PDA

Zobacz pełną wersję : małe terrarium



Jaski
04-06-2012, 12:30
Jaką jaszczurkę moge przechowywać w małym terrarium dokładniej 80x25x30

Jaski
04-06-2012, 12:33
myślałem o jaszczurce zrosłożebrej

Double
04-06-2012, 12:47
to faktycznie nietypowe terrarium, mozesz tam trzymac jaszczurke zroslozebra, od biedy paroedure pictusa, albo teratolepis fasciate, a takze mlode lamparty.

hatiras
04-06-2012, 13:12
Hey!
To terrarium jest raczej odpowiednie dla naziemnych gatunków.Holaspisy wymagają wysokiego zbiornika.Podejrzewam,że to nie jest terrarium,ale akwarium,które chcesz dopiero przerobic. Najlepszym rozwiązaniem będzie kupno lampartów(najlepsze na początek),czy innych naziemnych gekonów(Teratolepis odpada,wbrew temu co jest w opisie tego gekona musze powiedzieć,że mają one 'przyssawki'(lamellae) i (może z pewnymi problemami) potrafią poruszać sie po szybie.
Pozdrawiam,hatiras

Double
04-06-2012, 13:18
teratolepis jest naziemny, wiec myslalam ze moze byc, no ale sie nie kloce

Jaski
04-06-2012, 13:31
jak zrobić wystroić to akwarium dla szyszkowca zwyczajnego

Nook
04-06-2012, 13:52
hmm w taki sposob jak pisze w opisie, chyba umiesz czytać :(

Jaski
04-06-2012, 14:04
myślałem o takich szczegułach które musze zamontować jak lampa grzejnik termometr (w skrócie jak zamontować wszystko co niezbędne)

Double
04-06-2012, 14:31
grzejnik......? nio nic, widze ze mamy tu poczatkujacego :) ekhm ekhm jesli chcesz hodowac szyszkowce, musisz sie postarac o wyzszy zbiornik (30 to troche za malo, one lubia sie wspinac). dla szych potzrebujesz zarowki grzewczej, moze byc 50 watówka (zwykla osram czy inna nasikam za pare zlotych, dla nawiedzonych - czyli dla mnie - z ReptiGlo za ponad 20 zeta :]), swietlowki wydzielajace UVB, w tym przypadku 8% (sa rozne dlugosci, dobre reptiGlo, kosztuja od 50 zlotych wzwyz, trzeba je wymieniac co pol roku, potym czasie przestaja produkowac wit.), dwoch termometrow ktore umieszczasz pod zarowka i w najchlodniejszym miejscu, a takze jesli jest potrzeba, kabla grzewczego. jesli masz siatke na suficie, wycinasz dziure i przekladasz tamtedy kabel z tym takim gdzie sie przykreca zarowke, mozesz podlaczyc do wygaszacza czasowego. swietlowe montujesz podobnie. jesli masz szklany dach, musisz wywiercic w nim otwory na kable(droga zabawa - ok 5 zlotych za sztuke), tak samo na kabel grzejny. nie polecam kamienia grzewczego! w sumie to chyba wsio.

micgekon
06-06-2012, 08:21
No i ja bym pomyslał mimo wszystko nad wentylacją mimo iż to akwarium nie jest zbyt wysokie (30cm) to może byś pomyślał przynajmniej o kilku otworach z dołu lub o wklejeniu kawałka siatki.Poczytaj starsze posty tam było o wentylacji w terra.

42d3e78f26a4b20d412==