzenie z tematu nie ma najmniejszego sensu.

Nook
27-08-2011, 08:31
alicja napisał(a):
>
> Fryta mysle napisal najrozsadniej. (Procz tego ze mi strony
> laduja sie tak samo szybko ...)

-- w tym to miał w 100% rację Alicjo :)

> Wypominanie o dokonywanie rozlamow miedzy terrarystami jest po
> prostu smieszne - w
> innych krajach jest mnostwo stron, u nas moze byc zdaniem co
> poniektorych - jedna ...

-- ale bzdura, nie ośmieszaj się


> Leny nie przypuszczam, zebys cos slyszal bo wchodzisz do nas
> na 1min i zaraz wychodzisz. Potrafisz robic tak po 20 dziennie.
>
> Pepre tez mi sie wydawalo, ze byles nastawiony w miare
> pozytywnie ale to chyba byla maska, biorac pod uwage, ze
> niewybredne wyzwiska sypia sie nadal ... Dla mnie poniewaz
> cala sprawa z biczogonami (roznica zdan) jest dosc smieszna
> wynika z tego, ze to chyba wyraz soladirnosci z Nookiem?
> PS: nieraz byles dluzej na czacie i nikt Cie nie wywalal.
> Najczesciej sam sie zloscisz i sobie idziesz ;)

> Do Samuiego - Kober prosil o przekazanie, ze niestety nie
> moze tutaj ustosunkowac sie do Twojego posta poniewaz ma bana
> na serwis :(

-- ja niestety również nie miałem okazji u Was odpowiedzieć na pewną dyskusję, a szkoda :( (chciałem sprostować te fałsze które ciągle siejecie)


>

Nook
27-08-2011, 08:33
http://terrarium.com.pl/forum/read.php?f=1&i=1372&t=1170

Patrykus
27-08-2011, 08:37
Nook jacy amatorzy? soba która miała napisać greka miała go i jej zmarł!!!!!! tak dowiedziałem się na privie, Nook Ty masz pretnescje oto że strona w ogółe powstała. Sam za każdy oznak nieposłuszeństwa byłeś wściekły (czyt. kiedy stroona o żółaich miałą powstać, a napawdę rozmawiałem ju z wtedy z wieloma osobami). ALicjja i rzecznik- oczywiście żartowałem, każdy ma prawo do własnego zdania. Co do demokracji jest to mniej więcej podzielone równo, c neznaczy, że wszsct mają równe parwa, bo co byłoby gdyby przychodził pierwszy epszy redaktor i miałby takie same prawa jak osoba dłużej będąca, oczywiśce po pewnym czasie osba taka dostaje takie same prawa, ale na wszystko trzb zasłużyc. I nas amatorzy- bueheheheheheheeeehe bp.
Awicularia ma ponad 1000 pająków i ksiązki mogłaby z powodzeniem pisać

Nook
27-08-2011, 08:39
> Praktykus to ja napisałem NOOK jesteś wielki w gratulacjach
> jeżeli ktoś też to napisał to sie z nim zagadzam. Nikt nikogo
> nie prowokował przynajmniej ja nie czuje sie sprowokowany.
> Wiem ile pracy i energi kosztuje stwożenie podobnego serwisu
> bo zjmuje sie tym zawodowo, przy tej witrynie wysiadają
> wszyetkie komercyjne jakie znam. Chodzi mi o całokształt,
> aktualizacje i część merytoryczną i dlatego uważam że Nook
> jest wielki, bo zebrał ludzi, wycismoł z nich wiedze, zaraził
> entuzjazmem i za to że mu sie ciągle chce. Z tego co widze to
> raczej można go posądzić o molestowanie o materiały niż o
> utrudnianie jakichkolwiek publikacji. Do mnie mailował już z
> tysiąc razy żebym coś napisał ale nie mam kiedy i wiem że nie
> jestem wyjątkiem. Napastuje kżdego kto umieści coś
> wartościowego na forum. Tak trzymać nook. A co do innych
> witryn to zgadza sie że mogą powstawać, tylko po co opisywać
> ponownie te same gatunki, zróbcie strone o czymś
> niepowtażalnym a nie powielajcie schemat. Więcej treści mnij
> formy.

- ale mnie oskarżają o blokowanie dostępu do wiedzy wkońcu.. heh... można powiedzieć że po części to właśnie dzięki mnie ona w polskim internecie wogole jest.

Patrykus, oszczędz sobie farmazonów, nie mam ochoty odpowiadać na Twoje posty, jak juz napisałem, najpierw dogadaj się z Alicją co masz napisać (rzecznk).

Patrykus
27-08-2011, 08:40
oczywiście chodziło o osbę mająca napisać greka u Was

Patrykus
27-08-2011, 08:42
Nook ja mam swoje zdanie i z nikim go nie uzgadniam....a co do współpracy gwarantuje Ci ze zaproponują ją Koberowi...

Nook
27-08-2011, 08:49
dr Robert napisał(a):
>
> Gdyby nie fakt, że u wielu ludzi te sprawy budzą tak silne
> emocje, możnaby się nieźle usmiać. Z całym szacunkiem dla
> wszystkich prowadzących strony, kiedy chcę uzyskać jakies
> poważniejsze porady to sięgam do forum angielsko- lub
> niemieckojęzycznego. Ale to nie wina prowadzących serwisy
> tylko słabego zaawansowania terrarystyki w Polsce. Tak więc z
> mojej perspektywy to wygląda jak "burza w szklance wody".
> Poza Polską jest jeszcze swiat. Nie do końca rozumiem o co
> chodzi. Każdy ma prawo tworzyć sobie tyle stron
> terrarystycznych ile mu się podoba. Być może wygodniej byłoby
> korzystać z jednego, wielkiego serwisu, ale takie
> rozdrobnienie panuje wszędzie na swiecie, więc nie unikniemy
> tego w Polsce. Ale nie słyszałem nigdy aby stosowano tam mało
> eleganckie metody walki polegające na blokowaniu konkurentów.
> To i tak nic nie da. Jeżeli już rywalizacja to na uczciwych
> zasadach.

-- raczej jest tak że konkurenci blokują siebie na wzajem chciałbym zaznaczyć

Patrykus
27-08-2011, 08:54
nook alicjja nie nza się na jaszczurkach?
ja nie znam się na żółwaich
Serpent i LC na węzach?
Atraź na bezkręgowacach?
Ratunku bo pekne ze śmiechu
Mam pomysł Nook nie wymienajmy się zdaniami na forum tylko na privie vo tylko atmosferę podgrzewamy :-(
Maz rację to smutne jak zginie zwierzak :-(

Nook
27-08-2011, 09:02
Patrykus napisał(a):
>
> nook alicjja nie nza się na jaszczurkach?

-- na kilku gatunkach a nie na tylu ilu ona opisuje, choc widziałem nawet że alicja się wzieła za bezkregowce :))),

> ja nie znam się na żółwaich
> Serpent i LC na węzach?

LC zdaje się że nawet nic nie opisał?

> Atrax na bezkręgowacach?

-- przecież płazy to kręgowce? A zdaje się że faktycznie na dawno Atrax siedział w bezkręgowcach... wiec nie sądze aby miał w ich hodowli duże doświadczenie

> Ratunku bo pekne ze śmiechu
-- ja też szczegolnie jak ogladam posty Albopilosa i Jasia i ich opisy u Was. Szkoda że korzystają z tak znanej na naszym rynku niemieckiej przetłumaczonej literatury.

Patrykus
27-08-2011, 09:10
Nook ale nie zacytowałeś mojego ostatnieog zdania proszę o odpowiedz...

Patrykus
27-08-2011, 09:11
Atrax zdna się zarówno na płazac jaki na bezkręgowcach

Łukasz U.
29-08-2011, 05:35
Ja tego nie wywnioskowałem ja poprostu napisałem jak taka sytuacja mogła wyglądać z drugiej strony i nie mam pojęcia czy tak właśnie bylo. Poprostu chciałem ci wykazać że troszeczke sie z sobą cackasz a potem zwalasz wine na innych. Troszeczke mniej abicjonalnie do tego podchodź.

Atrax
29-08-2011, 11:08
Ehhhh juz mi sie nie chce pisac ale poniewaz posluzono sie moim nickiem wiec troche sprostowań........
......Odnosnie ze LC nic nie napisał.... juz ktos napisal ze w zwiazku z tą wojną nie che mu sie pisac......
A jezeli chodzi o mnie.......
No cóż... może nie znam sie na bezkręgowcach ale.....udany wylęg C. armatum może nie jest super wyczynem ale nikt jak dotąd z tutaj zebranych tego nie uzyskał......
Nie siedze w bezkregowcach???..... Sprostowanie: Cały czas hoduje i mnoże Raki marmurkowe (Procambarus spec)
A płazy no cóz nie musimy robic tylko jednej rzeczy wiec plazyami tez sie zajmuje...a zeby bylo smieszniej to jest jeszcze jedno - akwarystyka morska
Pozdrawiam
Atrax

Alicja
29-08-2011, 13:40
Chyba o tym na czym sie znam a na czym nie nie powinna decydowac osoba, ktora dochowala sie samotnego anolisa i krzywego gekona ...

Chcialam tez zaznaczyc, ze nie jestem 'rzecznikiem' Nook. Myslalm, ze moze jakos sie dogadamy ale widze, ze kazdy upiera sie przy swoim ...chyba czas zakonczyc ten watek ..

Alicja
29-08-2011, 17:32
O qrcze moge wpisac adres stronki - czyzby jednak moj post przyniosl efekty i jest to 1 krok do jakiegos porozumienia?

Alicja
29-08-2011, 17:37
Eh ale bana na czata mam nadal ...

pepre
30-08-2011, 09:03
a moze tak jeszcze kilkanascie innych postow dopisz, do uderzymy do tej setki odpowiedzi...

podaj komus palec a wezmie cala reke

hatiras
09-09-2011, 09:35
Hey!!!
Świetnie sie tniecie...
Nie dziwcie się,że pewna grupa osób dała sobie siana z systematycznym odpisywaniem na posty na forum oraz z wszelkimi działaniami wspierającymi serwis... Rozmowa,którą mam nad sobą może wiele wyjaśnić...Pewne rzeczy zniechęcają...
Jeżeli chodzi o konkurencję dla terrarium.com.pl jestem za. Mam nadzieję,że w niedalekiej przyszłości takich serwisów będzie więcej(może nawet specjalistycznych) i będą na wyższym poziomie.

ps.ogólne wrażenie terr...pl jak najbardziej na plus.
Życzę powodzenia.
Pozdrawiam,hatiras Pewne rzeczy zniechęcają...

42d3e78f26a4b20d412==