PDA

Zobacz pełną wersję : Male anoliski



mark0wy
11-04-2012, 04:06
Moje anolisy postanowily powiekszyc rodzinke ;)
Kilkakrotnie doszlo miedzy nimi do zblizen, samica ma pogryziony kark, robi sie coraz bardziej pekata.
Jak przygotowac sie na zlozenie jajek, jakie preparaty oprocz wapnia i witamin podawac samicy i wreszcie czy zostawic ja w terra czy przeniesc do osobnego pomieszczenia?
Terrarium ma 155x85x45 i boje sie, ze bede mial problemy ze znalezieniem jajek.
Co do jajek, czy zostawic je w terra czy tez przeniesc do inkubatora?
Jesli inkubator - to pomozcie mi w konstrukcji prostego i niezawodnego urzadzenia.
Za wszelki rady i pomoc bardzo dziekuje.
Pozdrawiam
Mark0wy

Black
11-04-2012, 05:07
Jaja mozesz ostawic w terra pod przykryciem np. jakiegos pojemniczka zeby mialy wilgotnosc lyb przeniesc je do inkubatora. Budowa inkubatora nie jest trudna:) Bedziesz potrzebowal 2 akwa. o roznych rozmiarach tak aby jedno weszlo w drugie (nie musza byc wielkie), grzalke akwa. (moc w zaleznosci od chcianej temp. lub grzalke z termostatem-polecam), vermiculit lub inna sciulke na dno co dobrze trzyma wilgoc. Przy przenoszeniu jaj uwarzaj zeby ich nie obrucic-najlepiej zaznacz olowkem lub cienkopisem na gorze. Budowa inkubatora wraz z rysunkiem byla nie tak dawno gdzies na forum (jak by ktos mogl podac link to bylo by dobrze).

Pozdrawiam!
Dawid
Kameleon;)
3City
gg1653654

MareQ
11-04-2012, 14:17
Wejdź sobie na stronke www.snakes.pl i tam wejdź do działu terrarium. Jest tam opisana budowa terrarium i prostego inkubatora.

mark0wy
19-04-2012, 01:57
Patrzac na splecione w milosnym uscisku anolisy, chcialbym prosic o pomoc.
Poniewaz spodziwam sie zlozenia przez samice jajek, prosze o zalaczenie zdjecia albo wskazanie linku, na ktorym moglbym zobaczec jak one wygladaja.
Mam spore terra 155x85x55 i boje sie, ze bede mial problemy z ich znalezieniem.
Pozdrawiam
Mark0wy

Black
19-04-2012, 04:54
Wielkosc jajek jest mniej wiecej 16x14mm o wadze 3,5g. (rozmiar i waga jest Felsumy madagaskarskiej) tez zalezy od wielkosci jaszczurki i gatunku. W zalaczniku jaja Kemeleona Jemesnkiego ale mysle ze mniej wiecej tej wielkosci beda.

koksik
19-04-2012, 10:58
budowe inkubatora masz opisana na mojej stronce

http://www.lamparcie.kom.pl

42d3e78f26a4b20d412==