PDA

Zobacz pełną wersję : Zachowanie gekona



piotrek
27-01-2012, 00:20
Ostatnio zacząłem wypuszczać mojego geka lamparciego na pokój.
Na początku powoli przemierzał te "obszary", jednak teraz robi to szybciej i chętniej. Nie ma miejsca w pokoju w które nie próbował by się wcisnąć. Obecnie pod wieczór, jak tylko zaczynam "hałasować" w pokoju, po chwili można zobaczyć geka na siatce wentylacyjnej przy szybie,którą otwieram by dostać się do środka. Najpierw tylko krąży w okolicy, póżniej zaczyna drapać po części w siatkę a po części w szybę(zupełnie jak pies gdy chce by go wypuscić z domu). Gdy otworzę tylko szybę nie trzeba długo czekać by wylazł z terra.Czasami mam problem bo ja chcę mu tylko zmienić wodę, on zaś chce wyjść ja zaś nie mam czasu by go przypilnować by nic mu się nie stało.Wtedy muszę blokoać mu wyjście co i tak się nie udaje bo wrapuje się na rękę.Wkońcu udaje mi się go "zgonić" spowrotem do terra, ale chba nie jest z tego zadowolony.
Zaobserwowałem również że zaczął przekopywać terra na wszystkie możliwe sposoby. Dokopuje się do samego dna,tworząc muldy.

Jeronimo
27-01-2012, 03:07
dokladnie mialem tak samo... tez domagal sie wypuszczenia a jak go nie wypuscilem to przekopal mi terrarium :-)))

IMHO jest chyba za zimno zeby o tej porze roku wypuszczac gekona z terrarium na pokoj.. moze sie zaziebic!

...:James:...
27-01-2012, 05:50
Moja agma robi identycznie, dosłownie tak jak powiedziałeś drapie w szybę jak mnie widzi a jak po chwili ja nie wyciągne to kopie dołki zawsze 4 i w tych samych miejscach :/ A raz sie zdażyło, że podchodzi do szyby i powoli przykłada głowę, a potem jagby chciała wyważyc szybę :)

pozdrofka

snaak
28-01-2012, 11:26
ja mam tak z tarczowce tak bedzie dlugo stal przy szybie jak dlugo go nie wypuszcze

42d3e78f26a4b20d412==