PDA

Zobacz pełną wersję : Mam kilka pytań o Kameleony Jemeński



Łukasz Krzyżanowski
23-02-2012, 11:42
Co jedzą młode kameleony jemeńskie ?
Jakie akwarium jest potrzebne młodemu kameleonowi ?
Ile czasu trzeba poświęcić zwierzęciu codziennie ?
Czy kameleony mają jakieś wady ?
Czy są uciążliwe ?
Z góry dziękuję za odpowiedzi

xol
23-02-2012, 13:24
1. Zależy, jakiej wielkości są. Najmniejsze maluchy można karmić muszkami owocówkami, podrośnięte (takie zazwyczaj są sprzedawane) małymi świerszczami.
2. NIE akwarium, tylko terrarium!!! Żadnej jaszczurki nie trzyma się w akwarium, a kameleona w szczególności, musi mieć dużą powierzchnię siatki!
Moim zdaniem na wielkość może być takie same jak dla dorosłego.
3. Hmmm... Spryskiwanie min. 2 razy dziennie, karmienie raz dziennie, podawanie wody z pipetki (zalecane)... Czy ja wiem? To jest minimum.
4. A co dla ciebie jest wadą? Jak chcesz mieć zwierzaka oswojonego, dającego się brać na ręce, to kameleon nie jest dla ciebie. No i są dość trudne w hodowli. Nie polecane dla początkujących.
5. Co to znaczy uciążliwe? Mój potrafi ugryźć :)))

Plusza
23-02-2012, 15:18
"Czy kameleony mają jakieś wady ?"

Zalezy co uznajesz za wade. ale tak patrzac pod wzgledem kontaktow z ludzmi... Z tego co czytalam to raczej jest wiecej jaszczurek bardziej kontaktowych od kamka :) Nasz kamek jest rewelacyjny jezeli chodzi o obserwacie. Mozna godzinami siedziec przed terra i wpatrywac sie w niego jak w TV. Jest komiczny w swoim zachowaniu :) Natomiast na obserwacji sie konczy. Raczej nie ma mowy o jakims blizszym kontakcie z czlowiekiem. On czuje sie najlepiej jak nas nie ma w poblizu :) Dla mnie np. jest to nie tyle wada co.. wole bardziej kontaktowe zwierzatko, takie zeby przyszlo do glaskania i wogole. Natomiast mojej drugiej polowie taki podopieczny bardzo podpasowal. Zalezy wiec kto co lubi.

CD/Tombik
23-02-2012, 22:47
Łukasz o kameleonach poczytasz w moim poscie pare pixeli nizej masz tu link http://terrarium.com.pl/forum/read.php?f=11&i=5315&t=5315

iwona krzywkowska
24-02-2012, 02:14
możesz podawać także muchy.
1.Kupujesz białe robaki w sklepie wędkarskim i czekasz aż się z nich eykują muchy
2. albo łapiesz muchy na dworze-jak się zrobi ciepło będzie ich sporo
Kameleony dużo jedzą. Mój półroczny kam jadł 4-6 świerszczy dziennie
lub około 11 niedużych much.

pamiętaj o świetlówce UVA I UVB, kostce kokosowej, wapnie, witaminach, zraszaniu podłoża 2x dziennie, piciu, odpowiedniej temperatrze w terrarium, dobrej wentylacji zwłaszcza w lecie gdy temperatura w terrarium jest wyższa. No i w terrarium musi być dużo gałązek po których kamek będzie się wspinał.

Kameleony nie przepadają za kontaktem z człowiekiem-branie na ręce odpada. Wyiąganie z terrarium też!

Terrarium powinno byc wysokie, najlepiej na 1 m.

42d3e78f26a4b20d412==