PDA

Zobacz pełną wersję : podloze dla kameleona



Black
13-03-2012, 08:03
Wlasnie zmieniam sciolke kameleonowi jemenskiemu i mam problem:(
Otoz moja kamka kopie dziury od jakiegos czasu, wiec postanowilem dac jej tyle scioki ile to mozliwe. Sulek mowil zebym dal jej 30cm wlokna kokosowego mielonego. Dzis kupilem COCO GRUNT ktory ma pH 6,0. Chce wysypac go na powierzchnie terra 50x60 tylko ze to i tak za malo. Zastanawiam sie czy nie dac na sam spod jakiegos piasku drobnego czy kraznyt? Chodzi o to by bylo tego duzo i zapelnic dolna czesc pod wluknem mielonym. Przypomne ze kameleon jest w ciazy (niestety puste:() i kopie intensywnie.
A drugie pytanie to czy kameleony skladajac jaja kopia dziury czy nory? Czhodzi mi o to czy ona potrzebuje nory bo caly czas zawala sie jej gora i robi podkopy pod miseczka z woda:/ (ktora wylewa sie jej pozniej na gowe).
Prosil bym o jak najszybsza pomoc!

Pozdrawiam!
Dawid
Kameleon;)
3City
gg1653654

iwona krzywkowska
14-03-2012, 01:44
W terrarium sprawdaz się najlepiej kostka kokosowa ale także i torf. Kup torf w sklepie zoologicznym (tylko tam dostaniesz ziemię bez nawozu). Na torf wysypiesz kostkę i wszystko powinno być OK.

Mój kamek też będzie składał jaja. Nie wiem czy można nasypać zwykły jasny piasek - ja nasypałam.

Black
14-03-2012, 04:14
Kupilem COCO GRUNT w Castoramie bo jest taniej niz w sklepach zoo...:) i to znacznie. Jest to to samo co te kostki (cegly) wlukno mielone/torf(?) Jest bez nawozow. A drobny piasek chcialem zastosowac na sam spod tego wlukna. Kostka kokosowa cieta nie zbyt mi sie podoba w tym wypadku akurat:(

42d3e78f26a4b20d412==