PDA

Zobacz pełną wersję : kamek + mlecz + inne rosliny



Nefarious
20-03-2012, 08:59
witajcie ...moj kamek uwielbia salate , jablko , kiwi itp oczywiscie w ramach urozmaicenia pokarmu zamiast swierszczy ,.,, dostaje regularnie witaminy , wapno itd..mam pytanie czy zamiast salaty moge podac mu takze mlecz? nie wiem czy to jest dobry pomysl dlatego pytam ..pozdrawiam

iwona krzywkowska
21-03-2012, 02:03
Napisz jaki to kameleon? Ja mam pospolitego i ten w ogóle nie je roślin ani owoców tylko robaczki.

dr Robert
21-03-2012, 02:24
Mlecz jest dobry dla jemeńskiego, o ile będzie mu smakował (na pewno 100 razy lepszy od sałaty). natomiast rośliny to tylko nieiwelkie uzupełnienie diety "jemena".
Kameleon pospolity jak większość gatunków kameleonóww ogóle nie je roślin.

iwona krzywkowska
21-03-2012, 05:22
Zdąrzyłam się już o tym przekonać. Jak kupowałam mojego kamka pospolitego to sprzedawca wciskał mi kity, że on bardzo lubi sałatę. Dobre co nie?

Nefarious
21-03-2012, 06:38
to jest kamek jemenski ..samiec ok 5 miesiecy zauwazylem ze podjada czesto liscie z moich roslin wiec zaczelem podawac mu salate , dzisiaj zjadl mlecz . je kiwi jablka itp..podaje mu swierszcze oraz karaczany zastanawiam sie czy bedzie pozeral liscie z drzew kiedy np. zapodam mu jakas ladna galazke do wspinania ktora bedzie miala liscie ?

Nefarious
22-03-2012, 08:55
zauwazylem tez ze moj kamek ostatnio malo je...siedzi caly czas przy lampie uvb ...jest bardzo aktywny w dzien probuje wyjsc i idzie do slonca probuje zlapac kazdy promien slonca ktory dostaje sie do terra..zauwazylem ze je bardzo duzo roslin kiedy wpuszczam mu swierszcza nie jest juz taki lakomy jak kiedys ...nie znacie moze przyczyny ? moze to wiosna..hmm

dr Robert
22-03-2012, 11:33
Niekiedy jako potencjalną przyczynę zjadania liści i owoców przez kameleony jest chęć uzupełnienia wody. Czy ten kameleon pije ?

Nefarious
22-03-2012, 12:24
tak, zauwazylem ze podlacza sie centralnie do lejka ktorym kapie woda nie pije zbyt czesto , albo poprostu ja tego nie widze ,,kilka razy zaobserwoalem ze spija wode z lisci czy mozliwe jest to ze znudzily mu sie swierszcze i powinienenem mu urozmaicic pokarm ? czy poprostu zjadajac np. mlecz nie czuje glodu...wiem ze u kamka to nie mozliwe bo bestja zarloczna jest niesamowicie ...martwi mnie poprostu jego zachowanie

xol
22-03-2012, 14:00
Słuchaj, mój się zachowuje identycznie, nie chciał jeść świerszczy, bardzo aktywny, ciągle chodzi po terrarium, a jak tylko otworzę to chce uciekać. Wcześniej tak się nie zachowywał... Myślę, że może chce wychodzić , bo mu duszno przy tych upałach, zamierzam wstawić więcej siatki... A jak zaczęłam łapać mu owady z łąki, to wrócił mu apetyt. Chociaż świerszcze nadal je niechętnie, za to na plankton łąkowy rzuca się bez opamiętania :)

dr Robert
22-03-2012, 14:22
Nie ma lepszego pokarmu dla owadożernych jaszczurek niż "plankton łąkowy". Niesamowita liczba gatunków owadów, pajęczaków, pluskwiaków. Warto go stosować od wiosny do jesieni.

Nefarious
23-03-2012, 08:15
jeszcze jest chyba za zimno na plankton lakowy..mysle ze jak zaczna sie upaly wtedy bedzie mozliwosc nalapania tego na zapas..zauwazylem ze moj kamek woli zjesc lisc mleczu niz swierszcza..musze kombinowac jak tu podawac mu witaminy ale wpadlem na pomysl ze mokre liscie mleczu opsypuje w wapnie i witaminach wten sposob je podaje..zjada gora 4 swierszcze dziennie kiedys jadl po 8, 9 sam nie wiem ..xol dziala ci to gadu gadu ? ...

xol
26-03-2012, 13:44
GG nie działa chwilowo, bo rzadko bywam w domu, jakby co, to zapraszam na maila (xolotl@wp.pl)...
A plankton łąkowy owszem jest, łapię codziennie, świerszcze prawie zupełnie "odstawiłam" bo owady z łąki bardziej kamkowi smakują...

iwona krzywkowska
29-03-2012, 03:28
ja, będąc na łące, nałapałam sporo koników polnych. Na razie są malutkie ale i tak bardzo smakują mojemu kamkowi :)

42d3e78f26a4b20d412==