PDA

Zobacz pełną wersję : Agama Brodata - Witam wszystkich



Vernon_Carter
30-08-2012, 01:40
Dzień dobry. Jestem nowym użytkownikiem tego forum dyskusyjnego.
Od dłuższego czasu śledzę tą stronkę i przyznam że bardzo mi się podoba.
Mam akwarium a od roku przymierzam się do zbudowania terrarium a w niej chciałbym trzymać Agamę Brodatą. W związku z tym mam parę pytań związanych z tym gadem. Czy wogóle jest możliwe trzymanie jakichkolwiek roślin w terrarium. Czy to prawda że Agama łatwo się oswaja??? Czy terrarium o wymiarach 80-90x40X50-60 jest wystarczające dla niej. Dziękuje z góry za mądre porady i pomoc.

Kenshi
30-08-2012, 02:59
Wg mnie do takiego terra to lepiej gekona wpuscic, agama zmiescic Ci sie zmiesci ale pomysl gdzie bedzie sobie biegala. Stanowczo odradzam! Ja np. mam zamiar zamowic terra 160-180cmx50 - na takiej przestrzeni bedzie mozna odwzorowac jakas czesc naturalnych warunkow, a w 80x50 jeszcze jak wstawisz jakis konar, rosline....

OLAFEK
30-08-2012, 04:09
DZIEŃ DOBRY. Z WŁASNEGO DOŚWIADCZENIA WIEM ŻE AGAMA BRODATA ŁATWO SIĘ OSWAJA. JEST TO WDZIĘCZNY ZWIERZAK DO OBSERWACJI I JEST BARDZO CIEKAWSKA. PODZIELAM OPINIĘ KENSHIEGO ŻE TERRARIUM O WYMIARACH PODANYCH PRZEZ CIEBIE BĘDZIE W PRZYSZŁOŚCI ZA MAŁE. JA HODUJE AGAMĘ W TERRARIUM O WYMIARACH 100x60x50, ALE JEST JESZCZE MAŁA. MUSISZ MYŚLEĆ PRZYSZŁOŚCIOWO. ZAMIERZAM ZBUDOWAĆ WIĘKSZE TERRARIUM DLA AGAMY, A STARE PRZEZNACZYĆ DLA INNEGO GADA.

POZDRAWIAM.

Double
30-08-2012, 06:13
mozesz do terra wsadzic grubosza, gasterię, litopsy (inaczej żywe kamienie), aloes, sansiewierię (wężownicę)... jeśli agamkę będziesz miał od małego, np niecałe 20cm, możesz ja na jakiś czas przetrzymywać w takim niewielkim terrarium, sama tak robię z osiemnastocentymetrowym młodzikiem, ponieważ w małym terrarium lepiej mi go obserwować, oswajać (taki pisklaczek nie moze latac po metrowym terrarium) i sprzątać po nim. jakby co, wal jak w dym :)

Vernon_Carter
01-09-2012, 02:45
Dziekuje wszystkim za pomoc. Proszę jak ktoś by mógł by mi jeszcze opisać jej zachowanie, na co trzeba bardzo uwżać podczas hodowli. Najpierw chce zebrać najwięcej informacji a potem dopiero kupić gada. Czy oprucz świetlówki Repti Glo 8.0 potrzebuje jeszcze czegoś? Np. może żarówki dziennej? Jak macie Agamę Brodatą napiszcię - proszę ! Pozdrawiam !

Double
01-09-2012, 06:51
orpocz swietlowki uvb potzrebujesz zarowke grzewcza, ktora bedzie dawac cieplo. swietlowka i tak oswietli ci cale terrarium. mlode agamki sa bardzo ruchliwe i ciekawskie. lepiej takich nie wyciagaj na zewnatrz terrarium, bo sa niezwykle szybkie i skoczne, wiec latwo by ci uciekla

gregory
01-09-2012, 08:36
Ja hodowlę agamy rozpoczęłem gdy miała ok.15cm i terra 68/38/45 obecnie ma 30cm i przeniosłem ją do 100/45/45. Moim zdaniem ruchliwość zależy od harakteru zwierzaka. Mój samiec to raczej leń. Gdy był mały cały dzien potrafił przelezeć a nawet przewisieć na ściance. Ostatnimi czasy wylegujesię na konarze lub na kamieniu (ciepłym od kabla grzewczego)Mojemu samcowi nie zawsze chciało się i chce biegać z ajdzeniem raczej czeka aż samo podejdzie. Dziś szalenczo pognał za małą myszką (nie noworodkiem) ale dopiero po przystawce w postaci świerszcza, wczesniej nie chciał. Ja stosuję Rapti 8.0 i żarówkę (w zaleznosci od pory roku od 15W do 40W oraz kabel. Jako podłoze stosuję gruby zwir ale część terra mam z kokosem (tam zazwyczaj agama sypia). Mój osobnik co raczej dziwne nigdy nie jadał zieleniny - nie chce.

Vernon_Carter
01-09-2012, 09:44
Dziekuje szczegulnie za cenne informację osobie pod NICKiem GREGORY
Jak bys mógł mi jeszcze napisać jak szybko rosnie Agama. Czy w moim obecnym terrarium co chce mieć 80X40X50 zupełnie wystarczy. I od kiedy mogę ja powoli wyprowadzać z terrarium. Mam patrzec na jej wielkość czy czas jak ją długo mam.

Pozdrawiam.

OLAFEK
01-09-2012, 10:06
W PIERWSZEJ KOLEJNOŚCI ZACZNIJ JĄ PRZYZWYCZAJAĆ DO DOTYKU W TERRARIUM. MOJA AGAMKA LUBI JAK SIĘ JA GŁASKA PO PODGARDLU, MNIEJ PO BOCZKACH.
PÓŻNIEJ JĄ PRZYZWYCZAJAŁEM DO WCHODZENIA NA RĘKĘ (ALE TYLKO W TERRARIUM). PIERWSZY RAZ JĄ WYJĄŁEM Z TERRARIUM GDY BRAŁEM JĄ DO RĘKI, A ONA SIĘ NIE WYRYWAŁA. MIAŁA OKOŁO 23 CM. DOBRYM POŻYWIENIEM JEST SUSZONA LUCERNA. POLECAM. MOJA UWIELBIA JĄ.

POWODZENIA

OLAFEK
01-09-2012, 10:16
JESZCZE JEDNO. W NAWIĄZANIU DO POSTU Double'a GDY ZAKUPIŁEM AGAMKĘ MIAŁA ZALEDWIE 12 CM. OD POCZĄTKU MIAŁEM TERRARIUM 100x50x60 i TAKIE ROZMIARY NIE PRZESZKADZAŁY MI W OBSERWACJI GADZINKI.

Alicja
01-09-2012, 16:48
Hej ...
Zapraszam na www.brodacze.of.pl lub wonderland.prv.pl przeczytaj sobie dział opieka nad malcem.
To terrarium które masz będzie w sam raz dla malucha.

gregory
02-09-2012, 08:03
przez rok urosła 15cm

Vernon_Carter
02-09-2012, 23:30
Dzień dobry Alicjo - bardzo dziękuje za podanie ciekawych stron, na których znalazłem wiele odpowiedzi na moje pytania. Jednocześnie dziękuje Twoim poprzednikom za udzielenie mi cennych wskazówek i porad. Jesteście wspaniali. Nie myślałem żę będzie taki odzew na moje pytania.
Cały czas prowadzę przygotowania do budowy terrarium. Najpierw porządne, godne warunki dla zwierzaka a potem ONA(Agama Brodata)
Będę dzielił się z Wami postepem z moimi pracami i oczywiście jak będę na etapie końcowym.

Pozdrawiam !

P.S. Jak ktoś jescze będzie miał coś cennego ze wskazówkek proszę piszcie, każda uwaga i rada jest dla mnie bardzo cenna. Cenie sobie ludzi mądrych i tych którzy reprezentują coś swoją wiedzą.

V.Carter.

42d3e78f26a4b20d412==