PDA

Zobacz pełną wersję : Tilikwa ze scynkiem berberyjskim?



Double
27-08-2012, 05:15
czy mozna trzymac w wielkim wypasionym terrarium tilikwe scynkowa i scynka berberyjskiego, zakladajac, ze przy chwili laczenia oba zwierze beda tej samej plci (samice) i tej samej wielkosci i beda miec mnostwo jedzenia i kryjowek?

minok
27-08-2012, 06:17
Nie wydaje mi się żeby to był najlepszy pomysł.
Jaszczyki gdy dorosną będą róznych rozmiarów mogą się gryść czy coś takiego.
Ja ci polecam hodować scynka z jakimś tarczowcem lub z szyszkowcami (ale tymi dużymi),gekonem toke a najlepiej z innymi scynkami.

hatiras
27-08-2012, 09:00
Zamiast tworzenia 'Arki Noego' kup lepiej samca do pary...
Pozdrawiam,hatiras

James
27-08-2012, 09:30
Własnie wszyscy doradzają kup odmienną płeć ale całkiem inaczej wygląda terra gdy są w nim dwa rodzaje jaszczurek rużniące się ubarwieniem i kształtami sam myślałem czy nie kupić agamce błotnej gekona toke to całkiem daje inny nastruj terra ale nie to jest najważniejsze najważniejesze jest dobro zwierzat i to mnie rozmyśliło...a włąsciwie charrakter mojej agamki ma taki temperament ze nawet swojego odbicia nie może znieść

Double
27-08-2012, 10:45
hatiras, chce ci powiedziec ze jest kilknascie sztuk tilikw scynkowych w kraju i chwilowo zdobycie partnera dla mojego zwierzaka graniczy z cudem, tak samo jak zdobycie mojego okazu. ale oba scynki (tilikwa i berebryjski) sa podobnych rozmiarowi charakterow, i na pewno nie ma miedzy nimi tak drastycznych roznic jak miedzy toke a agama blotna...

James
27-08-2012, 12:09
Racja ;]

koksik
27-08-2012, 12:19
czlowieku gekona toke nie mozna trzymac z innymi jaszczurkami, one sa agresywne

dr Robert
28-08-2012, 03:31
Niestety to choroba polskiej terrarystyki... jeden żółw, jedna modliszka i 5 jaszczurek, każda innego gatunku. Słowem: XIX-wieczna menażeria. Brak specjalizacji. Trudno w takiej sytuacji o sukcesy hodowlane, a zwierząt po prostu szkoda. Terrarium w którym mamy kilka gatunków pochodzących z różnych kontynentów wygląda po prostu kiczowato, ale to kwestia gustu. Nowoczesna terrarystyka to terraria biotopowe - gatunki z jednego regionu o podobnych potrzebach odnośnie warunków hodowlanych, urządzenie terrarium, rośliny również z jednego regionu świata. Oczywiście wymaga to pracy, a przede wszystkim wiedzy. W mojej opinii lepiej wyłożyć kasę na np. 4 młode z których w przyszłości wyłoni się para hodowlana niż kupować pojedyncze gatunki różnych gatunków. Scynk berberyjski na pewno nie jest gatunkiem w Polsce rzadkim, od czasu do czasu pojawia się w sklepach, a tilikwy ma/miał (?) www.biofil.pl i do tego bardzo tanio, a i scynki berberyjskie załatwić może bo kilka razy w roku przychodzi import do Polski. Małe tilikwy mam nadzieję w przyszłym roku będą dostępne także z mojej hodowli.

James
28-08-2012, 04:15
Tak apropo to w zoo w chorzowie mają kilka okazów Tilikwi i to dość sporych.

Double
28-08-2012, 05:22
dlatego JEŚLI KTOŚ z prywatnych hodowców MA/Będzie miał tilikwy BARDZO CHĘTNIE KUPIĘ!!!!!

riwe
28-08-2012, 12:29
można trzymać tylko sprawdz najpierw czy nie okazują wobec siebie agresji

Double
29-08-2012, 08:34
alan wiesz, lepiej sie nie odzywaj kiedy pan robert juz powiedzial. lepiej nie kombinowac

42d3e78f26a4b20d412==