PDA

Zobacz pełną wersję : POMOCY GEKON !!!!!



rupert
15-01-2012, 01:31
Do Admina prosze nie kasować tej wiadomości jest ona bardzo ważna !!!Witam
Otóż mam gekona bibroni a dokadnie samiczke o dorosłych rozmiarach.Kupiłem ją dwa tygodnie temu. Problem tkwi w tym iż nie chce nic jeść. Strasznie schudła. Nie daje rady przyklejać się nawet do szyby choć ciągle próbuje.Nie wim co mam robić. W sklepie dostałem jako pożywienie świerszcze a ona nie chce ich jeść. Kupiłem wapno dla dzieci i staram się jej dawać je 2 razy w tygodniu ale ona nie chce.Trzymam ją w 70 litrowym akwarium.Podłożem jest żwirek. Kilka kamieni i kryjówek gdzie mogła by się schować.Oswietlam ją w dzień żarówką 100W czerwoną philipsa( tzw. Leczniczą bo daje dużo ciepła) i 25W normalną. W środku jest ciagle świerza woda. Spryskuje wszystko co dwa dni wodą. Temperatura w akwarium to ok 28-30stopni w dzień a w nocy 20. Prosze o pomoc. Dziękuje

mania
16-01-2012, 23:56
Jesli to jest samica kup jej samca albo jakas inna jascurecka do towarzystwa .a moze nie chce jesc. moja jaszczurka tez nie je i tez sie o nia martwie . sproboj dac temu gekkonowi mącznika moze zje

pio-pio
21-01-2012, 12:50
moj lampart nie jadl ze 3-4 tygodnie po zakupie... teraz ma 2,5 roku i je za trzech... sprobuj moze biale robaki lub maczniaka -larwy . ale najprawdopodobniej musi sie zaaklimatyzowac

PaWeL^
21-01-2012, 13:15
NNNNNNNNNNNNIIIIIIIIIIIIIIIIIIIEEEEEEEEEEEEEEEE podawaj mu białych robaków !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! MOŻE SIĘ DO DLA NIEGO SKOŃCZYĆ TRAGICZNIE !!

A CIEBIE SIĘ PIO-PIO dziwię jeżeli podajesz twojemu lampartowi "Białe robaki" a on jeszcze żyje !!!!!!!!!!!!!!!!!

Bizonek mały
03-02-2012, 10:53
Jeeeny ludzie,nie kłóćcie się.. sami spróbujcioe tych białych robaków... poza tym najlepiej za ściółkę używać substratu kokosowego... w żadnym wypadku żwiru, może go łatwo połknąć(żwir),a poza tym z tego mogą wyniknąć różne choroby stóp

42d3e78f26a4b20d412==