PDA

Zobacz pełną wersję : Podłoże do terka... POMOCYYYYYYYYY !!



aIan
16-03-2013, 08:05
Boże już nie moge wytrzymać w moim pokoju śmierdzi gorzej niż w ZOO, dla agamki na podłoże mam piasek nie ma on jeszcze nawet dwóch miesięcy a jak mam chodziasz 20 minut zamknięte okno w pokoju to zaczyna śmierdzieć... Ale rzecz w tym że nie śmierdzi ani zgnilizną ani jej kupkami itp... Słyszałem różne porady. Wiem że to jest na 100% przez podłoże ponieważ w piasku rozwijają się te bakterie ale nie mam zielonego pojęcia na co moge wymienić ten piasek żeby moje terka było ozdobą a nie niepotrzebną rzeczą.


PS. Jak miałem wcześniej tą agamke w małym terka to nic nie śmierdział chodziarz był piasek a teraz kupiłem sobie takie terka 120 x 60 x 60 i ten zapach wypełnia mój pokój.... Ludzie może wy mi pomożecie !!! :(

MinuS
16-03-2013, 08:52
a jaki masz piasek ?? zwykły czy spejalny do terrariów?? Ja kupuję piasek do terrariów wymieszany zx korąi jeszcze jakiś zapachowy i nic nie śmierdzi w żadnym terra

aIan
16-03-2013, 09:27
tz. ja mam dokładnie tak piach terrarystyczny zmieszany z żwirkiem bardzo drobniurkim jak piasek taki żwirek koralowy bo nie było w sklepie tyle piasku wtedy :( ale nie wiem co zrobić żeby nie jechało

MinuS
16-03-2013, 12:04
hmm nie wiem ja mam różne zwierzaki i różnepodłoża ale nigdy nic mi nei śmierdziało dziwne to trochę , ale ten żwirek który amsz to taki zwykły ze sklepu do roślin wodnych czy coś takiego tak ?? bo może ten żwirek śmierdzi ?? A jak kupowałeś ten żwirek to nie śmierdział ??

aIan
16-03-2013, 22:11
nie włąśnie nic nie śmierdziało a żwirek to jest taki akwariowy, ja wiem może czemu tobie nie śmierdziało. Bo mi też nie śmierdziało jak miałem małe terka ale takie 1,2m na o,6m na 0,6m to jest już z deczka wieeeeeeeeeeeeLkie. Dobra ale ja nadal nie wiem co mam robić, jakie kupić podłoże !!!!!!!!! :(MinuS napisał(a):

MinuS
17-03-2013, 00:38
hmm wiesz co nei wiem może spróbuj sam piasek terrarystyczny albo te takie kostki kokosowe kurde czy nieam tu ludzi którzy hodują agamy żeby mu pomóc :/

Kunoichi
17-03-2013, 08:34
tak sobie pomyslalam CZY TE KUPKI.... to jak czesto zbierasz?

aIan
17-03-2013, 09:48
Właśnie w tym rzecz, że ja nie jestem początkującym terrarystom i wiem dużo zbieram te kupki non stop jest tempertura dobra wilgotności i nie mam pojęcia co jest

kupki zbieram zawsze jak zrobi i wywalam przez okno czasem na balkon do sąsiada :D

Gadzinka1
18-03-2013, 08:59
Spróbuj kostkę bukową albo piasek Vita Sand.Ja używam obydwu ściółek i nie mam problemu z zapachami.

DEXiu
19-03-2013, 11:12
A ja z kolei się podepnę: na podłoże może być zwykły piasek, np. z plaży (no może nie) albo "pożyczony" z placu budowlanego czy musi być specjalny? A jeśli można "zwykły" to trzeba coś z nim najpierw zrobić, np. przepłukać, zdezynfekować (nie wiem jak)

aIan
19-03-2013, 12:23
No wiesz ten twój pomysł z piaskiem z dworu nie jest dobry nawet jak już się uprzesz to go najpierw wygotuj a później włóz do piekarnika i temp na maxa ale ja bym nie ryzykował i tak wolał bym stracić te 20zł na piasek i mieć pewnośc i spokój że nie ma żadnych bakteri itp.. niż zaoszczędzić tąkase a później nie daj boże wydać 3 razy więcej na weta i na leki dla zwierzaczka więc no nie zabronie ci rób jak chcesz ale ja ci tego nie polecam bo to za dobry pomysł nie jest tak samo najlepiej jak coś to już piasek z plaży bo tam żyją na plaży jakieś zwinki i jest ok ale nie z piaskownicy bo tam psy sikają robią kupy a z budowy to ma jakieśpuły z cementem jakieś brudy zaprawy to wszystki jest w nim wsiąknięte..



PoZdRo

AgAmA Br(O)(O)dAtA

DEXiu
20-03-2013, 14:10
aIan no w sumie to masz rację. Też jestem zwolennikiem nie skąpienia na swoich podopiecznych, ale wydać dwie dychy na wiadereczko piasku 3 czy 5 litrów to lekka przesada. Jeśli załóżmy mam podłoge 100 x 60 i grubość ściółki będzie np. 10 cm, a chce zrobić piasek i torf 1:1 to będę potrzebował 30 litrów piasku na dobry początek (plus na późniejsze wymiany)

aIan
20-03-2013, 23:21
słuchaj ja ci cośpowiem tylko mnie nie wyśmiej :D.. ! ja mam większe terka od twojego i na zmiane piasku potrzebuje około 200 zł :O w zależności jaki piasek kupuje jak ten najlepszy witaminizowany to 200zł a jak zwykły to koło 150zł i to jest doopiero porażka z takim terrarium... :D

DEXiu
21-03-2013, 10:05
O w morde. No to faktycznie mój problem to pryszcz. Ale wpadłem na rozwiązanie może nie najlepsiejsze ale najtańsze: nałożyć cienką warstwę podłoża (samego torfu i ew. koko brykiet) tak żeby ciepło przechodziło przez nie bez pomocy piasku i kamieni :) Jestem genialny! :)))

42d3e78f26a4b20d412==