PDA

Zobacz pełną wersję : Anolis przestał jeść, je tylko mączniki



KODZAK
27-01-2012, 14:11
tak jak napisałem nie wiem co się dzieje z moim anolisem on praktycznie przestał jeść jje tylko mączniki nic wiecej go nawet nie interesuje a ostatnio tzn od jakichś 2 tygodni praktycznie przestał jeść zjadł w poprzedni poniedziałek(dziś piątek) jednego robala i nic więcej. czy to jest normalne o tej porze roku czy mam się martwić poradzcie coś

Zontix
28-01-2012, 05:07
Kurcze, ja sama nie wiem czy to jest normalne. Mam od 2 dni szyszkowca,ktorego wzielam z poprzedniego miejsca pobytu,gdzie byl karmiony tylko maczniakami!Chcialam mu dawac swierszcze,bo to ponoc niezdrowo same maczniaki,ale on niestety nic nie je.Co gorsza nie rusza sie z miejsca (jedynie czasem obroci sie o 180st (raz na dobe).Nie wiem czy mam mu zaczac dawac maczniaki(moze sie do nich po prostu przyzwyczail) czy odczekac jeszcze (moze jest najedzony, lub zestresowany zmiana miejsca)...

mark0wy
29-01-2012, 04:20
Byc moze maczniaki zaczopowaly mu przewod pokarmowy.
Jesli nie chce jesc nic poza maczniakami, trzeba go przeglodzic z tydzien i podac swierszcze, albo muchy
Mark0wy

Zontix
29-01-2012, 04:34
a jak mu rzeczywiście zaczopowały przewód pokarmowy, to co sie robi w takich przypadkach ??? Bo chyba nie lewatywe ;-))

Fryta
29-01-2012, 06:08
Maczniak nie powinien być głównym pokarmem anolisa. Było już tu o tym pisane. Może być dodatkiem dla urozmaicenia diety. Należy jednak wówczas wybierać raczej białe mączniaki prosto po wylince. Są wówczas miękkie i łatwiejsze do strawienia.
Jeżeli doszło do zaczopowania przewodu pokarmowego polecam kontakt z dr J.Z. Moze cos pomoże. Konsultacja z pewnością nie zaszkodzi.

Leloo
29-01-2012, 23:37
Moze dajesz mu zabyt duze te swierszcze, poza tym jeszcze jedna sprawa - zwierzak zmienil otoczenie, daj mu czas na aklizmatyzacje, staraj sie jak najmniej do niego podchodzic. To naturalne, ze w zwiazku z tym nie ma apetytu.

btw. nie rozlaz sie za tym szyszkowcem po roznych tematach, oki? :)

kolorman
31-01-2012, 03:49
czesc mam ten sam problem moj anolis nie jadl 2 tygodnie i po tym czasie nie tknal nawet much bylo ich ok20szt w terarium.poradzcie maczniaki z pensety tez niechetnie zjada

Azzie
31-01-2012, 15:30
Moj anolek nie je od piatku... Nic. Ani swierszczy ani larw macznika. Probowalem mu juz je kroic, podawac penseta... Nic... Coraz bardziej chudnie i obawiam sie ze niedlugo zdechnie jak nie zacznie jesc...

Zontix
01-02-2012, 09:42
Słuchajcie, mój szyszkowiec nie chciał jeść i poradzili mi, zebym podała mu swierszcza penseta, bo zwierze moze nie widziec owada, szczególnie gdy terrarium jest duże i ma wiele zakamarków, gdzie owady mogą sie schować! To działa !!! Szyszek przed chwila zjadł 2 małe świerszcze!!! Mam nadzieje, ze anolisom tez pomoze!! Trzymam kciuki:)

42d3e78f26a4b20d412==