PDA

Zobacz pełną wersję : chora agama blotna



Arrow
19-05-2012, 08:11
witam,
mam pytanie agamka blotna, ma nastepujace objawy:
- niechec do ruchu
- zamkniete oczy, ale nie sa sklejone
- jest ciemna ale to raczej oczywiste przy zylm samopoczuciu

w terrarium jest od czwartku, odpowiednia temp., wilgotnosc, itp.
sietlowka UV tez jest

...:James:...
19-05-2012, 10:11
Może ma MBD, którego nabawiła się wcześniej, przed kupnem.
Moja agamka też jak ja miałem pierwsze ok.4 dni nic nie jadła ani nie ruszała się z miejsca...Ani razu nie otwarła oczu moja nie otwierała oczu (myśle, że odpoczywała) ale gdy usłyszała jakiś dźwięk albo gdy ktos przechodził bliżej terra to otwierała je migiem. Moja agamka ma ciemny kolor gdy ma za małą temp. (lub zawysoką co żadko sie zdaża) jak tyko podwyższam odrazu jest jaśniutka jak trawa. Powinieneś iść do weterynarza.

Double
19-05-2012, 11:25
co to jest MBD? już wiele razy o tym słyszałam ale nie miałam okazji żeby dowiedzieć się co to jest właściwie

...:James:...
20-05-2012, 09:08
'Odwapnienie' krzywica

Karol Chłopecki
01-06-2012, 02:36
Jest to metaboliczna choroba kości.Możesz się coś dowiedzieć w dziale artykuły.Dochodzi do złożonych złamań z powodu odwapnienia kości - brak wapnia (Ca) w pokarmie i wit D3 lub UV-B

ziuta
02-06-2012, 23:43
Moja agama, czesto brozawieje i jest osowiala (np. chowa sie w ciemne miejsca i siedzi tam godzinami), gdy szykuje sie do linienia.
A moze Twoja potrzebuje wiecej czasu na zaaklimatyzowane sie w nowym miejscu, jak rozumiem masz ja od kilku dni, a wyraznie chorej bys nie kupil.
W razie czego polecam wet. dr Aleksandre Malute - jesli jestes z Warszawy lub okolic (uratowala zycie mojej agamce) tel. do sklepu gdzie przyjmuje w Jankach (22)7023555.
Zycze zdrowka
Pozdrawiam

Arrow
03-06-2012, 01:21
dzieki agamka biega po calym terrarium za swierszczami :)

42d3e78f26a4b20d412==