PDA

Zobacz pełną wersję : Felsumy madagaskarskie hodowla



Jag
18-03-2012, 09:32
Cześć!
Mam już obszerną wiedzę o terrarium dla felsum, lecz niewiele wiem o chodowli tych jaszczurek.Wiem tylko podstawowe żeczy,d dlatego serdecznie was proszę opowiedzcie mi troche o zachowaniu Felsum i o ich pilęgnacji.
Przede wszystkim chciałbym wiedzieć :
1 Jakie witaminy polecacie?
2 Jak dawkowkować witaminy (Ile razy w tygodniu i w jakich ilościach)?
3 Zachowanie (Co pomogło by mi przy robieniu terrarium).
4 Jakie rośliny lubią (Co pomogło by mi w ich wyborze)?
5 Czy mają jakieś ulubione pokarmy?


Poza tematem :
Wpadłem na bardzo dobry pomysł przy urządzaniu terrarium.
Mianowicie pomysł ten odnosi się do natury felsum.
Jak wszyscy zapewne wiecie samiec felsumy w naturze wybiera jedno drzewo jako miejsce zamieszkania na całe życie. W związku z tym zachowaniem można by po środku terrarium zrobić taki pień drzewa.
Była by to tylko połówka pnia (takie jakby półkole w przekroju pionowym).Można by to zrobić z kawałka giętkiego drewna (Które by się wygięło na kształt półkola i przytwierdziło do tylniej ścianki terrarium) i kawałków korka , które przykleiło by się do powierzchni tego drewna. Jeśli ktoś jest ambitniejszy może poszukać kory zdjętej z połówki drzewa korkowego i przytwierdzić go do tylnej ścianki.

CD/Tombik
18-03-2012, 11:32
Jeśli ma byc to Twoja pierwsza hodowla to nie polecam felsum. Wiem sa piekne itp. ale są też delikatne.

Jag
19-03-2012, 21:41
to nie jest moja pierwsza chodowla . Koło mnie biegają dwie agamki a przedtem miałem jeszcze gekona lamparciego.

42d3e78f26a4b20d412==