PDA

Zobacz pełną wersję : terrarium dla jemena



Sir_bonzo
12-03-2012, 18:46
Jak mam to wytlumaczyc: trzymalem jemena (samica dorosla) w terra 100x100x60 . -pelne wyposazenie. Jakis czas temu zbila mi sie szyba i kameleonek na czas remontu (3 dni) poszedl do malego-50x40x30 .Z zdziwieniem zauwazylem ze calkiem dobrze sie czuje-ba nawet nie chcial wracac do starego!!!-jak tylko go wsadzilem do wiekszego to wybeigal z niego i wbiegal do mniejszego. Juz 4 razy mi uciekl z duzego i zgadnijcie gdzie go znalazlem... jak to wytlumaczyc???

Robert Gawroński ( robercik )
12-03-2012, 21:07
Moze w duzym terrarium jest mu trudniej upolowac swierszcza, a w malym przychodzi mu to z latwoscia ? sam nie wiem nie slyszalem o takim przypadku zawsze wieksze terra to lepsze i kameleon ma wieksza swobode ruchu...
pozdrowionka

Krzysztof.W
13-03-2012, 01:53
A może to nie o wielkość terrarium tutaj chodzi, lecz o miejsce w którym stoji. Albo twój kameleon lepiej się czuje w mniejszym terrium, i dlatego tak się zachowuje.

xol
13-03-2012, 02:41
Miejsce, albo warunki... Może tam ma cieplej/chłodniej/lepszą wentylację, nie wiem co jeszcze... Albo po prostu mu się nudzi ;P
Mój kamek chyba reaguje na wiosnę, jest bardzo aktywny, ostatnio jak tylko otworzyłam terrarium to wszedł mi na rękę, i zażądał żeby go wypuścic na pokój... nigdy tego nie robił... wcale nie chciał wracać do terarrium :) Nie wiem co mu odbija.

ANKOLOT
22-03-2012, 07:22
Mój Leon miał średnie terrarium, teraz kupiłam mu większe 80x60x60 i też jakos dziwnie się w nim czuje. Chowa się (wcześniej tego nie robił), nie łazi jak kiedyś. Może woli być w mniejszy, ale to chyba jest bardziej wygodniejsze. Też nie wiem co mam zrobi!

42d3e78f26a4b20d412==