PDA

Zobacz pełną wersję : pomoc dla totalnego laika



sangria
02-04-2012, 05:44
Witam mam takie pytanie chociaz w sumie nie jedno. Jaka jaszczurka jest najlepsza dla początkujących? Zastanawiałam sie nad anolisem scynkiem szyszkowcem i falsumą. Pytanie drugie czy oprócz legwwanów zielonych istnieją mozliwe do chodowania w domu jaszczurki wegetarianki lub w przewazajacej czesci jedzace pokarm roślinny? Czy moglibyscie podac warunki tzn wymiary itp terrariów dla poszczególnych gatunków tzn dla jednego osobnika i czy wogole niektóre mozna hodowac samotnie?

xol
02-04-2012, 06:26
====> opisy gatunków :)
Przeczytaj opisy tych jaszczurek, które cię interesują. Jeśli będziesz potrzebował informacji, których nie ma w opisie, pytaj na forum.

====> posty archiwalne (na górze strony kliknij na "szukaj")
Kwestia roślinożernych jaszczurek była już poruszana, także "jaszczurki dla początkujących". Co do chodowania samotnie, wiele osób z braku miejsca trzyma jaszczurki pojedynczo, ale z drugiej strony większość jaszczurek najlepiej czuje się w haremach.

sangria
02-04-2012, 06:32
dzieki :)

Nook
02-04-2012, 06:34
a czy ten totalny laik nie widzi na spisie forów na czerwono napis:

Przed napisaniem wiadomości przeszukaj archiwum (wyszukiwarka) oraz przeczytaj stronę informacje (odnośnik na forum)

W informacjach też coś pisze...

Powodzenia..

koksik
02-04-2012, 08:12
PS. nie coś pisze tylko jest napisane:) Wiem Nook, że to tylko przejęzyczenie:)

Jeronimo
02-04-2012, 08:35
LOL

and --> http://terrarium.com.pl/artykuly/dlapoczatkujacych.php?id=2

minok
05-04-2012, 05:35
Z tych jaszczurek które podałeas ja polecam scynki. Sam mam jesdego jestem z niego bardzo zadowolony a to jet moja pierwsza jaszczurka.
Jego jesdyna wada to to ze prawie cały czas siedzi w piachu. :)
A co do jaszczurek roslinorzernychto oprucz legwanów jest np. biczogon.
Mój biczogon Malijski szypko sie oswoił i po tygodniu wdrapywał sie na mnie i drapał w szybke gdy sie do niego zblizałem. Chociaz podobno biczogony sa dosć płochliwe i długo się oswajają to mi sie trafił iiny . :)

42d3e78f26a4b20d412==