PDA

Zobacz pełną wersję : Parę pytań o brodacza..



DamianB
28-07-2012, 06:04
Witam!
Od 1.5 tygodnia jestem szczesliwym posiadaczem agamy brodatej.. Dlugosc 22 cm, bardzo zywa i ciekawska.. :) Od pierwszego dnia apetyt jej dopisuje, choc chce jesc tylko swierszcze i larwy.. Z warzyw i gotowych odzywek nic , a nic :/
Zauwazylem u niej, ze od czasu do czasu mruzy jedno oko.. Tak na 3-5 s .. Cos jest nie tak, czy po prostu ma taki kaprys? Dodam , ze nie widac w nim nic niepokojacego..
Mam swietlowke UVB 8.0, czy jest ok dla niej? Niestety nie mialem jak jej zaczepic nad terra, wiec jest na tylnej scianie na gorze, gdzie lokator ma swobodne dojscie.. Czesto przyklada wiec do lampy glowe.. Moze tak byc?
Jeszcze ani razu nie widzialem, aby cos pila.. Ma basenik z woda, ktora zmieniam co 2 - 3 dni.. Jest zawsze czysta.. Moze mam jej podawac jakos wode??
Temperatura w terra jest w zakresie 27 - 35 st. C .. Zakres odpowiedni?
Tyle na razie, pozdrawiam wszystkich milosnikow terrarystyki!

Damian

PaWeL^
28-07-2012, 07:20
czesc

"Od pierwszego dnia apetyt jej dopisuje, choc chce jesc tylko swierszcze i larwy.." - jakie larwy ?? mam nadzieje ze nie mówisz o larwach much (pinkach lub madach) ??

trials
28-07-2012, 07:40
to, że nie pije wody to nie problem bo w końcu zwierze to pochodzi z Australijskiej pustyni a jak wiemy nie ma tam zbyt wiele wody więc zwierzątka są przystosowane do tego by pić żadko a to , że nie widziałeś jak pije to nie znaczy, że nie pije wcale, mogło się tak zdarzyć że poprostu ty tego nie widziałeś.
a jeśli chcesz się dokształcić to zajrzyj do opisu zwierzaka bo znajdziesz tam również odpowiedzi na niektóre twoje pytania.

minok
28-07-2012, 09:01
Moim zdaniem jak agama przytyka głowe do żarówki to nie jest za dobrze. A to że nie je warzyw to nic strasznego bo jaszczurki z natury wolą pokarm zwierzęcy.

pozdrawiam

DamianB
29-07-2012, 06:18
> "Od pierwszego dnia apetyt jej dopisuje, choc chce jesc tylko
> swierszcze i larwy.." - jakie larwy ?? mam nadzieje ze nie
> mówisz o larwach much (pinkach lub madach) ??

Oczywiście, że nie.. Chodziło mi o mączniaki :)

DamianB
29-07-2012, 06:20
A wystarczy brodaczowi miseczka z wodą o wymiarach 3 x 3? Czy lepiej zastosować mini basenik (tak mam teraz, ale przydałoby mi się więcej miejsca do zagospodarowania)..

42d3e78f26a4b20d412==