PDA

Zobacz pełną wersję : Zywienie pogony



Sylwia S
13-04-2012, 13:01
Czesc.
Ile sredniej wielkosci swierszczy powinna jesc dziennie dorosla agama grodata i co ile dni
Dzieki wszystkim za odpowiedzi
Sylwia

PaWeL^
14-04-2012, 01:49
czesc

po pierwsze nie "żywienie pogony" tylko pagony :) ja nie mam agamy brodatej ale gdzieś z 5-7 świerszczy dziennie ! ale poczekaj jeszcze aż sięktośiny wypowie !

pozdro

PaWeL^
15-04-2012, 01:50
czesc

Sorka ale coś mi sie pomyliło jednak powinno być "karmienie pogony" a cały czas wydawało mi sie że pagony ! :( sorka mój błąd !!

pozdro

Nook
15-04-2012, 03:20
Pawel nie trzymasz zwierzat nie znasz sie na tym nie wprowadzaj ludzi w błąd, szczególnie podobają mi się Twoje wypowiedzi w stylu "wiem, ale nie wiem, poczekaj na kogoś innego".
I podaj prawidłowy e-mail na forum, jeśli go nie podasz konto zostanie zablokowane.
Przepraszam ale jestem zmuszony tutaj pisać

micgekon
15-04-2012, 05:30
Ja mam samca dorosłego 47cm daje mu w ciągu tygodnia ok.40 świerszczy 5 drewnojadów no i zielenine pokarm "mięsny" co 2-3 dni pomiędzy tym np. listki akacji lucerne trochę mlecza mandarynke w miarę możliwości świerszcze zastępuje konikami polnymi i innymi robaczkami znalezionymi na łączce
Muszę ci tu polecić najlepszą moim zdaniem strone poświęconą agamą
www.brodacze.of.pl tam znajdziesz szczegoly dotyczące min. racjonalnego żywienia agamek

PaWeL^
15-04-2012, 09:33
nook a skąd ty wiesz że nie hoduje zwierząt ?? wkurzyły mnie te słowa "Pawel nie trzymasz zwierzat nie znasz sie na tym" !!! może źle napisalem ale Sylwi nikt nie odpisal dlatego postanowilem coś napisać !!!!!!!!!!!!!

e-mail ------ shegy.87@wp.pl !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

PaWeL^
15-04-2012, 09:48
aha i jeszcze jedno "wiem, ale nie wiem, poczekaj na kogoś innego" - nigdy tak nie napisalem !!!!!!!!! jedynie co napisalem to "poczekaj aż jeszcze ktoś się wypowie" !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

PaWeL^
15-04-2012, 12:15
czesc

jeszcze jedo male wyjaśnienie podpis "poczekaj aż ktoś jeszcze się wypowie" znaczy żeby poczekać bo moge się mylić ! a z tym wprowadzaniem ludzi w błąd to sam nie wime z czym wprowadzam ludzi w błąd może z tym że napisalem że Sylwia ma karmić codziennie ?

za moją pomyłkę przepraszam Cię Sylwio jeżeli wprowadzilem Cię w błąd !!

pozdro

jw
18-04-2012, 06:26
Sylwia, pamiętaj, że brodacze to ogromne łakomczuchy, ale przy swoich gabarytach potrzebują raczej dużych świerszczy. Jeżeli masz dorosłego osobnika (powiedzmy ponad 40 cm) to karm go co 2 - 3 dni dając nawet 10 świerszczy dziennie. Raz w miesiącu możesz podać np. noworodka mysiego. Poza tym nie zapominaj o urozmaiceniu jadłospisu zieleniną -w okresie letnim moje agamy wcinają liście mniszka lekarskiego i bardzo chętnie liście akacji. Poza tym nie podawaj wyłącznie świerszczy - czasami daj jej karaczana, szarańczę, a w tej chwili nałap po prostu "planktonu łąkowego" (pamiętaj tylko aby na terenie poza miastem i nie na rolniczych terenach uprawowych - opryski!).
I jeszcze jedno - jeżeli masz duże terrarium gdzie agama może trochę "poszaleć" to będzie ona potrzebowała więcej "paliwa" niż osobnik siedzący w terrarium o wielkości pudełka na buty.
Życzę ci wiele frajdy!

42d3e78f26a4b20d412==