PDA

Zobacz pełną wersję : Dieta Bazyliszków ! (kilka pytań)



jUngel
27-05-2012, 03:52
Od niedawna hoduje parkę Bazyliszków (Plumifrons) i satram się stosować im jak naibardziej urozmaiconą dietę.
Dostają: świerszcze, koniki polne, muchy, sporadycznie: mączniaki, pasikońki, ćmy, motyle (te dwa ostatnie ciężko złapać) :))
dostają także ryby.
Mam kilka pytań.
1). Czy można je nauczyć (przyzwyczaić) do jedzenie mrożonych noworodków mysich? (chodzi mi tu o martwy pokarm)
2). Jakimi żabkami mogę je karmić (czy mogę być kijanki) ?
3). Jakie mięczaki mogę im serfować ? (jakieś ślimaki) ?
Proszę aby Doświedczeni hodowcy odpowiedzieli mi na te pytanka.
Z Góry Wielkie Dzięki

jUngel
29-05-2012, 14:21
Ej no odezwijcie się wreszcie to dla mnie ważne !!!

Black
29-05-2012, 14:34
pytania nie byly zbyt optymistyczne i ze tak powiem zletka glupawe. Prawie nikomu juz nie chce sie odpowoiadac na takie posty:/

jUngel
29-05-2012, 23:41
Ja nie uważam że te pytania są głupawe, może poprostu zatrudne dla Ciebie (Black) :P

Tribel
30-05-2012, 01:16
jUngel !
Jeśli przeczytałeś opis z tej stronki to zrobiłeś to niezbyt dokładnie, bo wiekszosć odpowiedzi na pytania które zawarłeś w tym poście możesz znaleść na tej stronce !
Np.
"1). Czy można je nauczyć (przyzwyczaić) do jedzenie mrożonych noworodków mysich? (chodzi mi tu o martwy pokarm)" dr Robert wspomina w opisje nawet o tym jak przyzwyczajał pewnego samca do nowordka mysiego, pisze też, że jest to sprawa indwidułalna, więc tylko Ty możesz to sprawdzić czy Twoje bazyliszki bedą chciały jeść taki rodzaj pokarmu - poprostu sprubuj im je podać !!!!!!!!

"2). Jakimi żabkami mogę je karmić (czy mogę być kijanki) ?" - zdecydowanie sobję odpuść bo żaby jak i ich kijanki są w Polsce chronione WSZYSTKIE GATUNKI !!! (zapewnie o tym wiesz więc odpowieć powinna nasunąć Ci się sama)


"3). Jakie mięczaki mogę im serfować ? (jakieś ślimaki) ?" - w opisje jest też o mięczakcha, jednak nie ma wymienionych konkretnych, proponuje sprubować z niezbyt dużymi, z rozgniecionym muszlami, jednak uważaj na gatunki w Polsce chronione !


"Proszę aby Doświedczeni hodowcy odpowiedzieli mi na te pytanka." Żeby odpowiedzieć na te pytania nie trzeba być doświadczonym hodowcą ...

Blacka: czemu pytanie nie jest "optymistyczne" ? Nie bardzo rozumiem co jest w tym optymistycznego bądz pesymistycznego ?

jUngel
30-05-2012, 01:23
Bardzo dziękuje !( Tribel :))

42d3e78f26a4b20d412==