PDA

Zobacz pełną wersję : Jaka jaszczurka do 100 x 80 x 120



Gwint
25-02-2012, 23:40
Mam miejsce na terrarium takie jak w temacie. Chcialbym do niego jaszczurke najlepiej dzienna. Gekony lamparcie sa piekne ale nocne :(. Prosze doradzcie mi cos. Aha nie jestem poczatkujacy wiec te troche bardziej trudniejsze gatunki tez mozecie wymieniac.

PaWeL^
26-02-2012, 02:13
czesc
zależy czy te teraz ma wtmiary 100/80/120 szer/wys/dł bo jak tak to możesz do niego dać bezproblemu agame brodatą, a jeżeli 100/80/120 dł/szer/wys to hm jakieś anolisy, może coś z felsum :))
jeżeli sie myle to nich mnie ktoś poprawi

pozdro

xol
26-02-2012, 02:41
Właściwie to spore terrarium, wiele gatunków się do niego nadaje... Najlepiej poczytaj opisy tych gatunków które ci się podobają, to trudno tak komuś radzić... Wybór masz duży.

Gwint
26-02-2012, 03:25
100 x 80 x 120 to dl x szer x wys. Prosze doradzcie :)

AGAM
26-02-2012, 03:38
Starczy na agame błotną, albo parke anolisów kubańskich. Ogólnie coś nadrzewnego, do max 70cm. Agama blotna może być większa (zwłaszcza samiec) ale ma za to długi ogon :-)

Gwint
26-02-2012, 04:24
Aha dodam jeszcze ze chcialbym zeby bylo to zwierze nie do brania na rece ale nie takie ze bedzie sie balo straszylo uciekalo... Zebym mogl wziasc na reke np zeby sprawdzic czy wszystko w porzadku albo zebym mogl karmic z reki. Prosze o nastepne sugestie :) narazie wygrtywa kameleony jemenskie i agama blotna

PaWeL^
26-02-2012, 04:38
czesc !
jeżeli nie miałes jeszcze doświadczenia z gadami to nie radze Ci kupować kameleona ! też kiedyś chcialem kupić kamka ale poczytalem opisy i kupilem sobie gekona lamparciego ! wiem że ty chcesz dzienną ale z nocnych bylo by idealne dla parki gekonów toke !

pozdro

Gwint
26-02-2012, 05:49
Skoro odradzacie mi kameleonki to powaznie zaczynam myslec nad agama blotna

Matiik
26-02-2012, 06:11
a moze zastamów sie nad agamą brodatą ? to naprawdę wdzięczne zwierze ! Błotne podobno tez są ciekawe >

PaWeL^
26-02-2012, 06:23
czesc !

jak już tak Ci się podoba agama błotna to teraz powinienes sie zastanowić nad kosztami ! nie wiem moge sie mylić ale one rosną do 1 metra i dlatego chyba dużo jedzą ?
jeżeli sie myle nich mnie ktos poprawi !

pozdro :))

Black
26-02-2012, 07:28
Gwint: Jesli bys mogl to przemysl wszystko pokoleji! Zastanow sie nad kosztami, czy napewno chcesz takie zwierze, co zrobisz podczas nie obecnosci?! Nie to zebym Ci odradzal! Ale tez niechcial bym zebys kupowal sobie gada takiego jak ktos ci powiedzial, tylko zebys i ty byl z niego zaowolony jak i zwierzak z ciebie:)))
Zycze udanych zakupow:)

Pozdrawiam!
Dawid
Kameleon;)
3City
gg1653654

...:James:...
26-02-2012, 07:39
Ja szczeże doradzam agame błotną mam ją ok.5 miesięcy i myślę, że jest to bardzo wdzięczne, ciekawskie...zwierze
pawel^ troszke cię jednak poprawię agamka rośnie samiec - góra 90 nie weidziałem większego (jęsli rosną do więcej niż 90 "niech mnie ktos poprawi"), a samiece ok.70-85 :)

ps: nie powinieneś się sugerowć naszymi opiniami bo każdy (tak mysle) zaproponuje ci takie zwierze jakie sam hoduje :)

Kamki też są spox ale jak ktos juz wspomniał odradza się ich hodowania jeśli nie miałeś jeszcze "do czynienia" z żadnymi jaszczurkami.

PaWeL^
26-02-2012, 07:52
James ile twoja Agama ma cm i ile je powiedzmy w ciągu tygodnia ? bo zastanawia mnie to ile może zjeść bo ona troche duża jest :)))

pozdro

...:James:...
26-02-2012, 08:07
Moja ma ok. 40cm i daje jej co 2 dni po 4-5 świerszczy (prubowałem dawać codziennie ale nie chce) z tego wnioskuje że daje jej "w sam raz' jedzenia. Gdy była mniejsza jadła codziennie, porównując ją do innych jaszczurek np. kameleona 'jemena" je dużo więcej niz agama.

PaWeL^
26-02-2012, 08:56
oki to spoko bo myślałem, że jak na swoje rozmiary to powina jeść więcej :))

pozdro

AGAM
26-02-2012, 10:08
Ja też nie widziałem większych samców, ale podobno największy odnotowany miał coś koło metra. To jednak ewenement. Ja też mam od kilku lat agame - samice i bardzo polecam ten gatunek. Przeczytaj sobie mój opis na stronce. Agama na pewno nie będzie tęskniła za pieszczotami, ale też nie spotkałem jeszcze agresywnej choć kiedyś słyszałem o takiej. W takim terra będziesz mógł spokojnie stworzyć jej dobre warunki, zwłaszcza samicy. Jedzą oczywiście więcej niż jakieś małe gekony, ale porównajmy je w tym do kamków :-) Ja nie narzekam. Hoduje jedynie mączniaki. Raz za czas kupie paczke świerszczy i kawałek surowego mięsa. Poza tym zyje głównie na konikach polnych, muchach, zadziej dżdżownicach i innych drobnych bezkręgowcach chwytanych na ogródku. Można także podawać mysie noworodki, pisklęta ptasie czy inne małe kręgowce, ale ja tego ni stosuje. Super jaszczury. Ogólnie też nie poleca się ich poczatkującym, ale nie wiem dlaczego (?). Ja nie mam z moją agamcią problemów a była moim pierwszym gadem pomijając żółwie :-)

...:James:...
26-02-2012, 10:33
Moim tez pierwszym :D narazie nie mam żadnych problemów

wolas
06-03-2012, 02:46
Do twojego opisu w 100% pasuje Phelsua madagaskarska!
Jest delikatna - nie bardzo da sie ją wyciągać!
Szybko sie oswaja!
Jest dzienna
I piękna
...

brodacz
10-03-2012, 16:19
Ja polecam ci agame brodatą. To naprawdę super zwierz! Te jaszczury są niezwykle ciekawskie i inteligentne. Szybko ucza się jak dopominać się o jedzenie. Co do jedzenia to są mało wybredne. Dużej agamie brodatej (dł ok 45 cm) wystarczy jedna myszka na 3 a czasami nawet 4 dni. Lubia też swierszcze, karaczany, mączniaki. Bardzo łatwo się oswajają. No i łatwiej opiekować się zwierzakiem pustynnym (agama brodata to jaszczurka pustynno - stepowa, a więc nie ma duzych wymagań jeśli chodzi o wilgoć)

42d3e78f26a4b20d412==