PDA

Zobacz pełną wersję : Kostka kokosowa !!



PaWeL^
14-01-2012, 05:42
Kto z was ma u gekona lamparciego kostkę kokosową ?? właśnie się zastanawiam czy ona mu nie zaszkodzi ?? bo mo gek ja poluje na świerscze, to zawsze trochę przypadkowo zje !! i wlaśnie mam takie pytanie czy gekonowi kostką kokosową może się zaczopować układ pokarmowy ?? :)))))

gekus
14-01-2012, 06:44
Kostka kokosowa moze nie, ale ten brykiet wlokna kokosowego co ty mi mowiles ze masz bo rozpuszczales w wodzie- moze zaszkodzic, pytalem sie specjalnie weta...
mowil ze lepiej juz piach miec przynamniej wzbogaci go w jakies mineraly. Zreszta moj gek to jak zje piach to pozniej w jego kupie jest :)
pozdr.

madafaka
14-01-2012, 06:50
Ja mam u siebie taki torf kokosowy nie wiem czy to o niego chodzi(nazywa sie animals grunt,taka kostka co sie moczy w wodzie) jak mój gekon poluje to też troche zjada ale nic mu nie jest i widać że mu nie smakuje bo jak przez przypadek troch mu sie w pysku znajdzie to próbuje to jakoś wyciągnąć łapką albo sie o cos ociera

Trunks
14-01-2012, 09:22
ja własnie kupiłem taki torf kokosowy to o czym mówi madafaka, gekona jeszcze nie mam ale poszukuje hodowcy, mam nadzieje że mu nie zaszkodzi

Fryta
14-01-2012, 15:08
włókno jest miękkie, pasek nie. łatwiej więc pozbędzie się z przwodu pokarmowego włókna niz piasku. Tak mi sie wydaje.

Pictus_
26-01-2012, 05:45
moj gekonik mial problemy jelitowe zwiazane z pozarciem odrobiny torfu kokosowego(tego substratu rozpuszczalnego w wodzie) wraz z robalem,mial problem z wyproznieniem i musialam ostro napoic go parafina.Wyrzucilam caly torf,a zamiast niego zastosowalam drobna kostke-wióry z drewna bukowego.Dla malucha lepiej widoczne sa robale,bo wióry sa jasne.Stanowczo odradzam kazdemu stosowanie piasku.Nie ma mowy o zadnych zwiazkach mineralnych wykorzystanych przez gadziora po polknieciu.A wrecz zaszkodzi.Moze dojsc do martwicy jelit,zwezlenia odcinka,a nie sadze,zeby to dalo sie pozniej wyleczyc
pozdrawiam,M

42d3e78f26a4b20d412==