PDA

Zobacz pełną wersję : Anolis woła o POMOOOC



Moskit
11-06-2012, 10:34
Witam
Mam problem, jden z moich anolisów jest ciągle brązowy i "podgryzany" przez samca.Ciągle ucieka i się chowa przed nim. Czasami gdy samiec kiwa głową on też tak robi i ucieka. W sklepie zapewniali mnie że to samica , ale w tym wypadku może być to samiec. są już dłuższy czas razem i się nie pozagryzały. Co o tym myślicie? pomoooocy

A, mam jeszcze jedno pytanko. Jak skłonić anolisy do jedzenia owoców?
Słyszałem, że to możliwe.

Anolis1987
11-06-2012, 12:08
najprostszym sposobem jest ich oddzielenie. a co do owoców to pierwsze słysze.

CURTUS
12-06-2012, 01:30
Witam:)
po pierwsze - jak duze jest to terrarium? - jezeli ma gdzie jeden drugiemu schodzic z drogi - sytuacja niejest tragiczna i w przypadku "doladowania" samic moze byc nawet pozytywna(konkurencja wzmaga odruchy bechawioralne samcow) - jednak to jedynie w sytuacji gdy ter. jest wystarczajaco obszerne(np.75/40/80)
co do owocow - anolis nie bedzie pobieral "kawalkow" - swoim podawalem przetarte owoce(papke) i soczki dla niemowlat - jednak to tylko jako DODATEK - podstawowa karma sa owady - znam przypadek zywienia A.carolinensis zupkami dla niemowlat... osobiscie uwazam ,ze zbyt dlugo taka karma nie bedzie dobrze wplywac na zwierze.
Pozdrawiam:)

Rogacz
12-06-2012, 09:46
Brązowy może być ponieważ:

A) BOI SIĘ
B) MASZ TERRARIUM BEZ ROŚLINEK (MOŻE JEDNA)
C) DOBRZE MU W TYM KOLORZE

Moskit
12-06-2012, 11:24
roślinek mam dużo. duży woskowiec, dwie zielistki i taką z dużymi i mięsistymi liśćmi(niepamiętam jak się nazywa). Po gonitwie ukrywa się w roślinkach. A czy może mu być dobrze w tym kolorze?

Black
12-06-2012, 12:18
Wydaje mi sie ze to moze byc zdominowany samiec lub samica zyjaca w stresie przed natarczywoscia samczyka. Ile masz sztuk w terra i jakie wymiary?

Moskit
13-06-2012, 06:54
mam dwa samce i jedną samice. A terra mam 60/35/45. Wiem teraz ze powinno być wyższe ale jak je kupowałem to powiedzieli że takie bedzie idealne.

mark0wy
23-06-2012, 02:53
Jesli chcesz uratowac slabszego samca od niechybnej smierci, to proponuje zostawic w terra tylko jednego samca, albo zwiekszyc terra dwukrotnie i dolozyc pare samic.
Mark0wy

42d3e78f26a4b20d412==