PDA

Zobacz pełną wersję : vibovit



>>Mimi<<
03-03-2012, 10:15
1.Wiadomo ze pokarm dla Anolis carolinensis jak i innych jaszczurek powinno sie maszac w vibovicie by miały pod dostatkiem wapnia. Natomiast jesi moje anolisy wypluwaja pokarm jesli poczuja taki proszek?
2. Jaki pokarm zalecalibyscie pomijajac muchy, swierszcze i białe robale dla anolisów?

Anolis1987
03-03-2012, 10:24
Mój anuś też to wypluwa...
2-mączniaki (ale nie za dużo)

dorotka.z
03-03-2012, 11:00
Proponowałabym Ci nie dawać białych robali. Jeżeli jaszczurka połknie te larwy w całości mogą jej przedziurawić przewód pokarmowy (są przystosowane do robienia 'korytarzy' w mięsie). Poza tym są tłuste i mają mało wart. odrzywczych.
Możw spróbuj przed podaniem nakarmić świerszcze pokarmem z vibovitem lub podaj go do wody.

firia
03-03-2012, 12:45
Białe robaki sa absolutinie niedozwolone! Oprocz tego, ze moga opciac przewod pokarmowy istnieje ryzyko zaczopowania, poniewaz posiadaja bardzo duzo chityny, ktra jest ciezkostrawna dla jaszczurek.
Jako urozmaicenie nadaja sie karaczany, szarancza, ćmy, pajaki i inne "robaczki".
Co do witamin to najlepszym rozwiazaniem bedzie podawanie ich dzien przed karmieniem swierszczom. Ja osobiscie nie podaje vibovitu, tylko witaminy firmy Sera. Poza tym wapń podaje osobno, posypujac nim swierszcze.

Hari
07-03-2012, 06:31
Witam. Nie mam anolisa, ale moj lampart tez na poczatku nie chcial jesc posypanych swierszczy. Musialem go troszke przyglodzic, zeby zacząl jesc. Teraz podaje mu witaminy Tetry i zjada takie swierszcze. Z Vibowitow, to jaszczurki ponoc lubią "vibowit junior" waniliowy lub bananowy (takiego nie widzialem). Moze masz wybrednego anolisa i musisz pokombinowac ze smakami. :)

brodacz
10-03-2012, 16:06
Dla twojego anolisa vibovit jest odpowiednim źródłem wapnia i witamin. Na pewno w końcu go polubi. Spróbuj różne smaki. Możesz też przegłodzić swojego anolisa przez 3 - 4 dni a potem zmocz wodą świerszcza, posyp go vibovitem i daj anolisowi. Na pewno go zje. A jak już raz posmakuje vibovitu to już nie bedzie problemu.
Pozdrawiam

42d3e78f26a4b20d412==