PDA

Zobacz pełną wersję : JAKIE PODAWAC WODE I JAKIE WITAMINNKI DLA KAMKA



Bobek1983
02-06-2012, 08:37
mam pytanko z czego najlepiej uczyc kamka pic ??? (oczywiscie procz zraszania szyby i lisci ) no a witaminki jakie i jak najlepiej podawac ???

Bobek1983
02-06-2012, 08:39
jakie najlepiej zrobic terrarium dla mlodego kamka 10 cm ????

Nook
02-06-2012, 10:00
Niezbędne jest zraszanie terrarium wodą przynajmniej raz dziennie, gdyż kameleony te zlizują ją prawie ze wszystkiego. Jednak jeszcze lepszą metodą jest zastosowanie np. dziurawego pojemnika lub poidełka dla gryzoni, z którego kropla po kropli kapie woda. (na dole terrarium należy postawić pojemnik do którego woda tak będzie spadać) Kameleony momentalnie się uczą w którym miejscu stale jest woda i bardzo często korzystają z "kraniku".

Bardzo szybko rosną, przez co wymagają stałego podawania witamin i wapnia połączonego z kąpielami słonecznymi. Bardzo dobrze zdają egzamin witaminy dla psa "Can-wit", które wsypujemy do słoika ze świerszczami, potrząsamy i świerszcze pełne witamin wpuszczamy po terrarium.

wziąłem to z opisu
http://terrarium.com.pl/kameleonjemenski.php


chyba go nie czytałeś...
Witaminy moga być tez sprzedawane w sklepach "Tetra repto life", Vibovit ale ostroznie z podawaniem! Polecam to pierwsze sypiesz na swierszcza i wrzucasz go kamelonowi. Do tego ja dodaje osobno jeszcze wit d3 i fosfor+wapń (zdaje sie ze w tetro repto life juz jest wit d3, nie pamietam), ostroznie z dawkowaniem

Black
02-06-2012, 11:55
Nook masz kamka? :) Pamietam ze masz geka:) Ale to prawda co piszesz nie zapszeczam. Poleca Vibowit i Calcium patentoncium z apteki 2x w tyg na przemian (nie laczyc jednoczesnie)
Pozdrawiam!
Dawid
Kameleon;)
3City
gg1653654

Nook
02-06-2012, 14:30
nie mam ale to takie pytania to wiesz heh, kameleony piękne stworzenia jednak nie odważyłbym się w nie wchodzić - nie chciałbym żeby moja przygoda z nimi się szybko skonczyła, wymagające zwierzaki.

42d3e78f26a4b20d412==