PDA

Zobacz pełną wersję : Moj kamyk je ziemie



keyla
18-05-2012, 04:12
Czy to narmalne ze kameleon wyjazda ziemie z kwiata? Czy to mu nie zaszkodzi, albo czy nie brakuje mu jakis witamin. Podaje mu calcium i sera.

MareQ
18-05-2012, 06:09
niewiem dokładnie jak to z kameleonami jest, ale wydaje mi sie że może sie zapchać, jak każda inna jaszczurka jedząca piasek. Ale nie dam sobie głowy uciąć, jak pisze głupoty to proszę mnie poprawić :)

iwona krzywkowska
18-05-2012, 06:38
jeszcze nie słyszałam o kameloanach jedzących ziemię. :)
może faktycznie czegoś mu brakuje ale jak mówisz, że podajesz mu wapno i witaminy to nie wiem...moze dajesz mu złe dawki?
A tak poza tym to odżywia sie normalnie?

iwona krzywkowska
18-05-2012, 06:39
a picie mu podajesz? może on zlizuje wodę?
zaciekawiło mnie to bardzo :)

Nefarious
18-05-2012, 08:56
moj kamek takze je ziemie ...schodzi na dol i wyjada mi ziemie z kwiata ...kiedys jadl takze malenkie kamyczki w postaci zwirku ktory mial w terra ale zrezygnowalem z niego i usunelem go...to ze kamek je ziemie to normalne koles z biofila mowil ze on sobie sam dobiera mineraly ze srodowiska takze nie przejmuj sie tym zbytnio zapodaj mu vibovit i bedzie oki :) pozdrowka

--->Mimi<---
18-05-2012, 11:21
Nie znam sie zabardzo ale z tego co wiem niektóre żółwie lądowe jedza kamyczki żeby sobie cos z trawieniam poprawic.... chyba lepiej rozmiazdzyć pokarm czy cos takiego. Moze kameleony podobnie? A to że nie ma żwirku więc jedza ziemie.... ale to chyba mało prawdopodobne.

keyla
22-05-2012, 02:08
Mam go 1,5 roku i nigdy wczesniej mu sie to nie zdarzylo dlatego sie zaniepokoilam. Zlizuje wode i je normalnie, no moze ma troche mniejszy apetyt niz zwykle.Chyba faktycznie cos mu brakowalo bo robi to juz coraz mniej.Dzieki i podrawiam:)

Black
22-05-2012, 12:38
keyla- a czy nie jest ona przypadkiem z jajami (jesli to samica) i kopie dziure zebby je tam zlozyc? Moja tez kopala i sie z tym kryla a jak patrzylem to glupa kleila i uciekala:/ Jesli masz ja 1,5roku jest takie prawdopodobienstwo:) Niestety puste jesli jest bez samca:(
Pozdrawiam!
Dawik
Kameleon;)
3City
gg1653654

keyla
23-05-2012, 01:39
Nie wiem,mozliwe,ale jesli tak jest to powinnam cos zrobic?

Antoni Wróbel
24-05-2012, 13:49
Gastrolity... To ptaki jedzą kamienie, po to by wspomogły trawienie w żołądku. Czyniły tak jeszcze dinozaury, ale jak wiemy, to podgromada (Archosauromorpha bodajże - ta co krokodyle) obejmująca te gady obejmuję również gromadę ptaków (Aves-kochana systematyka:)), więc jest im bliżej do nich właśnie niż do współczesnych gadów. Chyba, że trzymasz krokodyle...
A ad vocem, to z tego co mi wiadomo, to kiedyś tak sądzono, ale teraz się od takiego stanowiska odchodzi i uważa, że zjadanie podłoża (piasku, żwirku) nie dosyć, że nie sprzyja trawieniu, to jeszcze może doprowadzić do zaczopowania jelit, a to, w konsekwencji, czasem powoduje śmierć zwierzęcia.

Pozdrawiam

--->Mimi<---
25-05-2012, 06:40
Czytałem że żółwie lądowe jedzą kamyczki czasem(Tak pisze chyba w ksiązce Gucwińskiej) żeby pokarm lepiej rozmiazdzyć jeszcze w jakims filmie kiedyś wiedziałem co byly te duże z galapagos że tez kamyki jedza. O ptakach nie słyszałem:/

Aleksander
25-05-2012, 06:57
O jedzeniu piasku i żwirku przez jaszczurki i żółwie, o przyczynach i konsekwencjach tego, było już na terrarium.com.pl wiele dyskusji. Przejrzyj forum i wypowiedzi w tej sprawie np. doktora Zajączkowskiego albo ludzi, których zwierzątka "się zapchały" i umarły :(( A propos żółwi, to nie muszą jeść kamieni, by miażdżyć pokarm, od tego mają m.in. mięsisty język. Zresztą poszukaj starych postów na ten temat!
Pozdrawiam
Aleksander

Aleksander
25-05-2012, 07:01
Trochę jest o tym w poście "żółw stepowy, tańsze podłoże" na forum żółwiowym z 15.04.

Black
25-05-2012, 15:35
zajrzyj http://terrarium.com.pl/forum/read.php?f=11&i=6477&t=6477

Karol Chłopecki
01-06-2012, 02:37
Może być niedobrze jak zje za dużo.Zatkają się jelita i cześć.Może zbadać kał na robaki?

42d3e78f26a4b20d412==