PDA

Zobacz pełną wersję : anolis, nie chce jeść świerszczy



kolorman
14-01-2012, 02:21
co zrobic gdy anolis zielony nie chce jesc swierszczy (ma pare biegajacych luzem po terrarium) nato miast tylko chetnie je maczniaki podawane z pensety.

xol
14-01-2012, 04:21
Może spróbować świerszcza z pensety???

Anolis1987
14-01-2012, 05:28
Witaj w klubie, mój takze je tylko i wyłącznie mączniaki, próbowałe mu podawać i muchy i świersze i pająski i nic. Je tylko i wyłącznie mącznikaki.

KODZAK
14-01-2012, 06:44
Ja również dołaczam do klub anolisow ktore nie jedzą świerszczy mój stefcio jje tylko maczniaki i nic wiecej
pozrawiam
gg2901243

Fryta
14-01-2012, 15:09
spróbujcie z mniejszymi swierszczami. Anolisy muszą być bardzo głodne by zaatakować coś większego. Wola pokarm niezbyt dużego kalibru.

<anolis>
15-01-2012, 01:18
Spróbujcie je przegłodzić 2 dni a potem podajcie swierszcza. Powinno (przynajmniej niektórym) pomóc.

CURTUS
15-01-2012, 02:43
Hej Wiara
A przyznajcie sie - swierszcze ktore podajecie to czarnuchy???;)
A.karolinski bedzie chetnie wcinal miekkie rodzaje karmy - swierszcz domowy,mol woskowy,patyczak indyjski itp.
Swierszcz czarny,macznik(szczegulnie chrzaszcz) - moga z czasem doprowadzic do problemow zdrowotnych Waszego pupila - zawieraja duza ilosc chityny ,ktora niejednokrotnie byla juz powodem "zejscia" delikatniejszych jaszczurek gdyz w wiekszych ilosciach latwo "czopuje" jelita.Na dodatek niektore owady karmowe np.w/w jak i mucha moga "bronic sie" przed pozarciem zapaszkiem niekoniecznie przyjemnym dla np.anolisa co w efekcie zniecheca gada do pobierania tego typu karmy.
Pomysl z dwudniowym przeglodzeniem jest ok. - wazne aby ta mala jaszczurka miala staly dostep do wody - natomiast karmienie mozna przeprowadzac np.co dwa/trzy dni - jest to nawet wskazane aby zwierzaka nie "przekarmiac" , ich metabolizm jest przystosowany do bardziej "przypadkowego" pobierania pokarmu niz w wiekszosci "naszych hodowlli".
Zdaje sobie sprawe,ze widok pupila jedzacego z apetytem jest bardzo "radosny" - jednak z czasem, zbyt czeste podawanie zarelka moze zwierzakowi zaszkodzic.

42d3e78f26a4b20d412==