PDA

Zobacz pełną wersję : Gecia!! czy moge...



klaudia
02-02-2012, 03:46
Dostałam na imieniny gekona leśnego. Mam go od kilku dni. Przeczytałam, że on bardzo trudno się oswaja i nie cierpi być brany na ręce. Czy to jest prawda? Proszę o poradę. Bardzo bym chciała ją(bo to jest samiczka) wziąć na ręce (może jeszcze nie teraz, bo wiem, że jest narazie bardzo przestraszona), ale boję się troszeczkę, czy mnie czasem nie ugryzie... Mam bardzo duże terrarium i chciała bym się jeszcze zapytać, czy mogę dokupic sobie jeszcze jakiegoś gekona, np: lamparciego. Czy ten nowy gekon nie przeszkadzałby mojej Geci? Proszę o szybką poradę i dziękuję za wpisy!!

mantid
02-02-2012, 03:50
Jestem przeciwny trzymaniu razem zwierzaat roznych gatunków w terrariach, jesli juz to powinny to byc gatunki pochodzące z podobnych srodowisk - w tym momencie gekon lamparci nie jest najlepszym pomyslem.

Raczej powinnas poszukac innych gekonow lesnych dla towarzystwa.
Daj jej czas na aklimatyzacje a potem ewentualnie pomysl o wyjmowaniu i braniu na rece (tylko po co?)

carism
02-02-2012, 07:35
Cechy szczególne g.lesny
W naturalnych warunkach żyją w koloniach do 20 osobników, jednak w terrarium należy unikać trzymania dwóch samców z uwagi na silny instynkt terytorialny. Jest stosunkowo łatwy w hodowli jednak trudno się oswaja i bardzo nie lubi być brany na ręce. Jest bardzo szybki i wyrywa się, a nawet gryzie. Jak ucieknie bardzo trudno go złapać, potrafi skakać na odległość kilku cm. Nie powinno się go brać na ręce, ponieważ ma delikatną skórę i łatwo można ją uszkodzić.

wiecej info: http://terrarium.com.pl/gekonlesny.php

matii
02-02-2012, 21:25
geki leśne trzymam od jakiegos roku i z tego co zauwazylem nie da się ich oswoić,nawet minimalnie.lapanie ich i branie na rece jest stresem,ktory u moich konczy sie kilkudniowa glodowka.dlatego ich wyjmowanie z terra ograniczam do minimum.po drugie powinnas dokupic jeszcze z dwa geki leśne,ponieważ żyją one w stadach.uwazaj tylko,jezeli bedziesz kupowac samca.za jakis czas bedziesz musiala dokupic mu jeszcze jedna samice,bo moze zameczyc te jadna.moj przebywa z dwiema samicami, i jeszcze mu malo:)
pozdrawiam

matii
02-02-2012, 21:30
aha,jeszcze jedno.samice nie gryza,sa raczej plochliwe,za to samce moga ugrysc i to porzadnie.

42d3e78f26a4b20d412==