PDA

Zobacz pełną wersję : jadowite wéze



britons
20-03-2013, 07:33
witam chcialbym zapytac jak tam jest obecnie z polskimi przepisami dotyczacymi hodowli jadowitych wezy jestem obecnie w Londynie i prosilbym o informacje, podobno juz weszla lista dozwolonych wezy?
i ost.pyt czy ktos w polsce hoduje kobry bez jadu ?
interesuja mnie inform. na temat naja kaouthia albino czy ktos to moze ma w polsce od dawna horuje na tego weza i chcialbym go miec w londynie ;]

coolary
20-03-2013, 08:46
Nie słyszałen nowych wieści....nie wiem...... z tego co wiem to hodowla jadowitych gadów jest w Polsce zakazana.

Double
20-03-2013, 08:58
jesli chodzi o wielki wybor jadusow, to zapraszam do czech: http://linux.ifauna.cz/inzerce/?rubrika=3. do wyboru do koloru: kobry (okularowe i inne), zmije (rosonogie i inne), mamby (czarne, zielone), trimki (stejnegeri, alborabris etc), grzechotniki, koralówki itd itp po bardzo atrakcyjnych cenach :>

morda
20-03-2013, 09:09
Double - fajny link. Dzięki!

Arrow
20-03-2013, 09:12
a ja tak troche z innej beczki jaki wplyw ma wycinanie gruczolow jaodwych na weze ?

morda
20-03-2013, 09:31
Nie mają jadu :)

Arrow
20-03-2013, 10:13
>>Nie mają jadu :) no co Ty ...:D

chodzi mi czy o to czy jest to szkodliwy zabieg

MataManX
20-03-2013, 10:47
to jest tak jakbyś sobie wyciol ślinanki.U węży to się trudno goi, utrudnia im trawienie i połykanie ofiary, często jest powodem infekcji, nie możesz już podawać wężowi żywego pokarmu i tak dalej i tak dalej. Ogólnie jest to zabieg szkodliwy dla węża. Ja jestem przeciw hodwli jadusów między innymi ze względu na wycinanie gruczołów bezpieczeństwo opiekuna pomijam bo uważam że jak dałeś się pokąsać toś dureń :)

morda
20-03-2013, 12:18
Jak hodować jadusy to tylko z gruczołami. To tak jabyś boasowi dał coś na zwiotczenie mięsni... czym ma ofiarę zabić?

Obcy
20-03-2013, 12:37
tez tak uważam , i mysle że hodowla jadusów powinna być dozwolona, natomiast zabroniona powinna być hodowla jadusów z wyciętymi gróczołami:-)

mark0wy
20-03-2013, 13:24
Na szczescie to co uwazasz, nie interesuje tych, ktorzy tworza prawo.
Pozdrawiam
Mark0wy

Arrow
20-03-2013, 13:38
witam,

ja sadze ze hodowla wezy jadowitych powinna byc zakazana, mialem kiedys ... argument ze mozna by bylo hodowac z wycietymi gruczolami, ale .....

ja osobiscie nie chcial bym spotkac kobry w windzie bo jakiemus kretynowi zwiala z terra ...

moze jakas specjalna komisja i duze olaty za egzamin np. 500 za sam egzamin, pozniej 200 za wyroienie pozwolenia + surowica do kazdego gatunku, przeszkolenie lekarskie siebie i obowiazkowego pomocnika ... niewiem jak to rozwiazc, ob oglnie nie chcialbym ze byly jakies zakazy, ale w tym przypadku ...

morda
20-03-2013, 13:43
Z surowicą będzie cięzko a poza tym ludzie tak czy siak będą to hodować i bez pozwolenia. Egzamin się raczej na nic nie zda... :(

Jadusy są bardzo fajne i sam się nimi interesuje ale w życiu niczego sobie takiego nie kupię. Nawet trimka nie chce.

Wątpię by kiedyś było pozwlenie na hodowlę tych pięknych węży...

Obcy
20-03-2013, 13:45
jakbyś sie nie zorientował ten post nie był całkiem na serio...

Andre
03-04-2013, 02:30
Już kiedyś pisałem na podobnego posta. Powiem tak jadusy w chodowli tak z wyciętymi gruczołami nie i powinno to być zakazane.Jak ktoś chce posiadać jadusa bez jadu to oznacza że jest debilem i lubi maltretować zwieżęta bo to dla nich mordenga. Powiem inaczej jeśliś facet wytnij sobie jajka, jeśliś kobieta wytnij sobie macice jak się teraz czujecie? Jest fajowo nie?

42d3e78f26a4b20d412==