PDA

Zobacz pełną wersję : jaja anolisów:(



--->Mimi<---
13-06-2012, 15:42
1 Gdzie wasze anolisy składaja jaja?
2 jak one wyglądają? może ma ktoś fotki?
3 czy temperatura 27 stopni przez parę godzin może zaszkodzic?

Otóż znalazłem coś ala jajo na wlocie powietrza tuż przy przedniej szybie terra tylko niestety jest miękkie (pewnie mało je dowapniłem:-( ) ale chodzi o to że ono było zcięte w środku i leżało w takim bezsensownym miejscu:-/
Mam anolisy zeilone parkę samica chyba w ciąży.

--->Mimi<---
13-06-2012, 15:47
I jeszcze jedno mnie zdziwilo. Ono było tylko pare mm wieksze od ziarnka kukurydzy ale nie wyglądało w środlu na nic oprócze na zepsute jajo:/ Tylko takie wręcz bez skorupki... a staram im sie taplac pokarm w takich różnych proszkach witaminowo wapniowych. coprawda nie duzo bo jak za duzo to wypluwają.

Moskit
14-06-2012, 05:50
Znalazłeś tylko jedno jajo? Moje anolisy składają je na liściach i gałęziach. Rzeczywiście powinno być tak małe. Sprawdź czy nie masz jakiś świerszczy w terra(bardzo lubią je wysysać). Jeśli nie masz żadnych świerszczy to mogło się zasuszyć(sprawdź wilgotność).

Black
14-06-2012, 09:19
Jajka Anolisow sa male, to tez zalezy od wielkosci samicy i jej wieku. Sa miekkie, nie sa takie jak kurze czy ptasie ze maja twarda wapiena skorupke ale mieciutka-pergaminowa. Jesli sa zapadniete to moga byc przesuszone, niezaplodnione, kropla wody mogla spasc lub tak jak pisal Moskit swierszcze podgryzac:/ jajka nie sa duze 16x14mm (wielkosc felsumy madagaskarskiej ale mysle ze sa podobne). Skalada 2 jajka. Jesli to jest pierwszy jej raz moze byc tylko jedno ale radze przeszukac terra. ale nierob takiego szumu zeby niepokoic lokatorow.
Temp. 27C nie powinna zaszkodzic.

--->Mimi<---
14-06-2012, 13:04
aaaaaaaa! dzięki. Tak to pierwszy raz więc może dlatego jedno...

42d3e78f26a4b20d412==