PDA

Zobacz pełną wersję : Dzwne kolory u kamka jemenskiego.



lharkon
28-02-2012, 12:00
Witam serdecznie.
Nasz kamek od wczoraj ma jakies inne kolory niz zwykle, mianowicie czubek helmu bialy a reszta helmu jest takiego sinego koloru.
Pas grzbietowy takze jasny...kolory te znikaja gdy zaswiecimy lampe grzewcza.
Poza tym wieczorem jakby szybciej sie do snu szykowal...tzn juz znalazl swa ulubiona galazke i czeka na noc.
Czy te kolory o czyms zlym moga swiadczyc?[jak juz mowilem nigdy takich nie zaobserwowalismy u niego].
Do swego ulubionego jedzenia czyli swierszczy dalej biegnie jak szalony:)
Wode pije rowniez w duzych ilosciach.
Dodam rowniez, ze jakis czas temu oparzyl sie w lapke o lampe grzewcza, niedawno jak przechodzil wylinke to zauwazylismy ze ma jeszcze blizne.
Czy mamy sie martwic?
Prosze o jakies sugestie.

xol
29-02-2012, 09:19
Biały czubek hełmu... ja bym stawiała na zbliżającą się wylinkę, ale skoro piszesz że niedawno miał wylinkę, a te objawy są pierwszy raz, no to nie wiem...
Tą blizną bym się nie przejmowała, jeśli oparzenie się dobrze zagoiło.
Od jak dawna go macie?

lady_lady
29-02-2012, 09:23
jestem za xol
ale mam pyt nie dawno macie na myśli dnie tygodnuie czy jak ?

lharkon
29-02-2012, 11:53
No wlasnie te kolory sa jaskrawe...my sobie tak myslimy ze to moze jakies jego przygotowanie sie do godow na wiosne:)
Wylinke mial doslownie kilka dni temu, a przed wylinka owszem, nabiera bladego koloru, ale nigdy tak jaskrawego...

lharkon
29-02-2012, 11:55
Nie nie, wylinka to na pewno nie jest.
Moze pan kamcio poczul wiosne?:)
Mamy go dokladnie od swiat Bozego Narodzenia...
Pozdrawiam!

Black
01-03-2012, 09:02
Przeczytaj to: http://terrarium.com.pl/forum/read.php?f=11&i=991&t=991
Moze to ma cos wspolnego co ja juz pisalem?

iwona krzywkowska
05-03-2012, 23:37
Hej,
Mój kamelon też jest jaskrawy od paru dni - jestem pewna, że będzie składał jajka. Pije teraz jak szalony-dwa razy dziennie. Wcześniej chciał pić tylko raz w tygodniu. Podaję mu teraz więcej wapnia i witamin - w wodzie. Niestety nie chce jeść! Zaczął być niespokojny, koniecznie chce się wydostać z terrarium czego wcześniej nie robił. Wstawiłam mu donice z piaseczkiem-żeby mógł w niej złożyć jaja. Na razie donice ignoruje...
Pozdrawiam,

Black
08-03-2012, 13:59
nasyp mu tyle sciolki ile tylko mozesz! moja kopie i kopie. Tez chciala wyjsc z terra. lazila po szybie, siatce wentylacy itp.

iwona krzywkowska
09-03-2012, 03:58
Na spodzie terrarium jest kostka kokosowa. Dosypałam jej sporo jasnego piasku i dodatkowo wstawiłam doniczkę z piaskiem. Zastanawiam się tylko czy nie wymienic tego piasku na torf?
Kamelek teraz strasznie dużo pije i prawie wcale nie je. Kolory ma przepiękne:)
Pozdrawiam,

lharkon
15-03-2012, 02:03
Pani w sklepie zoologicznym zapewniała Nas, że kameleon to samiec więc mozliwość, że będzie skladać jaja [no i okaze się samiczką] mogliśmy wykluczyć - do czasu.... gdy zaczął kopać norke. Pojawiła się niepewność. W tej chwili traktujemy kameleona jak samiczke i podjeliśmy już wszelkie działania - podnieśliśmy poziom ściółki w terrarium i kameleon dziś znowu zaczął kopać, z woda podajemy vibovit, z swierszczami inne witaminki, UV non stop się świeci... - tak jak zalecają w innych topikach.
Czy to samiec czy samiczka okaze sie z biegiem czasu... :)

xol
15-03-2012, 02:14
Jak to jemen to łatwo poznać płeć, czyli po tylnych łapkach: samczyk ma takie jakby wystające "pięty", a samiczka nie.

lharkon
15-03-2012, 02:17
Witaj,
Nasz kameleon zachowywał się bardzo podobnie! Pił jak szalony i rownież przez pewien czas nie chciał jeść świerszczy i innych owadów natomiast bardzo zainteresował się owocami czego wcześniej nie okazywał. Na dzień dzisiejszy - je bez zastrzeżeń, z piciem troszke gorzej bo od paru dni nie widziałem żeby pił. Cały czas jest niespokojny i bardzo ruchliwy, za wszelką cenę próbuje wydostać się z terrarium no i przestał się bać ręki.

Pozdrawiam serdecznie :)

lharkon
15-03-2012, 02:24
Kameleon ma "pięty" .... ale jego zachowanie od dłuższego czasu wskazuje na to, że to samica.

zielonyfrajer
15-03-2012, 04:50
jesli ma piety to nie moze byc samica

42d3e78f26a4b20d412==