PDA

Zobacz pełną wersję : Co myślicie o UV dla anolisa?



MareQ
01-04-2012, 10:35
Chciałbym poznać Wasze zdanie na temat umieszczenia UV-ki w terra z anolisem zielonym lub a. brązowym... zdania są bardzo podzielone... Czy moglibyście się wypowiedzieć czy witaminy załatwią sprawę czy jednak świetlówka UV jest niezbędna dla anolisa.


_-_-_-_-_-_-_-_-_-_
PoZdRaWiAm
MareQ

Eublepharis macularius 1.0.0

Nook
01-04-2012, 11:00
poczytaj archiwum..

MareQ
01-04-2012, 11:15
Nie chodzi mi o takie typowiedzie :| Jeżeli ktoś ma zamiar coś takiego napisać jak napisał Nook to najlepiej niech sie wogóle nie udziela... Bardzo bym prosił o opinie ludzi którzy je hodują. Najchętniej z kimś bym pogadał na gg... Jeżeli komuś sie chce to proszę o kontakt. Mój nr gg: 3427449.

_-_-_-_-_-_-_-_-_
PoZdRaWiAm
MareQ

Eublepharis Macularius 1.0.0

dr Robert
02-04-2012, 03:36
Nic nowego się tu powiedzieć nie da i sprawa nie dotyczy tylko anolisa, ale wszystkich gadów. UVB jest konieczny do syntezy wit. D i według ostatnich badań, nic go nie zastąpi. Oczywiście są doświadczenia hodowli anolisów bez UV, ale trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie: czy chcę przetrzymywać zwierzęta na zasadzie, aby jakoś przeżyły, czy też chcę stworzyć im możliwie najlepsze warunki życia ? Zależnie od odpowiedzi na te pytania albo zapewnisz im UV, albo nie. Na nie musisz odpowiedzieć sobie sam.

Nook
02-04-2012, 06:27
dokładnie jak powiedział dr Robert (no i po co muszę potwierdzać oczywistym jest że doktor ma rację:)) MareQ, zapomniałem dodać że oświetlenie UV tyczy się wszystkich gadów a nie tylko anolisa, ale to chyba powinieneś wiedzieć np. z lekcji biologi..

W archiwum była dysputa na ten temat np przy gekonie lamparcim który ciągle siedzi pod głazami i wychodzi tylko w nocy... sam kiedyś jak byłem niedoświadczony (z 3 lata temu) myślałem, a dostarczę przecież gekonowi witaminę D3 w preparatach po co mu UV! I co z tego wyszło..? pokrzywiony gekon który pozniej musiał przejsc intensywną kurację, szkoda że nie znalem wtedy dr Jarka Zajączkowskiego :(.

W każdym bądz razie- nie masz UV nie kupuj gada!!!

42d3e78f26a4b20d412==