PDA

Zobacz pełną wersję : co lepsze



kiler13
19-07-2012, 07:57
od pewnego czasu interesują mnie dwa rodzaje jaszczurek
agama brodata i błotna
nie wiem co wybrać
a i jeszcze czytając opis brodatej słyszałem że trzeba jej zmieniać terarium wraz z wzrostem
a ja bym pomyślał tak że kupie sobie terarium dobre dla dorosłego osobnika
i sprawie sobie przegrudkę i dede ją przesuwał jak będzie ro sła
czy to dobry pomysł
i jakie są wymiary akwarium dla dorosłej a.brodatej ewentualnie parki
i jakie lampy trzeba dla tego terarium i gatunku i jaki kamien lub przewód grzewczy dla tego gatunka trzeba posiadać
narazie dla młodej a reszte będe dokupywać wraz ze wzrostem tylko nie akwariumbo bede miał wydzielone miejsce w pokoju
aha i przyblirzony koszt teraria z wyposarzeniem dla małej agamki brodatej
bo jestem troche bardziej przesunięty na jej strone

afrox
19-07-2012, 10:57
siemanko! Ja tam wole legwany ale jak miałbym wybierać pomiędzy błotną a brodatą to wybrał bym bródkę...Są ładniejsze, mniejsze (bo do 60 cm a nie 90) i bardzo łatwo się oswajają...Informacje o obu agamach znajdziesz w opisie gatunków na tej stronie... Tylko zanim kupisz pamiętaj aby przestudiować wszystkie dostępne informacje na temat chodowli tych pięknych zwierząt. Narka i Życze powodzenia.

kiler13
19-07-2012, 11:31
z kupienie to jezcze troche potrwa ale legwany są za wielkie

xoen
19-07-2012, 12:10
ja wachalem sie meidzy gekiem a bordatka, wybralem bordtake i jest fajneisjza z tego co wiem i po swojej zaobserwoalem, ale walory dopeiro pokazuje sowje jak jest dorosla... gek za to fajnie sie porusza ale nie wskazane jest zabawa z nim w raczkach... ja kupielm mala (za mala chyba) i mam male problemy... strasznie mi choruje :(. Jednak ja doradzilbym agame... jak chcesz sie czegos dwiedziec to wal na gg: 1558097.

UltraS
20-07-2012, 00:22
jakiś miesiąc temu miałem podobny problem. gekon czy brodata? po długim czytaniu artykułów i wysłuchiwaniu opowiedzi decyzja zapadła. Gekona byłem oglądać u znajomej i fajny to gadzior ale postanowiłem zakupić agamke brodatą. Strzał w dziesiątkę. Jaszczurka przyjazdna , bardzo aktywna i zabawna. Jej zachowania czasami nie pozwalają się oderwać od tera. Kup brodatą pod warunkiem że zapewnisz jej odpowiednie terrarium.Na pewno nie pożałujesz. Koszt mojego to ok. 450-500 + 200 jaszczurka(20cm)
gdybyś miał jakieś pytania to dawaj na maila: ultras20@poczta.onet.pl

Bielnik
25-07-2012, 03:56
Ja polecam do hodowli Agame Błotną :))))
Wiesz jak jest każdy chwali to co ma, jeśli masz jakieś pytanie co do tego gatunku z przyjemnością odpowiem.
Pzdr
Mike

42d3e78f26a4b20d412==