PDA

Zobacz pełną wersję : jak zrobić zielone zywe sciany?:D



KnockeR
14-03-2013, 09:19
Jak sobie przeglądam fotki wilgotnych terrariow to one mają scianki obrosnięte mchem albo jakimś takim zielonym glonem? Jak obsadzić takim czymś korek? Coś czytałem, że to na korzeniach paproci rośnie ale nic więcej nie wiem. Chciałbym aby mój korek był porosnięty mchem jak to zrobić taki mech płonnij odpada od korka.

SMITI
14-03-2013, 09:23
moim zdaniem na poczatek trzeba go przywiazać nitką.......a później powinien się już ładnie wczepić :)

KnockeR
14-03-2013, 09:33
nie wydaje mi się

koleś
14-03-2013, 09:53
do wilgotnych terrariów nadaje się mech jawajski, który przytwierdza się (np. do kamienia) gumką a następnie rozrasta się i sam przyczepia do podłoża, lecz potrzebuje on bardzo dużej wilgoci, gdyż jest to mech raczej wodny.

SMITI
15-03-2013, 05:31
hehe taki mech jawajski to ja mam w akwa. Ale z tego co zauważyłem to knocker ma bardzo wilgotne terra i prawdopodobnie ma zainstalowany fogger(moge sie mylić). Przy wilgoci bliskiej 90% może się utrzyma :)i jeszcze trzeba go spryskiwać

SMITI
15-03-2013, 08:24
http://gallery.pethobbyist.com/index.pl?photo=70559 to jest terra porośnięte mchem jawajskim

Sułek
15-03-2013, 10:18
mata z włókna kokosowego jest o niebo lepsza do korka pod tym względem
ale najlepsze są płyty ze sprasowanych korzeni paproci z rodzaju Osmunda, które przed laty widziałem w akwaterrariach z Dendrobatesami w Holandii
szukam ich od lat i stwierdzam z całą odpowiedzialnością, że są nie do zdobycia!!

DEXiu
19-03-2013, 11:18
Hmm. też właśnie myślę czy by se zwykłego naszego dobrego polskiego mchu nie wsadzić jako tło. Na razie zdobyłem niewielki kawałek jakiegośtam mchu (nie jestem specem) i trzymam w doniczce. Jak się utrzyma to spróbuję go jakoś zmusić do przyczepienia się do płyty z korka prasowanego (from Sułek ofkors :), chociaż jeszcze nie kupiłem) Myślę, że można by jakimiś drucikami przyczepić i podlewać to może się wczepi. na razie czekam na wynik eksperymentu z doniczką. Jak nie wyjdzie to można przecież suszonym mchem obłożyć albo popaćkać jakąś zielonkawą farbą i też od biedy będzie.

Fryta
19-03-2013, 13:33
kiesyś posadziłem sobie w małej skrzynce chmiel japoński. Pieknie rósł, ale z czasem padł. Za to w doniczce była cała masa splątanych korzeni. Pociąłem na plasty grubości 3cm i wypłukałem nadmiar ziemi. Fajne tło z tego wyszło :)

42d3e78f26a4b20d412==