PDA

Zobacz pełną wersję : mały problem z małym brodaczem



CEDOC
07-07-2012, 06:41
Od trzech dni jestem szczęśliwą posiadaczką młodziutkich brodaczy. Mają 25 cm, w sklepie powiedzieli, że maja ok. 4 mies. Problem dotyczy samiczki. Otóż nie chce jeść. samiec natomiast mógłby jeść w każdych ilosciach. Lepiej sie zaaklimatyzował, biega po całym terra (80x40x50), na sam widok pudełka ze swierszczami jest przy szybie. W sklepie, kiedy chłopak go przy mnie nakarmił, zjadł od razu, samiczka nie zwracała na świerszcza zadnej uwagi, nawet po niej chodził. To samo jest teraz. Nawet kiedy podtykam jej go pod pyszczek nie chce jeść. Czy może to być anoreksja stresowa?? Dodam też, że dzisiaj zrobiła bardzo rzadką kupkę, kupka samca jest ok. Proszę o jakieś porady.

cromat
07-07-2012, 07:18
Moze to byc stres. Wydaje mi sie ze to terraium jest nie zbyt dobre dla pary agam.

CEDOC
07-07-2012, 07:43
A czemu tak Ci się wydaje??

PaWeL^
07-07-2012, 08:13
czesc

Cromat takie terra dla 25 cm agamek jest ok :)) ale oczywiscie gdy urosną powinno sie zwiększyc - najlepiej 150/60/60 :)) a to ze samiczka nie chce jesc w 99% spowodowane jest stresem :] daj jej jeszcze z 2-3 i powinna zacząć jesc :))

pozdro

Korgan
07-07-2012, 08:32
Pewnie stres, a jak nie zacznie jesc to moze zatkła sie albo cos.

Black
07-07-2012, 12:34
Czy problem jest tylko w jedzeniu i z odchodami czy z poruszaniem sie tez? (osowialosc). Wydaje mi sie ze moze byc zarobaczona:( Narazie poczekaj z tym wszystkim. Mozliwe ze to jest na wskutek stresu nowego pomieszczenia, ale tez podejrzewam czy nie sa to dwa samce i jeden dominuje?! Skad wiesz ze to parka? Mysl nasow mi sie taka gdyz w jak mowisz w sklepie sytuacja byla taka sama.
Z jakiego sklepu go masz? Z Galerii Dominikanskiej? Widze ze jestes z Wroclawia i w razie nie ustapienia dolegliwosci skataktuj sie z dr. Jarkiem Zajaczkowskim.
Korgan, jesli by byla zatkana wydaje mi sie ze nie wydala by odchodow? ale moge byc w bledzie.

PaWeL^
07-07-2012, 13:05
czesc

''Dodam też, że dzisiaj zrobiła bardzo rzadką kupkę'' - gdy qpilem mojego gekona nie wypróżniał sie przez 4 dni a później zrobil tak jak twoja samiczka - rzadką kupe ! myśle ze jest to stres - masz ją dopiero 3 dni :))

pozdro

micgekon
08-07-2012, 04:52
Zgadzam się z Blackiem jeśli już w sklepie były kłopoty z jedzeniem to coś jest nie tak ,nie będzie to winą stresu. Zadzwoń do lecznicy dr Jarka Zajączkowskiego jej zrobi badania na pasożyty i bakterie. A co do płci to przy 25cm mogą być pewne kłopoty z rozpoznaniem. A jeśli myślisz o rozmnożeniu ich w przyszłości to kupując w tym samym sklepie i tej samej wielkości to możesz mieć rodzeństwo.

PaWeL^
08-07-2012, 05:44
czesc

zgadzam sie z Blackiem i Micgekonem - to może nie być stres :( źle przeczytalem - myślałem ze w sklepie jadły a w domu samiczka przestała jeść :((

pozdro

CEDOC
08-07-2012, 06:50
Jeśli rzeczywiście jest zarobaczona to należy od razu odrobaczyć dwie??

micgekon
08-07-2012, 07:49
Skontaktuj się jak najszybciej z wetem on już będzie wiedział co robić szkoda czasu nie wiadomo co jej dolega i od jak dawna.

42d3e78f26a4b20d412==