PDA

Zobacz pełną wersję : pytanko co do kameleonka



vera
12-01-2012, 03:15
siemka:)

mam pytanko,zamierzamy (ja i moj facio) zakupic sobie kamelonka,mamy juz upatrzona mala samiczke.
1) czy kameleonkom tez sie urzadza kapiele w wannie jak legwanikom?
2)co takiemu brzdacowi dawac do papu,np. jakies muszki owocowe?bo podejrzewam,ze jakies swierszcze,szarancze,muchy sa za duze dla niej.
3)czy po oswojeni moze sobie biegac po pokoju od czasu do czasu

to by bylo narazie tyle,jakbym miala jakies watpliwosci to jeszcze cos napisza:)))

pozdrawiam :))))))))))))

vera
12-01-2012, 03:31
aha i jeszcze jedno ,jakie roslinki do terra?

pozdrawiam: kasia i marek :)

mantid
12-01-2012, 03:46
Jesli oczekujesz takich rzeczy lepiej kup... sam nie wiem co - szkoda kameleona

- kapieli sie nie urzadza
- kameleony sie nie "oswajaja" - to ze podchodza to szyby spowodowane jest bardzo prozaicznym faktem - sa glodne i wiedza ze moze isc jedzenie.
- sa bardzo podatne na stres
- wyjmowanie ich z terrarium i wypuszczanie - nie wiem czy to cos co kameleony lubia najbardziej

pozdrawiam

iwona krzywkowska
12-01-2012, 04:25
na wszystkie odpowiedzi odpowiadam trzy razy nie.
NIE
NIE
NIE.

Kameleon wymaga bardzo troskliwej opieki i dużej wiedzy na jego temat.

Musi mieć odpowiednie terrarium, oświetlenie, witaminy, wapno, ogrzewanie, pokarm itd. itp. - co oznacza bardzo duże koszty.

To jedna z najwrażliwszych i najtrudniejszych do hodowli jaszczurek. Proponuję jakąś inną jaszczurkę.
Pozdrawiam

vera
12-01-2012, 06:23
nie oczekuje tylko sie pytam,czytam sobie na necie o kameleonkach i nic nie bylo napisane o kapielach tylko ze sie chlapia w baseniku,stad te pytanie.
czytalamze sa dwie opcje oswajania kameleonkow i o tym ze sa podatne na stres
co do sprawy pieniazkow,kosztanie sa wazne.

pozdrawiam

pepre
12-01-2012, 08:56
kup sobie anolisa zielonego. czesto anolisy zielone sie przyrownuje do kameleonow bo podobnie jak one zmieniaja kolor. sa duzo abrdziej ruchliwe, wymagaja mniej miejsca, i podobnie jak kameleony sie Nie oswajaja.

iwona krzywkowska
13-01-2012, 06:08
podobno dla kameleonów najlepsza roślinka to ficus bengamin /jakoś tak/
poza tym dużo gałązek i na spód najlepiej kostka kokosowa.
Kameleonom nie robi się kąpieli. Muszą mieć jednak wilgotno w terrarium.
Jedzą muchy, świerszcze /jasne-nie czarne/, małe karaczany, pająki, drewnojady po wylince, koniki polne /zbieram na łace w lecie/, mysie zarodki. Niektóre gatunki jedzą też owoce.

vera
13-01-2012, 06:16
dziekuje bardzo za odpowiedz:)

o kostce kokosowej juz slyszalam,ze jest najleprzym podlozem
wolgotnosc-tez wiem,ze trzeba czesto spryskiwac terra,kameleonki zlizuja wode z roslinek
a jak bedzie lato to nie bedzie problemu z jedzonkem bo mam niedaleko dzialke,a za "blokiem" duzy wąwóz
dzieki:)

iwona krzywkowska
13-01-2012, 06:25
Zapomniałam dodać: motyle uwielbia.

No to pytaj, jak czegoś nie będziesz wiedziała.
pozdrawiam,

vera
13-01-2012, 07:09
to ze uwielbia motyle tez juz wyczytalam z "Twoich porad" dla innych :))))))))))


pozdrawiam:)

iwona krzywkowska
13-01-2012, 07:10
no to bardzo dobrze :)
też pozdrawiam

xol
13-01-2012, 07:14
No właśnie nie wiem ja jest z tym fikusem, jedni mówią że jest dobry, a inni że może szkodzić (to ostatnie czytałam na zagranicznych www). Kiedyś pytałam o to na forum, ale nie uzyskałam odpowiedzi.

iwona krzywkowska
13-01-2012, 07:17
Xol, a co wyczytałeś na zagranicznych stronach o tym fikusie?

xol
14-01-2012, 04:34
Nie mogę niestety znaleźć tego linka, dość dawno na niego trafiłam :((
Więc cytuję z pamięci: są podejrzenia, że drobnolistne fikusy mogą być przyczyną występowania chorób oczu u kameleonów, chociaż nie ma na to wystarczających dowodów. Coś w tym stylu. Jak znajdę linka to dam :)

xol
14-01-2012, 04:48
A jednak znalazłam (trochę inaczej to jest napisane niż zapamiętałam, ale wniosek jeden: nic nie wiadomo :)))):
"There is some debate about the suitability of ficus plants in veiled chameleon enclosures, because the plants have a milky, irritating sap that may cause eye infections. Many people have used ficus plants in veiled chameleon enclosures with no ill effects, but it may be best to err on the side of caution here."

http://www.kingsnake.com/rockymountain/RMHPages/RMHveiled.htm

grzyb
14-01-2012, 09:54
che ci powiedziec ze moj kamco to sie pchał do wyjśćia bardzo lubił spacerować po mni e i po firankach.
pamiEtaaj nie narażaj go na przeciągi i niech za dułgo niechodzi po domku

zielonyfrajer
14-01-2012, 15:30
zdania sa podzielone ale jednak wiecej jest na tak. ja mam fikusa i nic sie nie dzieje

zielonyfrajer
14-01-2012, 15:32
Tak, ale na większości stron jednak hodowcy mówią, że mają beniaminki i jest ok. Ten fikus ma taki biały sok, który właśnie może podobno powodować kłopoty z oczami.

42d3e78f26a4b20d412==