PDA

Zobacz pełną wersję : agama blotna i ryby



Arrow
30-05-2012, 11:46
witam,
mam pytanko czy agama blotna spozywa ryby ?

dr Robert
30-05-2012, 12:18
Nie wiem czy spożywa, ale na pewno zjada :)
Moje agamy błotne najbardziej lubiły dorosłe słonecznice, ale ryby musiały być podane w bardzo płytkiej wodzie, bo w głębszej nie potrafiły łowić. Po jakimś czasie jak przyzwyczaiły się do tego pokarmu każda agama potrafiła jednorazowo zjeść kilka sztuk, agamy podbiegały do mnie i jadły ryby wprost z ręki. Przez pewien czas (dopóki miałem stałe zaopatrzenie w słonecznice) był to ich co drugi posiłek (na zmianę z owadami i noworodkami) - dorosłe agamy karmiłem 2-3 razy w tygodniu. Zacząłem je karmić rybami gdy były już duże, pewnie dla młodych trzeba mniejsze rybki.

PaWeL^
30-05-2012, 12:43
czesc

słonecznice ????? przecież z tego co wiem to są pod ochroną !! :))))

pozdro

dr Robert
30-05-2012, 13:09
To było ponad 10 lat temu. Słonecznicy było wtedy wszędzie dużo i nie była gatunkiem chronionym. Teraz rzeczywiście jest pod ochroną. Ale młode innych gatunków ryb (tylko bez kolców) mogą je z powodzeniem zastąpić.

Arrow
31-05-2012, 03:56
dzieki :):):)
eh zbieram sobie karmowki dla przyszlego gadziora jakoz w moim domu mieszkaja bezkregowce, glownie owday z tym nie bedzie problemu, wiec szukam jakiegos urozmaicenia :)

gubiki juz rosna :)

Jakubik
31-05-2012, 08:41
Wiecie co?? Ale sadyści jestescie ;)... Owszem hoduje rybki, ale NIE NA POKARM. ja sie przywiązuje, nawet do gupików i nie miałbym serca podać ich jako "obiadku" dla czegokolwiek! HEH ;)

AGAM
31-05-2012, 09:52
ja też sie przywiązuje :-) Dlaczego zawsze daje rybką całuską na pożegnanie zanim trafiądo nerodii :-) A co do agamki to ja nigdy rybek nie podawałem i już niestety nie podam - śmierć :-( ale są to gady które wezmą właściwie wszystko co się im pod pyszczek podstawi :-) A tekie mąłe karaśki można kupić w zoologu po paredziesiąt groszy 9tylko uwage na te odławiane z zabrudzonych zbiorników). Lepiej hodować samemu w oczku wodnym lub akwa.

...:James:...
31-05-2012, 11:35
Ja już młodej agamce podawałem gupiki ale miałą trudności z złapaniem ich więc dałem z pynsetki.

dr Robert
26-07-2012, 15:57
Pomyłka, słonecznica nie jest gatunkiem chronionym.

http://www.mos.gov.pl/1akty_prawne/rozporzadzenia_ms/01.130.1456.shtml

42d3e78f26a4b20d412==