PDA

Zobacz pełną wersję : mieserzerny biczogon



minok
28-02-2012, 05:13
Moj biczoogon jest jeszcze mały i podobno potrzebuje miesa. Ja mu daje czaSAMI ŚWIERSCZE LUB DREWNOJADY ALE NIE WIEM CZY TO DOBRZE jak przez przypadwek upadło mi do terrarium pudełko ze swierszczemi i wszystkie wyszły on zjadłchyba z 10 je wszystkoco się rusza .
Czy to nie dziwne????

lady_lady
28-02-2012, 05:21
jaki gat biczogona? powinneś go troszeczkę ( jest młody ) karmić owocami i warzywkami nie wiem tylko czy ci sie uda zazwyczaj udaje sie to tylko oswojanym ale też myślę że sie uda .
az owadów daj też pająki i mączniaki może zje.
czy posypujesz to witaminami ?

pepre
28-02-2012, 06:52
lady... czy masz albo mialas kiedys biczogona?


zazwyczaj biczogonom powinno sie dawac kilka swierszczy tygodniowo. moje, zarowno dorosle jak i mlode nie chetnie biegaja za czyms co sie rusza, i glowna czesc diety jednak stanowia owoce i warzywa, a owady powinny byc tylko elementem uzupelniajacym.

Wesoły_hopak
28-02-2012, 10:17
pepre żeby nie było niejasności czyli bez witamin? :)

pepre
28-02-2012, 11:22
owady karmowe nie zastapia witamin, ktore w przypadku biczogonow sa bardzo wazne - tylne nóżki im w kolanach twardnieja i je ciagaja za soba.

dr Robert
28-02-2012, 15:48
Małe biczogony bardzo łatwo zatykają się chitynowymi osłonkami mączniaków (straciłem przed laty w ten sposób dwa osobniki). Podstawa karmienia to zielone rośliny (kiełki lucerny i innych roslin, cykoria, mlecz liście i kwiaty itd.). Warzywa i owoce rzadko, owady też co kilka dni. Do tego wapno i lampa UVB.

pepre
29-02-2012, 03:24
owszem moj blad, zapedzilem sie myslami, owocami nie karmie. jednak w zime trudno o roznorodnosc kielkow...heh jednak juz wiosna i niecierpliwie czekam na mlecze:)

minok
29-02-2012, 05:42
Ale ja swojego karmie warzywami daje mu witaminy i wszystko jest dobrze tylko mnie to zdziwiło że tak lubi "ruchomy pokarm". Tak wogule to muj biczogona malijski oswoił sie juz po 3 dniach i już sam do mnie przychodzi. :)

42d3e78f26a4b20d412==