PDA

Zobacz pełną wersję : terrarium z akwarium



Drozdowicz
29-03-2012, 08:09
Witam mam takie pytanie czy moge do zamiast do terra dac do akwarium jaszczureke jesli tak to jak ono powinno wygladac batrdzo prosze o rady i zdjecia takich akwow

Z gory dziekuje

Black
29-03-2012, 08:37
Chyba nie zbyt dobry pomysl:( Wiaze to sie ze zbyt slaba cyrkylacja powietrza. Wiekszosc jaszczurek pada z braku wentylacji a co sie tez z tym wiaze plesn czy inne grzyby. Kiedys jednemu chlopcu tlumaczylem zeby nie wkladal lega do akwarium ale mnie nie sluchal:/ Po tygodniu przychodzi z matka i mowi ze sprzedalem malemu choremu lega:/ Wuiazalo to sie z tym ze akwa. ma 4sciany i jak zalorzysz jeszcze ladna pokrywe w ktorej bedzie zarowka bacz swietlowka ktora wydziela cieplo i zroszysz woda to powstaje ladna sauna. Wtedy gadzina siedzi z otwartym pyskiem a po dluzszym czasie smierc:( Przemysl to czy jest sens kombinowac? Jesli zle pisze niech ktos mnie poprawi!

Pozdrawiam!
Dawid
Kameleon;)
3City

Drozd
29-03-2012, 09:13
no w sumie masz racje napewno masz racje
a jak by dziury byly w gornej pokrywie??????

koksik
29-03-2012, 09:47
To nic nie da, po pierwsze Black ma calkowita racje, ze zrobi sie sauna a po drugie to gady nie przepadaja jak bierze sie je od gory, to ich stresuje, wiec stanowczo radze ci sprzedac to akwarium dolozyc troche kasy i kupic terrarium.

________________
Pozdrawiam koksik

Black
29-03-2012, 10:34
Zeczywisciew gady nie lubia jak sie na nie spoglada z gory, czuja sie niepewnie:/ Pozatym jak wywiercisz oworki to nic nie da:( Cala tajemnica w tym ze zimne powietrze wchodzi u dolu terra. a cieple/gorace wychodzi gora. Wentylacja musi byc skosna dol-gora i to nie na tej samej scianie tylko przeciwnej lub dol bok- gora sufit

koksik
29-03-2012, 11:14
Słuchaj go ten facet dobrze gada:)

Tops
30-03-2012, 06:53
Mam pytanie do znawców tematu, czy zamontowanie niskoobrotowego wiatraczka zabezpieczonego siatką (np takiego na procesor tylko na niskim napięciu) może pomóc w zapewnieniu dobrej wentylacji w akwarium?

koksik
30-03-2012, 08:53
Wydaje mi się że nie bo to raczej bedzie imitowlo przeciag, a nie wentylacje.

DJP
30-03-2012, 09:16
Da sie przerobić akwarium na terraium wywiercają, wicinając, lub jakoś inaczej robiąc otwory w którejś ze ścianek na dole i zronienie odpowiedniej pokrywy z dziorkami. Co do wiatraczka to nic nie zmienia bo żeby była cerkulacj musiały by być dwa po przeciwległych bokach co zmusz i tak i tak do zrobienia dziur. Jeśli by było tak mogły by być kłopoty z utrzymaniem temperatury bo w ciągu kilku minut wmieniało by się całe powietrze w terrium, przeciąg nie powinien przeszkadzać zwierzkom.

koksik
30-03-2012, 12:04
Jak to nie powinien przeszkadzac zwierzakom, pewnie ze przeszkadza, moga sie przeziebic. A co do przerobienia akwa na terra to mozna ulozyc je tak zeby gora akwa byla przodem terra i zrobic tam szybki na prowadniczkach, ale to nie rozwiazuje problemu wentylaacji i tak trzeba ja zrobic:)

42d3e78f26a4b20d412==