PDA

Zobacz pełną wersję : brodata -problemy z kupa



ćwiklus
01-02-2012, 15:31
co do kupy to nie bylo jej 3 dni czy mozna sie martwic czy poczekac moczyla tylek w cieplej wodzie i tez nic czy to normalne

Alicja
02-02-2012, 12:14
Mozna sie martwic jak ktos lubi ;)
Czestosc wyprozniania zalezy od wielu czynnikow:
- temp otoczenia + szybkość trawienia
- częstość karmienia
- aktywność (jak jest normalnie aktywny biega, wygrzewa się trawi szybciej niż gdy śpi po całych dniach w norze pod korzeniem)
- tego co dostał (mysz trawi dłużej niż miękkiego świerszcza)

Moje dorosłe wypróżniają się dość rzadko i rzadko jedzą. Młode najczęściej codziennie. Jesli zauwazysz ze brzuszek jest wzdety a jaszczurka podejmuje bezskuteczne proby wyproznienia bedzie to powod do niepokoju.

ćwiklus
02-02-2012, 15:14
tak ale jest mloda jadla swierszcza jest aktywna a ja juz tak mam ze martwie sie z kazdej glupoty ale to chyba lepiej nie czekac do ostatniej chwili:)

gregory
03-02-2012, 11:25
miałem i czasami mam podobne problemy z moją agamka. Najpierw słabo jadła i wydalała. Potem zaczeła jeść ale nie wydala nawet tydzień. Wczoraj było podobnie wiec wsadziłem ją do miski z wodą tak by ledwo dotykała do dna (tylko musisz jej pilnować) jak się rozbrykała to i wydaliła. Myslę i takie dostałem potwierdzenie od Jarka Zajączkowskiego ze moze być to spowodowane tym ze słabo pije. Zobaczymy co będzie dalej.
Gregory

42d3e78f26a4b20d412==