PDA

Zobacz pełną wersję : kilka pytań co do terra dla Anolisa Zielonego



Gromasz
14-01-2012, 10:38
jak wogóle powinno wyglądać dobre terra dla 1 Anolisa Zielonego?
czy powinien mieć część wodną ???

<anolis>
14-01-2012, 11:46
Szczerze mówiąc uważam że powinenneś kupić nie jednego a parke anolisów. Jeden anolis bedzie się źle prezentował a po drugie na napewno nie bedzie sie czuł komfortowo.
Nie potrzebuje części wodnej. Musisz codziennie zraszać terrarium.
Powinny mieć żywe rośliny (polecam fikus beniamina). Jakiś korzeń lub gałezie do wspinania się.
Powinno być wielkosci dla parki tak wedlug mnie 50/40/65 (dł/szer/wys).
Jakieś miejsce na którym mogły by zażywać "kąpieli słonecznych".
Załączam wygląd mojego terra z anolisami.

Anolis1987
14-01-2012, 15:00
Co do roślin to najlepsza jest dracena deremeńska, anusie uwielbiają na niej spać. I lepiej żeby był tam niewielki zbornik wodny, bo:
- zwieksza wilgotność przez 24h na dobę a zraszanie zwiększa wilgotność tylko na kilkadziesiąt minut.
- jeśli ktoś chciałby urozmaicić florę terra to będzie mógł kupić kumaki, felsumy, żebrowca lub rzekotki.

mark0wy
15-01-2012, 03:24
Oto moje terrarium.
Jesli masz jakies pytania co do budowy, to chetnie pomoge.
Pozdrawiam
Mark0wy

snakeman
17-01-2012, 14:34
markOwy bardzo ładne terrarium ;P

mark0wy
18-01-2012, 14:21
Dziekuje bardzo, mam nadzieje, ze niedlugo zamontuje wodospad i automatyczne zraszanie :)
Pozdrawiam
Mark0wy

KODZAK
19-01-2012, 13:18
ja mam 30x30x40 dla jednego samca i sadze ze mu to wystarcza ale wieksze jest zawsze lepsze. na poczatku mialem sztuczne roslinki ale teraz dolozylem mu zywe i jak narazie sie trzymaja, podloze mam z mieszaniny torfu z piaskiem, galez i mala jamke ale teraz zamierzam zmienic mu galez na bambusa
pozdrawiam

Anolis1987
20-01-2012, 01:48
Terrarium jest w pożądku ale żal mi tamtych roślin, ponieważ światło które tam dociera jest bardzo słabe (u monstery widać objamy niedoświetlenia), dlatego radzę zamontować w połowie wysokości terra jedną lub dwie żarówki energooszczędne (nie dają ciepła lecz dużo światła, niezbędnego do prawodłowego rozwoju kwiatów). I mam pytanie jakie trzymasz tam zwierzę bo niemogę go wogle znaleźć.
Ps-co do budowy to mógłbyś zamątować na 3/4 wysokości niewielką skrzynkę i posadzić tam filodendrona lub scindapsusu alby utworzyły gęsty gąszcz.

expo
20-01-2012, 05:28
jedna rada - duzo, bardzo duzo naturalnych kwiatow - terra moze byc nimi az zapchane ;) - oczywiscie bez skrajnosci. pozdrawiam i zycze radosci w hodowli.

42d3e78f26a4b20d412==