PDA

Zobacz pełną wersję : ŚLEPY KAMELEON :(



michal26
11-09-2012, 15:50
Pewnego dnia przechodząc obok sklepu zoologicznego postanowiłem wejść i zobaczyć czy są jakieś nowe gady. A tam rzecz niesłuchana!!! Mały kamelon ( tak na oko to miał bez ogona 6 cm) siedział na ziemi i nawet oczami niekręcił!!! Więc zapytałem sprzedawcy czemu nie siedzi na którejś z gałęzi. On mi na to że ten kameleon jest ŚLEPY! Podobno poprzedni hodowca go w jakiś sposób oślepił lampą (była zbyt mocna lub coś w tym stylu) ...
W terrarium (w sklepie) w którym był trzymany była taka jakaś chyba czerwona lampa, już dokładnie niepamiętam. I to podobno jakaś lecznicza. Miałem okazje nawet karmić tego fajnego zwierzaka (jestem zaprzyjaźniony z panami ze sklepu). Zanic niechcial wziąć (z reki bo sam niemógł bo niewidział) ani świerszcza ani larwy mącznika. Po kilkunastu minutach zjadł.
Po kilkunastu dniach już go niebyło...
Czy to możliwe żeby oślepł od nieodpowiedniego oświetlenia???????

pozdrawiam michał

pepre
11-09-2012, 15:58
napewno kwarcówka moze oslepic gada. nie wiem jak jest z ultravitaluxem, bo nigdy nie widzialem jak swieci, ale mysle ze ultravitalux tez moze oslepic

meg11
11-09-2012, 16:06
pepre, nie masz racji, ultravitalux raczej nie oślepi gada, ja tam się na niągapię i nic mi nie jest i legwanowi mojemu też nie:)

pepre
11-09-2012, 16:38
czyli odpada opcja ultravistaluxa, ktorej nie bylem pewien i pozostaje oslepienie kwarcówka

42d3e78f26a4b20d412==