PDA

Zobacz pełną wersję : Terra dla Lamparta



Gacek
29-01-2012, 08:28
witam robie terra dla geka o wymiarach 70*35*40 mówili mize sa wystarczajace dla jednego geka.I teraz mam pare pytan.

1.Wentylacje zrobic z boku i góry czy z przodu i góry???
2.Czy moge wyłozyc sciany korkiem.
3.Jakies roslinki jak tak to jakie

Chyba najwazniejsze

4.Otwieranie zrobic z góry czy z przodu poprzez przesuwanie szyb na plastikowych szynach


Za wszystkie odpowiedzi z góry dzieki

Gacek
29-01-2012, 08:28
a moze macie jakies fotki swoich terra jesli tak to umiescie je na forum

Gacek
29-01-2012, 08:29
i jeszcze 2 sprawy jak czesto karmi se lamparta i jakie podłoze jest dal niego najlepsze : ]

...:James:...
29-01-2012, 08:36
Co do dżwiczek to lepiej je zrób z przodu bo chyba żadna jaszczurka nie lubi gdy się ją podchodzi z góry.

pozdrofka

Trunks
29-01-2012, 08:45
to fakt, one sie boją jak łapiesz je z góry, a co do wentylacji to musisz chyba ją dobrać do miejsca w którym będzie ono stało w twoim pokoju

...:James:...
29-01-2012, 09:45
Musisz tak ustawić wentylacje aby nie było przeciagu w terra np. nie moga byc po przecwnych stronach

pozdrofka

Gacek
29-01-2012, 12:11
to wiem ze eni moga byc naprzeciwko siebie.Ale dzieki za wasze wypowiedzi a co z wystrojem ?????

Hari
29-01-2012, 12:45
Ja mam sciany wylozone korkiem i prezentuje sie to ekstra :) do tego gek lubi po tym lazic, a zalatwia mi sie w prawym GORNYM rogu terra (wlasnie na korku) :))
Jako podloze dałem: pod spod torf kokosowy, a na to takie granitowe kamyki (wielkosci hmm....glowy doroslego lamparta:) ), w niektorych miejscach gesciej, a w niektorych tak, ze moze tez po rorfie chodzic. Glowna kryjowka z polowy orzecha kokosowego. Do tego rozne urozmaicenia (korzen itp.), ale najwazniejsze zostalo opisane.
Z roslin to nie mam nic, ale planuje dac cos sztucznego w jednym rogu, zeby sobie liscie jakies wisialy (moze nie pasuje do biotopu, ale bedzie kryjowka dodatkowa;)) Z tego co wiem, to ponoc ladnie sie u lampartow prezentują tzw. zywe kamienie. Pozdrawiam.

Black
29-01-2012, 14:45
odpowiedz na:
1. Jak chcesz. To zalezy gdzie stoi terra i zeby byl swobodny doplyw powietrza.
2. Oczywiscie. Ja sam wylozone korkiem i jest to najprostzy sposob na ladne terra. Przykleilem to na sylikon akwa. (!)
3. To zalezy od gustu wlasciciela i od pochodzenie zwierzaka. Nie stety nie znam nazw:(
4. Praktyczniejsze bylo by z przodu na suwankach. Praktyczne do sprzatniecia i do manipulacji. Zwierzaki nie lubia jak sie podchodzi do nich z gory. Czuja sie zagrozone, to ich naturalnu odruch.

42d3e78f26a4b20d412==