PDA

Zobacz pełną wersję : jaszczurki roślino żerne??



nokeg
12-08-2012, 08:58
może mi ktoś podać pare gatunków jaszczurek które żywią się tylko roślinami, moja kuzynka chce sobie kupić jakiegoś gekona lub jakiegoś innego jaszczura który je tylko rośliny bo ona sama boi sie świerszyczy itp:-) wiem że są jaszczurki które jedzą i to i to ale owady w ich jadłospisie są konieczne, moja kuzynka jest wegetarianką i taką samą chce jaszczurke:-) ała , właśnie dostałem od niej kokosa:-)

Macha
12-08-2012, 09:11
Z tego co mi wiadomo to legwan zielony oraz biczoogony są wegetarianami, ale poczytaj jeszcze w opisach:)

afrox
12-08-2012, 10:35
hejo!no to stary pozostaje Ci i twojej kuzynce wybrać sobie Legwanka...wsówa roślinki aż miło więc będzie się podobał kuzynce;). ale niech się poważnie zastanowi nad jego kupnem gdyż jest to jaszczórka osiągająca bardzo duże rozmiary (w naturze dorasta do 2 m. a w niewoli przeciętnie do 1.5 - 1.7 m.) i żyje do 20 lat więc wymagania ma raczej spore...trzeba utrzymać odpowiednią temperature, wilgotność, oraz stworzyć mu odpowiednio duże terrarium (200-100-100cm dla dorosłego). Ale jeżeli to kuzynki nie przeraża to polecam gdyż jest to piękne i interesujące zwierze...

PaWeL^
12-08-2012, 12:07
czesc

bedzie problem .... biczoogony nie są w pełni wegetarianami, a co do legwanów - potrzebna duża przestrzen, czas, pieniądze !! !! !! !! !! !! !! !!

James
13-08-2012, 07:44
biczogony są dość drogie i trudno je dostać
Chyba z każdą jaszczurką roślinożerną są jakieś propblemy:
legwanki zielone duże rozmiary biczogony drudne dod ostania i o ile się nie myle tarczowce niekture też są roślinożerne

pepre
13-08-2012, 14:59
scynk berberyjski, eumeces shneideri. ale swierszcze jednak odgrywaja role w diecie.

a biczogony... hmmmm, jedne z moich ulubionych jaszczurek.

minok
17-08-2012, 09:13
Pepre scynk berberyjski je prawie wyłącznie owady. Mój to nawet nietknał wazywa czy owaca.
Co do legwanów toraczej nie bo młode przeciesz też jedzą mięso.
Biczogon Malijski je wyłącznie rośliny jednak ich chodowla jest bardzo trudna ponieważ nie chcą jeść. Mój już od paru dni nieje a i witaminy im trudno podawać bo icha bardzo nie lubią. Poza tym żeczywiście je trudno dostać.
A co do tarczowców to czarnopręgi lubi jeśc słodkie owoce ale i tak jego diata to głównie owady.
Właściwie niema idealnej jaszczurki roślinożernej.:(

JA_cek
21-08-2012, 02:55
Scynk berberyjski to zwierze pustynne, jestem ciekwy jakie to warzywa i owoce znajduje na pustyni ( no chyba ze w puszkach pozostawiane przez karawany ), podstawa jego diety jest pokarm zwierzecy, nie sadze zeby sie dal namowic na salatki warzywno owocowe. :)

JA_cek
21-08-2012, 02:58
pepre napisał(a):

> scynk berberyjski, eumeces shneideri. ale swierszcze jednak
> odgrywaja role w diecie.
Tak pepre swierszcze odgrywaja pewna role w diecie scynka berberyjskiego - PODSTAWOWA !!!!

pepre
21-08-2012, 07:35
CEK nie potrafisz raz napisac? musisz 2 posty pisac by jedna mysl przedstawic? przeciez u nas licznik postów nie odgrywa zadnej roli, nie ma rankingu ani nagród? cos mi sie pomylilo, i przyjmuje do wiadomosci, choć wciaz chodzi mi po glowie scynk berberyjski o ktorym kiedys dr. Robert pisal (tego typu pytanie juz kiedys padlo).
http://terrarium.com.pl/forum/read.php?f=11&i=5307&t=5303&v=t

JA_cek
23-08-2012, 02:37
sorry za dublowanie postow to byly moje pierwsze posty na forum i dlatego zaszlo to zjawisko "dzielenia mysli".
Co do scynkow berberyjskich to sa z nich swietni lowcy, naprawde milo patrzec jak przetrzasaja wszelkie zakamarki i tropia swierszcze. Ja swoje scynki probowalem karmic granulatem zoo_medu dla agam brodatych ale z miernym skutkiem, raz widzialem jak scynk wsunal maly kawalek cykorii, jednak podstawa diety wszystkich znanych mi z hodowli scynkow berberyjskich (nie tylko moich) jest zywy pokarm. Istotne jest tez podawanie preparatow witaminowych.

minok
24-08-2012, 03:51
Ja_cek biczogony też żyją na pustyni i jakoś jedzą pokarm roślinny więc musi tam być.
A co do scynków to co ty swoim dajesz oprucz świerszy bo mój to świerszy nie lubi a drewnojady je żadko.?.

42d3e78f26a4b20d412==