PDA

Zobacz pełną wersję : Felsuma madagaskarska - pytania



CD/Tombik
08-02-2012, 06:17
Witam
1. Jaka bedzie najlepsza swietlowka UV do terrarium 85 x 45 x 70 [jesli mozna to prosze podac konkretny model]
2. Jakie najlepsze bedzie podloze ?
3. Jakie sa ich zwyczaje?
4. Ulubiony pokarm ?
5. Czy sa szybkie ? Dobrze skacza ?
6. Odrzucaja ogonek ?
7. Czy jesli trzyamlbym pare to czy samiec nie zameczy samicy ?

Zybex
14-02-2012, 01:20
Tak wiec w odpowiedzi na pytanka to:
1 - U siebie zamontowalem swietlowke: repti glo 8.0 i dodatkowe zrodlo ciepla w postaci promiennika ciepla pod ktorym lezy kamien na ktorym lubi sie dosc czesto wygrzewac.
2 - Co do sciolki to mam zmieszane cos torfo-podobnego ( nie pamietam juz co to dokladnie jest ) z mala iloscia pisaku.
3 - Moja akurat lubi obserwowac wszystko z gory terrarium gdzie ma swoje ulubione miejsce wsrod zieleni. Jest z tego miejsca slabo widoczna dla innych, a widzi wszystko co sie dzieje wokol niej. Robi sobie tez czeste wycieczki po szybach terrarium.Tak wiec na ziemi pojawia sie sporadycznie.
4 - Chyba najchetniej zajada sie swierszczami ktore potrafi wziasc z reki i miodem, oczywiscie w zestawieniu z witaminkami.
5 - Szybkie sa i dobrze skacza , to trzeba im przyznac :) raz mi uciekla i mialem problem ze zlapaniem tego stworzonka :)
6 - Wydaje mi sie ze ogonka nie odrzucaja. Jest na etapie oswajania i miala kilka powodow aby to zrobic :)
7 - Chwilowo mam tylko samice i szukam dopiero samca z okolic Wawy wiec nie jestem w stanie wypowiedziec sie na ten temat.

42d3e78f26a4b20d412==