PDA

Zobacz pełną wersję : do hodowcow agam bl.



ziuta
02-10-2012, 11:04
W jakim stopniu macie oswojone swoje agamy, czy spaceruja po mieszkaniu? Ja mam swoje agamki od 2 miesiecy i sa "w trakcie oswajania". Poprzednia agame, ktora niestety musialam uspic ze wzgledu na fatalny stan zdrowia, kupilam dorosla i oswojona, wiec slabe mam doswiadczenie w tej dziedzinie (choc czynimy wyrazne postepy).
Napiszcie w jakim stopniu wasze agamy spoufalaja sie z opiekunami i po jakim czasie.
Pozdrawiam.

AGAM
02-10-2012, 11:30
Moja śp. agamka kupiona jako maluszek tylko przez pierwsze dni była płochliwa. Potem bardzo szybko się przyzwyczaiła i osowiła. Praktycznie wszystko można z nią było robić i czasem łaziłą sobie po pokoju. Nigdy sie nie zdażyło żeby chociaż próbowała udziobać :)

James
02-10-2012, 11:46
mnie moja dziobnełą raz no może dwa ale saceruje sama po pokoju ale niemożna sobie na zadużo przy niej pozwolić...

ziuta
03-10-2012, 14:58
Moje nie dziobia (chyba ze siebie nawzajem), na czlowieku siedza w miare chetnie, ale poza tera czuja sie jeszcze niezbyt pewnie i chetnie zwialyby w jakas dziure. Poprzednia agama godzinami siedziala sobie z nami w kuchni "luzem" na swoich konarach i ani wglowie jej byly ucieczki, tu mamy przed soba jeszcze sporo pracy. Gorzej, ze samiec jest wyraznie zazdrosny o samice, gdy bierze sie ja na rece, i niemal zawsze gdy po takim spacerze samica wraca do tera - probuje ja "ukarac" dopadajac do niej i dziobiac ja.
A tak poza tym to zyja w niezlej komitywie, zobaczymy co bedzie jak dorosna.
Pozdrawiam (piszcie o zachowaniach waszych agam, bo to ciekawe)

Dragonsong
03-10-2012, 15:37
Ja mam swoją niecałe 2 tygodnie. Jest niesamowita już w 3 dzień po kupieniu wzięła świerszcza z ręki, nie zdążyłam go wypuścić. Na rękę wchodzi czasem sama i nie chce z niej potem schodzić - myślałam, że będzie się bała. Raz wykorzystała moją rękę po to by zwiać z terrarium - na szczęście szybko dała się złapać (ale rewelacyjnie biega na dwóch łapkach). Chciałabym jak najszybciej dokupić jej towarzyszkę lub towarzysza żeby nie siedziała tak sama w tym terrarium.

James
04-10-2012, 00:42
Moja agamka siedzi przed akwarium z rybkami nawet godzine, wszyscy domownicy są dla niej jak powietrze chyba, że ktoś jest nadwyraź głośny. Ale nieda się "dotknąć" w plecy przez któregoś z domowników nielicząc mnie ;>. Z regóły szybko biegnie do celu rozgląda sie zachwile znowu bieg i znów rozglądanie...

ziuta
04-10-2012, 18:22
Jak tylko masz taka mozliwosc - dokup druga! Poprzednio maialam pojedyncza agame, i choc nie bylo jej pewnie zle, to teraz, gdy mam dwie widze kolosalna roznice. Wyraznie nie sa sobie obojetne i jest to niebywale wrazenie przyglĆdanie sie ich zachowaniom "spolecznym". Np. spia w nocy prawie zawsze jadna na drugiej, w roznej konfiguracji (slodki widok), walcza o swierszcze, musze pilnowac, aby jadly sprawiedliwie, bo samiec, nieco wiekszy zjadalby dwa razy szybciej, czasem daja sobie po razie, wspolnie kapia sie. Bardzo polecam dwujeczke!!!
Bardzo fajna strona o agamach (5): www.icomm.ca/dragon/
Polecam opis, a przede wszystkim galeria zdjec, ktora przekonala mnie do zakupu dwoch agam.
Pozdrawiam

Dragonsong
05-10-2012, 04:19
wiem, koniecznie muszę dokupić drugą ale problem jest w tym, że nie widać od razu płci a wiadomo, że dwóch samców nie można trzymać razem.
Mam dwa wyjścia:
- albo poszukać młodej samicy u której już widoczna jest płeć
- albo poczekać aż u mojej będzie coś widać i jeśli to będzie samica to mogę dokupić malucha a jeśli samiec to jakąś młodą samice.

znacie może jakiś szybszy sposób sprawdzenia jakiej płci jest dany osobnik, jakieś badanie krwi, czy coś w tym rodzaju?

James
06-10-2012, 01:49
Ja juz nawet rozważałem poważnie czy za ok. rok nie hodować 2 agam w domu a nie w terra ale to może nastręczyć wielu problemów. Pozatym terra 150wys/100dł/70szer starczy dla dwóch bo mnie sie wydaje że to trochę mało

ziuta
06-10-2012, 16:58
150 cm wys. chyba zupelnie spokojnie wystarczy dla dwoch agam, tym bardziej, ze dorosle sa troche mniej ruchliwe.

szwedzki
11-10-2012, 14:32
ja mam agame od 6 miesiecy i kupiłem juz oswojoną... teraz a dokładnie do dwóch tygodni kupuję drógą (już wpłaciłem zaliczkę).. tym razem samice.. moje terrarium to 100dł/40szer/50wys.. i wiem ze za małe (chociaż moja jaszczura dziennie na zewnątrz spędza ok 2godz).. ale to opcja chwilowa (co by oswoić) bo do lutego mam zamiar uporać sie z nowym 150dł/50(może 70)szer/100wys..

poza tym tweety kiedy jest na zewnątrz ma dwa ulubione miejsca... akwarium i pluszowe zabawki na oknie.. tam potrafi spędzać duuuużo czasu wpatrując sie w "krajobraz" bloków :] czasami przejdzie się gdzieś (monitor, ja) albo zeskoczy na podłoge... ale z tamtąd go raczej zabieram bo od razu wędruje w kąt w stronę kabli...

42d3e78f26a4b20d412==