PDA

Zobacz pełną wersję : PRZEMYT



cannabis17
13-06-2012, 14:08
Nie wiecie przypadkiem co by się stało jak bym złapał jakiegoś gekonka bądź pajączka w Afryce(dokłądniej w Tunezji) i prubował wywieźdź do Polski?
PS.

Ich jest tam dużo tak więc pewnie nie są pod ochroną.

PaWeL^
13-06-2012, 14:15
czesc

bylby problem :((((( na lotnisku jest dosyc dokładna kontrola i jest zakaz wywożenia zwierzaków z tego co wiem !!

pozdro

Korgan
13-06-2012, 14:30
Wez kilka pojemników na film jak w to wejdą napewno nie bedą wszystkiego sprawdzac i uwazaj tez co łapiesz! bo afryka to nie polska mozna natknąc sie na cos niebezpiecznego.
pozdro.

pepre
13-06-2012, 14:31
bez pozwolenia Jesli cie zlapia bedziesz mial nieprzyjemnosci. Jesli bedziesz mial szczescie, to przekupisz celnikow, jesli mniej szczescia to cie o oskarża o przemyt i dostaniesz grzywne, a jesli bedziesz mial pecha, to pojdziesz siedziec... a w wiezieniach tam jest nie milo, zle karmia, a jesli ty, sie okazesz ladny chlopaczek, to wiezniowie sie uciesza na widok nowej laski na lato...

inaczej mowiac to co z turcji przemycisz, nie jest warte ryzyka, lepiej idz do sklepu i kup se te hemidactylus turicius za te 30zl....

Korgan
13-06-2012, 14:31
oczywiscie gekoniki ani inne jaszczrury nie wchodzą do pudełka po kliszy albo na mocz dotyczy to tylko pająków/ skorpionów.

hatiras
14-06-2012, 07:55
Hey!
Cannabis,rozśmieszyłeś mnie stwierdzeniem:
'Ich jest tam dużo tak więc pewnie nie są pod ochroną.'
Tubylcy łapia i sprzedają kameleony i biczogony po smiesznych cenach. Przechowuja je w tragicznych warunkach,nie majac kompletnie szacunku do zwierząt.Sam zobaczysz...

Przypomnę,że wszytstkie gatunki z Testunidae,Chameleonidae,Varanidae,wszystkie Uromastyx znajdują się na załącznikach CITES.
Nadal chcesz sobie przywieżć jaszczurkę z wakacji???
Pozdrawiam,hatiras

pepre
14-06-2012, 14:39
uromastyx -> tunezja?

cannabis17
15-06-2012, 03:58
Ja nie wyjeżdżąm do Turcji tak jak sądziłeś tylko do Tunezji(Tunis).
Jest to takie małe państewko leżące w północnej Afryce.
Nie wiecie przypadkiem czy mógł bym zakupić sobie jakigoś kameleonka(alnbo inną jaszczurkę) i przywieżdź tu do Polski?
PS.:
Kupowałbym go u tubylcó

hatiras
15-06-2012, 06:51
Hey!
Cannabis...chyba nie potrafisz czytać,lub masz problemy z czytaniem ze zrozumieniem.Teoretycznie przywieżć sobie możesz,oczywiście jeżeli nie liczysz sie z ewentualnymi konsekwencjami...
Pepre,z całym szacunkiem,zerknij:

http://srs.embl-heidelberg.de:8000/srs5bin/cgi-bin/wgetz?-e+[REPTILIA-Species:'Uromastyx_SP_acanthinura']

Pozdrawiam,hatiras

reveille
28-06-2012, 15:37
wyciągnę temat bo z tunezji akurat mam: skorpiona za szkiełkiem, co i tobie polecam ;))) człowieku uzbieraj na wyobraźnię.

42d3e78f26a4b20d412==