PDA

Zobacz pełną wersję : mocowanie swietlowki na szkle :(



furu
15-03-2013, 13:09
Witam.
Chcialbym w terrarium zainstalowac swietlowke UV.
Jest to jednak standartowe terra wykonane ze szkla.
Mase tych terra jest w sklepach zoo.
Czy macie jakis pomysla jak zainstalowac tam oprawe do swietlowki?
Nie moge za bardzo mocowac do siatki aluminiowej poniewaz mam przez nia puszczone oswietlenie...
Pozdrawiam.

Black
15-03-2013, 13:37
Sa dwa sposoby:
1) Przyklejenie samych uchwytow do szkla na sylikon akwa. lub przymocowania uchwytow do listewki i wklejenia wtedy listewki z uchwytami. Statecznik poza terra gdzies np z tylu schowany.
2) Firma arcadia produkuje gotowe uchwyty do swietlowek (kupe kasy kosztuja:/ ). Przyklejasz blache odblskowa do swietlowki i przyklejasz ja do sufitu. Do tej blaszki przyczepiasz swietlowke za uchwyty.

Foxtrott
16-03-2013, 02:18
ja silikonem robie

aIan
16-03-2013, 22:16
Sam miałem ten problem jak masz możliwość odcięcie na chwile górnej szyby od silikonu... to można iść z nią do szklarza ja tak zobiłem i wywiercił mi otwory w szybce i po kłopocie tylko musiałem kupić nową bo w jednej jak mi wywiercił to ja jestem taki pomysłowy i z całej siły śrubami przykręciłem i pękło teraz jak przykręcałem najpierw pod nakrętki dałem uszczelke taką jak do kranu amortyzuje ona dobrzre

hm... no wiesz możesz zrobi tak jak ja, a jeżeli ci się nie chce to nie klej tej oprawy do szyby !! Prędzej kup takie dwa haczyki czy jak to nazwać i je przyklej a do nich dokręć oprawe jeżeli chcesz moge ci przysłać fotki na maila jak to u mnie jest przykręcone

PoZdRaWIAm :] !!

AGAMA BRODATA

reed
17-03-2013, 07:34
Wystarczy w markecie kupić gniazda do świetlówek, koszt 2x3zl (około) i przykleić je silikonem.
Dławik i starter jak już kolega wyżej pisał, należy zamontować poza terra, przy wilgoci mogoby to byc niebezpieczne, nie tylko dla zwierza ale i dla Ciebie.

aIan
17-03-2013, 23:38
no wiesz reed świetlówke UV poza tera nie za bardzo he..he bo ona wtedy "straci swoją moc" wiadomo szyba ta zatrzyma w jakimś stopni któreś fale i takie pierdołki a wszystkie urządzenia terrarystyczne są już robione tak żeby nie było spięcia itp...

:]

PoZdRaWiAm

PoGonA vItIcEpS "

Saurus
18-03-2013, 01:12
ale on nie mopwil o swietlowce na zewnatrz tylko o urzadzeniach niezbednych do jej dzialania-dlawiku i starterze, a swietlowka z mocowaniami ma byc w srodku. Czytaj uwaznie!

aIan
19-03-2013, 12:25
a no tak tak.. sorka nie wczytałem się za bardzo już rozumiem o co chodzi i to też jest oki pomysł.. :]

42d3e78f26a4b20d412==