PDA

Zobacz pełną wersję : jaka jaszczurka



Gacek
22-04-2012, 05:57
witam mam 1 pytanko, a mianowicie posiadam do dyspozycji terrarium o wymiarach 90*35*35 i zastanawiam sie nad kupnem jakiejs jaszczurki do tego terra tylko nie moge sie decydowac wspomne tylko ze wczesniej hodowałem jaszczurki własciwe i ze nie jestem poczatkujacy.Prosze o przykłady jaszczurek magacych zyc w tym terra poza gekonem lamparcim :P

MareQ
22-04-2012, 06:48
Takie terra jest idealne dla jakiejś naziemnej jaszczurki (np gekon lamarci :P). Wydaje mi sie że gekon gruboogonowy to jest niezły pomysł. W takim terra to mógłbyś śmiało trzymać samca i dwie samice :) Poza tym możesz tam jeszcze umieścić: gekona leśnego, pareodura pictus i wiele wiele innych... Najlepiej popatrz sobie do opisów, tam masz wszystko opisane. (założe sie że pojawią sie posty odsyłające Cie tam lub do archiwum :| ). Wybór należy do Ciebie...

Gacek
22-04-2012, 06:56
tak wiem czytałem opisy i archiwum ale mi chodzi o jakas wieksza jaszczureczke niz peodora pictus :P i nie koniecznie z gekonów

CURTUS
22-04-2012, 07:06
Witam:)
z jaszczurek wlasciwych np.Takydromus sexlineatus,Acanthodactylus pardalis
z gekonow np.:Stenodactylus petri,Holodactylus africanus,
z innych np.: Cordylus tropidosternum,Ameiva ciamidophorus,Anolis sagrei
Pozdrawiam:)

minok
22-04-2012, 12:01
Może być też; tarczowiec zółtogardły, scynk berberyjski, szyszkowiec, legwanik pustynny, scynki aptejskie itd

Gacek
23-04-2012, 00:58
ok dzieki wszystkim za pomoc ale wyszło co do czego ze zamieszka tam narazie młodziutki python regius a jak terra zrobi sie dla niego za małe to wtedy zamieszka w nim jaszczureczka, ale tak czy tak bedzie tam jaszczurka wiec wezme wasze propozycje pod uwage jeszcze raz dzieki :)

42d3e78f26a4b20d412==