PDA

Zobacz pełną wersję : informacje o legwanie morskim



Hari
26-02-2012, 15:18
Witam. Czy ma ktos jakies dokladniejsze informacje na temat legwana morskiego z Galapagos (Amblyrhynchus cristatus)? Chodzi mi o to czy byly proby chowania go w zoo? Jakies anatomiczne ciekawostki, np. jak pozbywa sie soli z organizmu (przez łzy jak zolwie czy moze przez nozdrza)? Pozdrawiam.

lady_lady
28-02-2012, 05:17
hari niewiem też naj więcej ale we wrocławiu podobo chcieli mieć ale nie udało sie im.
to też nie sądze by udało sie to komu innemu.
zwierzęta te muszą mieć ciepło sucho i pełno wody czyli jeden spory pokuj.
nie wiem czy ty chcesz hodować czy nie ale jak tak to stanowczo odrazam

pylius
28-02-2012, 05:19
Witam

przepraszam że się wtrące, ale biotop:

"ciepło sucho i pełno wody " jest chyba paradoksalny

pozdrawiam

lady_lady
28-02-2012, 05:22
nie to miałam dokładnie na myśli sorx

Hari
28-02-2012, 10:19
nie nie, nie chce hodowac :)) Bez przesady. Po prostu zainteresowały mnie te zwierzaki. Natknąlem sie na jego zdjecie w Naional Geografic, ale nic oprocz tego, ze skubie sobie wodorosty i mieszka na Galapagos nie było. W internecie tez niewiele znalazlem ponad te informacje. A mnie interesuja raczej szczegoly, takie jak wlasnie przystosowanie do swodowiska i sposobu zycia nieco przeciaz obiegającego od np. legwanow zielonych. Tutaj musialby mnie ktos podeprzec albo wiedza weterynaryjna, albo dobrą ksiazka. Pozdrawiam i czekam na dalsze informacje ;)

Cornie
28-02-2012, 13:07
mam kasete widelo wlasnie z National Geographic o legwanach z galapagos pt."LEGWANY, SMOKI Z GALAPAGOS" jest tam tez wzmianka o zolwiach z tychze wysp

Hari
01-03-2012, 03:07
o, to jak oglądales, to pewnie wiesz cos na ten temat :)

Black
01-03-2012, 09:03
wczoraj tez bylo tylko ze na animals planet:) Jakies badania robili. Nie stety nie widzialem calosci tylko urywki:/

42d3e78f26a4b20d412==