PDA

Zobacz pełną wersję : Witamina D3 dla Kamcia



Nefarious
24-01-2012, 10:11
Witajcie
chcialem sie zapytac w jaki sposob podajecie witamine D 3 swoim kamkom? czytajac ulotke dowiedzialem sie ze moze ona byc szkodliwa dla czlowieka , gdyz nastapi jej przedawkoanie, wiec dla zwierzecia tym bardziej.. interesuje mnie sposob podawania tej witaminy gadzince gdyz ma strasznie dziwny zapach i domniemiam tez ze rowniez i smak nie jest rewelacyjny. Czy maly kamek nie wyczuje dziwnego zapachu lub smaku ...jak czesto nalezy podawac witamine przy zastosowaniu uv , uvb
z gory dziekuje za odpowiedz

dr Robert
24-01-2012, 10:46
Witaminy D3 w ogóle nie podaje się kameleonom, gdyż, z tego co zbadano dotychczas, nie wchłania się skutecznie z przewodu pokarmowego, a podana, szczególnie w takim stężeniu jak ta z apteki, może uszkodzić watrobę i negatywnie wpłynąć na gospodarkę wapniową organizmu. Jest to na tyle poważne, że prowadzi często prowadzi do smierci. Wystarczą witaminki zawarte w preparatach produkowanych dla gadów (ewentualnie dla ptaków).
Gady produkują vit. D3 w skórze pod wpływem UVB i dlatego trzeba stosować odpowiednie świetlówki lub zarówki, a najlepiej słońce.

...:James:...
25-01-2012, 06:51
O ile się nie myle to tą witamine tszeba rozpuścić w mleku??? Facet ze sklepu ktory sie zna na żeczy polcił podawać raz w miesiącu jedną krople do pyszczka dla a.błotnej i jeszcze jedno jeśli dobrze się orientuję to ta wytamina sama się produkuje w organiźmie w lato więc tą witamine trzeba dawać tylko w zimę/jesień nie radzę się tym sugerować bo mogłem witaminę D3 pomylić z jakąś inną witaminą :)

pozdrofka i powodzenia

dr Robert
25-01-2012, 07:13
Czego to ludzie nie wymyślą .......

dr Robert
25-01-2012, 07:13
http://terrarium.com.pl/forum/read.php?f=11&i=4617&t=4617

...:James:...
26-01-2012, 06:28
Przecież mowilem że mogło mi się pomylić :(

42d3e78f26a4b20d412==